Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Свободни програми на Булстат приемник с изтекла карта – възможно ли е? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46830)

yordanp 01-05-2021 19:22

Свободни програми на Булстат приемник с изтекла карта – възможно ли е?
 
Дадоха ми един приемник на Булсатком, на който договорът му е изтекъл преди 2-3 години. Картата му стои в приемника. Човека дал сателитния приемни поиска да му наглася, ако има български безплатни телевизии с народна музика, нищо повече не му трябва.

Намери такива телевизии за свободно излъчване на спъник Hellas Sat3 (39‘Е), 12214 V 30000.
Но тъй като аз съм абонат на Виваком и чинията ми е настроена на друг спътник – Intelsat 38 (45’0E), тестово сканирах един транспондер от 45 градус – 11555 V 30000. На тази честота има откодирани български телевизии и радиа. Появиха се на булсаком приемника в след сканирането, но се оказа че не показват.

Изписва ми надписи:

Цитирай:

„Моля, поставете картата булсатком „

„Внимание
LNB Няма сигнал“

„Моля, поставете картата булсатком“
„Грешна карта“
По някое време приемника забива (тотално се заключва)

На приемника пише:

Цитирай:

SW версия: 3.02.9BB
DW версия V.04.197
2017г.

Някъде четох, че не може на други спътници да се настройва антената. Дали в действителност е така и ако не може, това означава ли че на спитника Hellas Sat3 (39‘Е), ще показват безплатите канали? Все още не съм тествал на този спътник.

Никога не съм бил на Булсаком и се чудя защо приемника започва да брои каналите от номер 100 нагоре, не от 1-ви, 2-ри... и т.н.?

Сплендор 01-05-2021 19:24

Почва от 100 заради категориите. На всеки 100 канала е категория. Например новини 100, спорт 200, 300 музика и така.

yordanp 01-05-2021 19:43

Цитирай:

Първоначално написано от Сплендор (Мнение556331)
Почва от 100 заради категориите. На всеки 100 канала е категория. Например новини 100, спорт 200, 300 музика и така.


Ясно.
Иначе по останалото от темата имате ли опит?

х7д8бг 01-05-2021 19:44

Цитирай:

Първоначално написано от yordanp (Мнение556330)
Дадоха ми един приемник на Булсатком, на който договорът му е изтекъл преди 2-3 години. Картата му стои в приемника. Човека дал сателитния приемни поиска да му наглася, ако има български безплатни телевизии с народна музика, нищо повече не му трябва.

Намери такива телевизии за свободно излъчване на спъник Hellas Sat3 (39‘Е), 12214 V 30000.
Но тъй като аз съм абонат на Виваком и чинията ми е настроена на друг спътник – Intelsat 38 (45’0E), тестово сканирах един транспондер от 45 градус – 11555 V 30000. На тази честота има откодирани български телевизии и радиа. Появиха се на булсаком приемника в след сканирането, но се оказа че не показват.

Изписва ми надписи:


По някое време приемника забива (тотално се заключва)

На приемника пише:


Някъде четох, че не може на други спътници да се настройва антената. Дали в действителност е така и ако не може, това означава ли че на спитника Hellas Sat3 (39‘Е), ще показват безплатите канали? Все още не съм тествал на този спътник.

Никога не съм бил на Булсаком и се чудя защо приемника започва да брои каналите от номер 100 нагоре, не от 1-ви, 2-ри... и т.н.?

Преди време можеха да се ползват за свободни програми,но вече не.Продават се готови настроени приемници за по 30лв.От 39Е може да гледа Фен фолк,Фолклор тв и Планета фолк.

Стефан Георгиев 01-05-2021 19:55

Цитирай:

Първоначално написано от yordanp (Мнение556330)
Дадоха ми един приемник на Булсатком, на който договорът му е изтекъл преди 2-3 години. Картата му стои в приемника. Човека дал сателитния приемни поиска да му наглася, ако има български безплатни телевизии с народна музика, нищо повече не му трябва.

Намери такива телевизии за свободно излъчване на спъник Hellas Sat3 (39‘Е), 12214 V 30000.
Но тъй като аз съм абонат на Виваком и чинията ми е настроена на друг спътник – Intelsat 38 (45’0E), тестово сканирах един транспондер от 45 градус – 11555 V 30000. На тази честота има откодирани български телевизии и радиа. Появиха се на булсаком приемника в след сканирането, но се оказа че не показват.

Изписва ми надписи:


По някое време приемника забива (тотално се заключва)

На приемника пише:


Някъде четох, че не може на други спътници да се настройва антената. Дали в действителност е така и ако не може, това означава ли че на спитника Hellas Sat3 (39‘Е), ще показват безплатите канали? Все още не съм тествал на този спътник.

Никога не съм бил на Булсаком и се чудя защо приемника започва да брои каналите от номер 100 нагоре, не от 1-ви, 2-ри... и т.н.?

Най-вероятно няма да стане, тъй като булсат приемниците имат таймер 72 часа, който се активира след като приемника не е платен и антената е насочена към друг спътник. След като това време изтече приемникът блокира. Най-добре купете някакъв по-евтин приемник и ще стане

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

yordanp 01-05-2021 19:56

Цитирай:

Първоначално написано от х7д8бг (Мнение556337)
Преди време можеха да се ползват за свободни програми,но вече не.Продават се готови настроени приемници за по 30лв.От 39Е може да гледа Фен фолк,Фолклор тв и Планета фолк.


На такава цена нов може ли да се намери или за 2-ра употреба говорите?
Като гледам новите започват от 60-70 лв. най-малко. Да тези фолклорни телевзии трябва да се хванат.

х7д8бг 01-05-2021 20:02

Цитирай:

Първоначално написано от yordanp (Мнение556339)
На такава цена нов може ли да се намери или за 2-ра употреба говорите?
Като гледам новите започват от 60-70 лв. най-малко. Да тези фолклорни телевзии трябва да се хванат.

Говоря за нов,потърси сателитен приемник за хелас 39.

yordanp 01-05-2021 20:15

Цитирай:

Първоначално написано от х7д8бг (Мнение556340)
Говоря за нов,потърси сателитен приемник за хелас 39.


Най-евтино намирам "Сателитен приемник Openbox SX1 HD + IPTV"
за 39 лв. Изчерпан за съжаление.

yavor1 01-05-2021 20:36

Цитирай:

Първоначално написано от yordanp (Мнение556342)
Най-евтино намирам "Сателитен приемник Openbox SX1 HD + IPTV"
за 39 лв. Изчерпан за съжаление.

Не си търсил!:worry:
Виж в базара Сателитен приемник redline g40 - 25лв

yordanp 01-05-2021 20:43

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение556345)
Не си търсил!:worry:
Виж в базара Сателитен приемник redline g40 - 25лв


Тъкмо него гледах и се чудих дали ще ми свърши работа.
Какво излиза, че този премник може да гледа на един избран спътник само? Пише "можете да гледате турски програми."



Странно че няма стандартните изходи с чинчове, само HDMI има. Предполагам има някакви кабели HDMI към чинч.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:05.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.