Виж само едно мнение
  #107  
Стар 07-10-2012
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,281
Благодари: 123
Получил благодарност:
623 пъти в 326 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ицето76 Вижте мненията
Здравейте,сдобих се с такова чудо и вече съжалявам за покупката.Проблема е следния:въвеждам данните за 1 от тринайсетте пакета (дадени ми от оператора)и лови 73 програми,но всичко което става за гледане(бтв,нова,HD програмите и т.н.) ми ги дава с червен квадрат в който пише че няма карта.На един от пакетите няма проблем-там са отключени програмите ,но са само 8. Вчера открих че това се получава само когато сигнала излиза през HDMI изхода,ако го изкарам през скарта нищо не е заключено,но пък качеството разбира се е по кофти,а и нямам екранно меню през скарта-никаква индикация не излиза на екрана.В същото време на друг тв си ползвам една щайгичка дадена ми от оператора но е мн. грозна и не е HD но си хваща вс. програми. и на третия тв който е с DVB_C тунер няма проблем-и той си хваща всички програми.Как да се справя с този приемник?Въпрос на настройки ли е или нещо друго?
Благодаря на всички които ще се опитат да ми помогнат!
Според написаното разбирам , че оператора ти излъчва програмите некодирани , но само на този приемник ти иска карта . Ако е така проблема не е при теб , а при оператора ти . В най-общия случай оператора ти не се е сетил да махне дескрипторите за кодировките от програмите , или да забрани да се генерират такива от неговия мултиплексер . Приемника ти няма проблем . Това , че през скарта не ти излизат съобщения и менюта е защото скарт изхода в момента работи като изход за запис . За да мине в другия режим натисни на дистанционното бутона setup 3 пъти - в горния десен ъгъл на екрана ти изписва в какъв режим е . Това сменя режима и в момента когато през скарта ти се появят менютата ще ти излизат и същите съобщения които имаш през hdmi . Същото можеш да постигнеш , ако пренастроиш приемника с фабрични настройки и избереш 4:3 формат на тв . Останалото е същото .
Как да ползваш приемника ? Освен да се обадиш на оператора и да им кажеш да си оправят таблиците , не знам друг вариант .

Последно редактирано от mistor : 07-10-2012 на 08:59
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
ицето76 (07-10-2012)