Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кошче (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=242)
-   -   Монтаж и настройка на сателитна система (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=28599)

Joe 13-04-2013 12:15

Монтаж и настройка на сателитна система
 
Здравейте,
от около месец се запалих по сателитната телевизия. Започнах с антена на Булсат. И все още съм. Но си купих приемник и успешно гледам доста канали. Плащам на сървъри ( не руски, и никога на български ) и съм повече от доволен.
Обръщам се към вас защото се сблъсках с типината българщина и ми трябва помощ.
Искам да си купя антена 110 см, Триакс, конвертор ( все още се колебая между Инверто и Инваком и искам да монтирам и мотор.
Обаче, за мое голямо учудване в нашата родина май Продавачите на такива неща НЕ искат да ми вземат парите. Странно нали - все ревем, че няма пари, а когато им дават не искат да ги вземат...
Обърнах се към Sky Digital в София и помолих да ми пратят човек, който да огледа къщата ми и да ми направи стойката и монтажа. Идеята ми беше да закупя всичко от тях. Искам стойката ми да е малко по висока, за да избегна няколко близки бора.
От магазина ми дадоха човек, който монтира и настройва. Обадих се. Обясних за какво става въпрос. Отговора беше - амииии, добрееее. Ще ви се обадяяя да уговорим ден. Не ме попита дори как се казвам и за кой район става въпрос. Естествено НЕ СЕ обади.
Та, SKY DIGITAL отпаднаха от листата ми за надеждна фирма.
Обадих се на MCA SАТ - ситуацията се повтори!!!!! За мое най-голямо учудване. Е, все пак живеем в България.
Молбата ли е - дайте ми координатите на СЕРИОЗНА фирма от която да
си закупя качествено оборудване и която да ми направи монтаж и първоначална настройка. ПЛАЩАМ СИ и парите не са от значение.
Благодаря предварително на осмелилите се да ми отговорят.

hajduk 13-04-2013 12:29

Цитирай:

Първоначално написано от Джо (Мнение240091)
Здравейте,
от около месец се запалих по сателитната телевизия. Започнах с антена на Булсат. И все още съм. Но си купих приемник и успешно гледам доста канали. Плащам на сървъри ( не руски, и никога на български ) и съм повече от доволен.
Обръщам се към вас защото се сблъсках с типината българщина и ми трябва помощ.
Искам да си купя антена 110 см, Триакс, конвертор ( все още се колебая между Инверто и Инваком и искам да монтирам и мотор.
Обаче, за мое голямо учудване в нашата родина май Продавачите на такива неща НЕ искат да ми вземат парите. Странно нали - все ревем, че няма пари, а когато им дават не искат да ги вземат...
Обърнах се към Sky Digital в София и помолих да ми пратят човек, който да огледа къщата ми и да ми направи стойката и монтажа. Идеята ми беше да закупя всичко от тях. Искам стойката ми да е малко по висока, за да избегна няколко близки бора.
От магазина ми дадоха човек, който монтира и настройва. Обадих се. Обясних за какво става въпрос. Отговора беше - амииии, добрееее. Ще ви се обадяяя да уговорим ден. Не ме попита дори как се казвам и за кой район става въпрос. Естествено НЕ СЕ обади.
Та, SKY DIGITAL отпаднаха от листата ми за надеждна фирма.
Обадих се на MCA SАТ - ситуацията се повтори!!!!! За мое най-голямо учудване. Е, все пак живеем в България.
Молбата ли е - дайте ми координатите на СЕРИОЗНА фирма от която да
си закупя качествено оборудване и която да ми направи монтаж и първоначална настройка. ПЛАЩАМ СИ и парите не са от значение.
Благодаря предварително на осмелилите се да ми отговорят.

Нищо, че звучи парадоксално, но предприемачите в България до такава степен са свикнали с повиквания-за-без-пари и трудно събираеми задължения, че всеки си е намерил някаква уникална ниша в която се е специализирал и само за разкош са обявили публични телефони за връзка и за престиж предлагат определени услуги. Сега като казваш, че си плащаш и по-специално, че парите на са от значение - най-вероятно ще ти се обадят същите тези, които до сега не са ти се обадили ...

Joe 13-04-2013 12:34

Да, парите не са от значение в моя случай, но защо трябва да го напиша. Толкова ли е прост българина, че да изпуска клиентите си. Гледали сте филма "Хубава жена", нали? Там когато Дж. Робъртс беше все още облечена като курва я изритаха от богатият магазин. Ама тя носеше чували с пари. Е, и аз съм така - имам пари, но определено НЯМА да ги дам на тези, който не ме уважават.

patzi 13-04-2013 13:58

Не е толкова сложно това което искаш. Почети малко във форума и задавайки конкретни въпроси,ще получиш адекватни отговори.Ще се справиш и сам (аз започнах есента сам с помощ на колеги от форума,сега си въртя антените с лекота) .Радостта от сътвореното от собствените ръце е неописуема.;;650

п.п. още едно предимство е ,че като се научиш сам да си настройваш антената, няма да ти е нужно да викаш някой и при последващи манипулации.

mad_07 13-04-2013 14:07

Всички сме тръгнали така ;;650

амиго 13-04-2013 14:11

Цитирай:

Първоначално написано от patzi (Мнение240112)
Не е толкова сложно това което искаш. Почети малко във форума и задавайки конкретни въпроси,ще получиш адекватни отговори.Ще се справиш и сам (аз започнах есента сам с помощ на колеги от форума,сега си въртя антените с лекота) .Радостта от сътвореното от собствените ръце е неописуема.;;650

п.п. още едно предимство е ,че като се научиш сам да си настройваш антената, няма да ти е нужно да викаш някой и при последващи манипулации.

Той иска някой да му свърши работа и за предпочитане без пари.

Joe 13-04-2013 14:14

Не ми е за настройката. Аз сега на ръка въртя антената и се справям добре. Проблемът е, че ми трябва СТОЙКА. Тези който се продават не ми вършат работа. Трябва ли да викам заварчик за монтаж на сателитна антена? Все едно ако ти е пробит водопровода и да викнеш лекар да ти го оправи!!!
Проблемът не ми е настройката. Българина е достатъчно неуслужлив, така, че сам се научих да настройвам. Просто искам да ми се монтира антената. ТОВА за съжаление сам не мога да направя. Ако можех нямаше да опирам до вас. Но очевидно и тук няма да получа помощ.
Както и да е. Ще се оправям сам. Просто потвърдихте още веднъж мнението ми за хората в БГ.
Успех на всички. И моля ви - съвети не искам. Това всеки го може. Но да работи - малко го могат. Особено тук.

Joe 13-04-2013 14:17

Цитирай:

Първоначално написано от амиго (Мнение240117)
Той иска някой да му свърши работа и за предпочитане без пари.

Амиго, уважаеми, приготвил съм 2000 лева за сателитно оборудване. Давам ти ги. Но ти си мързелив и съм сигурен, че няма да дойдеш.

И уважаеми ми българино, заплатата ми е такава,че според статисктиката съм измежду 10-те хиляди българи с такава заплата. Сам провери колко е. Това което съм приготвил за оборудване е по-малко от 20% от това което вземам на месец.

Joe 13-04-2013 14:19

Моля модераторите да заключат темата.

Андрей Колев 13-04-2013 16:08

Баси шерифа си човече , честно да ти кажа едва ли на някой му пука колко пари взимаш , какво ядеш и какво еб*ш . Не ти никак приятно отношението към хората в форума и като цяла за БГ народа ,но всеки има право на своето мнение :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:57.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.