Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   NETA (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Neta HD8400 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47056)

Атанас 82 27-08-2021 17:16

Neta HD8400
 
Здравейте имам един цифров приемник Neta HD8400 , който искам да използвам с кабелна телевизия на СКАТ тъй като техните нямат HDMI изход. Свързах приемника с телевизора и към мрежата на СКАТ , пуснах го да сканира и си намери всички програми. Пролема , че всички са заключени.
Първия ми въпрос е как да сложа картата, понеже влиза както с чипа нагоре така и с чипа надолу. Когато я вкарам с чипа надолу и вляза в менюто Conax CA ми изписва " Няма поставена карта". Когато я завъртя с чипа нагоре променя надписа на "Проблем с картата - проверете я"
Това го прави и с двете карти които имам. Картите са на Grifin
Освен това ми изважда едно съобщение " Уважаеми клиенти, нямате достъп до тази услуга, тъй като не е платена Тел 070042142" . Набрах номера и се оказа че това е номер на MSAT. Предполагам , че приемника е заключен. Ако е така има ли вариант да се отключи?

sasho1bs 27-08-2021 17:21

Много ясно че няма как да стане с друга карта която е за друга кодировка.Имат си техни приемници за HD каналите.Най добре си вземи ка модул към тях и си гледай .

Атанас 82 27-08-2021 17:26

Цитирай:

Първоначално написано от sasho1bs (Мнение564374)
Много ясно че няма как да стане с друга карта която е за друга кодировка.Имат си техни приемници за HD каналите.Най добре си вземи ка модул към тях и си гледай .

Проблема е, че нямат HD приемници. Ка модул не ми върши работа понеже имам някакъв проблем с телевизира и през 15 минути дава грешка на модула. Във форума ме посъветваха да си взема цифров приемник на Нета и да го използвам вместо оригиналния. Този ми го продадоха за отключен но явно не е

Дедал 27-08-2021 18:36

Имам два такива (купени "на старо") и съм ги ползвал без проблеми в мрежата на Скат . Сега обаче са при родителите ми и няма как да пробвам - прави ли му връщане към заводски и с каква версия на софта са?

Ламерът 27-08-2021 19:08

Нетата работи само с карта конакс. Ако ти ги сменят с конакс ще работи.

Атанас 82 27-08-2021 19:56

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение564383)
Имам два такива (купени "на старо") и съм ги ползвал без проблеми в мрежата на Скат . Сега обаче са при родителите ми и няма как да пробвам - прави ли му връщане към заводски и с каква версия на софта са?


Заводските настройки му ги върнах но същата работа. За версията на софта записах каква е , но и не намерих никъде файл да го преинсталирам. Ако имаш firmware или линк от къде да го сваля давай :)



Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение564390)
Нетата работи само с карта конакс. Ако ти ги сменят с конакс ще работи.

Ще пробвам да видя дали ще ми сменят картата с конакс но като знам какви са неуслужливи надали ще ми се случи, лошото е , че на село нямаме много алтернативи.

Дедал 27-08-2021 20:03

Доколкото се сещам работеха и с Грифин - сигурен ли си , че картата е активна/работи?
Случвало ми се е да спира някоя карта (плащам 4 бр.)и се налага да им звъня да я рестартират и да седи известно време на БНТ1 (не ХД версията).

То нов съфтуер за тия няма , както и за други турски произведения (като тв на Вестел под различни марки).

Атанас 82 27-08-2021 20:56

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение564409)
Доколкото се сещам работеха и с Грифин - сигурен ли си , че картата е активна/работи?
Случвало ми се е да спира някоя карта (плащам 4 бр.)и се налага да им звъня да я рестартират и да седи известно време на БНТ1 (не ХД версията).

То нов съфтуер за тия няма , както и за други турски произведения (като тв на Вестел под различни марки).

Работят картите пробвах ги на Ka Модул и два приемника на СКАТ. То като се замисля не държа на нов firmware. Идеята с преинсталиране на firmware ми е по скоро да премахна някакво заключване към MSAT

Дедал 27-08-2021 21:22

1Прикачено(и)
v2.4.14 е на единия от моите версията - другия пак му е заминело захранването и няма как да го видя, но едва ли е различна.
Виж да не е някоя опция в раздел "сервиз"- "operator settings"

Атанас 82 27-08-2021 21:55

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение564423)
v2.4.14 е на единия от моите версията - другия пак му е заминело захранването и няма как да го видя, но едва ли е различна.
Виж да не е някоя опция в раздел "сервиз"- "operator settings"

Благодаря утре ще погледна и ще кажа как е при мен


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.