Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   HDMI проблем със Samsung UE40JU6440W (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46523)

Афганец 29-12-2020 13:44

HDMI проблем със Samsung UE40JU6440W
 
Samsung UE40JU6440W Smart 4K UHD LED TV, DVB-TC (T2 Ready), Wi-Fi, 4x HDMI, USB

Имам горния ТВ и от 3 дни не излъчва програмата на Виваком.
Отатък имам друг ТВ, смених приемниците - същата работа, отатък работи, при мен не, значи не е от приемника. Смених рутера над вратата, същата работа, на жена ми ТВ-то работи, при мене - не. През СКАРТА включих видеоплеъра, ТВ работи.

Тогава се сетих и включих сигнала на ВИВА към монитора на настолния РС - работи. Включих към USB портовете на ТВ два харда с филми, възпроизвежда ги без проблеми, даже стерео... Иначе казано, ТВ-то си работи, най вероятно е изгоряла платката с 4-те HDMI входа.
Закарах го на Насър, казаха, че ще могат да поръчат нова платка в Самсунг чак на 04.01...

Това, горното, беше предвъпросно обяснение, нещо като предварителна любовна игра, petting, преди същинския въпрос....
Съществуват ли преходници или конвертори HDMI към USB, и ако да, ще могат ли да предават ТВ сигнал ?

За HDMI към СКАРТ съм сигурен, че може би ще работят, за HDMI към COMPONENT (чинчове) също....
Посъветвайте ме нещо моля...

П.П. - Разбира се, че ще го занеса на тия пичове на Насър, но дотогава искам да гледам нормална ТВ... Е, съвсем в краен случай, една седмица ще си гледам монитора...и той е 60 см. ;;650

sasho1bs 29-12-2020 14:32

Няма как да гледате през usb-то на телевизора.Само ако вържете хард диск ще стане:)

ogibo 29-12-2020 15:02

Цитирай:

Първоначално написано от Афганец (Мнение547098)

За HDMI към СКАРТ съм сигурен, че може би ще работят, за HDMI към COMPONENT (чинчове) също....
Посъветвайте ме нещо моля...


По HDMI минава цифров сигнал. Как ще стане да предава към аналоговият СКАРТ!?!

вассил46 29-12-2020 15:35

Попитай някой от търговците.
Напиши в гоогле , HDMI-SCART
Аз имам SCART-HDMI

черните ягуари 29-12-2020 16:25

Аз имам чинч HDMI ;;650

dolby 29-12-2020 17:30

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение547113)
Попитай някой от търговците.
Напиши в гоогле , HDMI-SCART
Аз имам SCART-HDMI

HDMI->SCART/VGA би могло, обратното не , т.е. от цифров към аналогов става обратното не става

ogibo 29-12-2020 17:32

М-да. Всичко което ми излезе в търсачката, минава през преобразователи. Признава че не търсих много внимателно.

TUISTERa 30-12-2020 15:32

Цитирай:

Първоначално написано от ogibo (Мнение547122)
М-да. Всичко което ми излезе в търсачката, минава през преобразователи. Признава че не търсих много внимателно.

Добре де , как си го представяте, аналогов сигнал да стане цифров без преобразувател?

vasilstf 31-12-2020 01:28

Цитирай:

Първоначално написано от Афганец (Мнение547098)
Samsung UE40JU6440W Smart 4K UHD LED TV, DVB-TC (T2 Ready), Wi-Fi, 4x HDMI, USB

Имам горния ТВ и от 3 дни не излъчва програмата на Виваком.
Отатък имам друг ТВ, смених приемниците - същата работа, отатък работи, при мен не, значи не е от приемника. Смених рутера над вратата, същата работа, на жена ми ТВ-то работи, при мене - не. През СКАРТА включих видеоплеъра, ТВ работи.

Тогава се сетих и включих сигнала на ВИВА към монитора на настолния РС - работи. Включих към USB портовете на ТВ два харда с филми, възпроизвежда ги без проблеми, даже стерео... Иначе казано, ТВ-то си работи, най вероятно е изгоряла платката с 4-те HDMI входа.
Закарах го на Насър, казаха, че ще могат да поръчат нова платка в Самсунг чак на 04.01...

Това, горното, беше предвъпросно обяснение, нещо като предварителна любовна игра, petting, преди същинския въпрос....
Съществуват ли преходници или конвертори HDMI към USB, и ако да, ще могат ли да предават ТВ сигнал ?

За HDMI към СКАРТ съм сигурен, че може би ще работят, за HDMI към COMPONENT (чинчове) също....
Посъветвайте ме нещо моля...

П.П. - Разбира се, че ще го занеса на тия пичове на Насър, но дотогава искам да гледам нормална ТВ... Е, съвсем в краен случай, една седмица ще си гледам монитора...и той е 60 см. ;;650

От всичко което описа, не видях дали опита да смениш само кабела. Може кабела да е дефектирал, а не платката на телевизора.

AGT 31-12-2020 02:18

Моят съвет е : изчакай си новата платка и не набивай пари в неща които няма да помогнат по никакъв начин !


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:46.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.