Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кабелни [DVB-C] оператори в България (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=67)
-   -   Кабелсат Запад - Дупница. Честоти и програми. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=27814)

Huligan4o 24-02-2013 21:31

Кабелсат Запад - Дупница. Честоти и програми.
 
http://prikachi.com/thumbs/45/5915045.jpg

moreg 24-02-2013 22:07

Някой може ли да каже интернета, който предоставят кабел сат запад дали може да се ползва със собствен рутер и дават ли реален IP адрес? Питам защото съм чувал, че дават някакви модеми, които имат възможност и за WI-FI но са ми казвали, че със собствен рутер немогат да те свържат тоест дават ти само техен (модем) при който нямаш реално IP;;601 тоест интернета е някакъв орязан откъм реален IP.... вярно ли е това?

Huligan4o 24-02-2013 22:33

IP-тата са реални, статични. В началото даваха само модеми Моторола
доксис 2, с един изход RJ45, без WIFI. В този случай можеше да се възползваш напълно от реалното статично айпи. След това започнаха да предлагат пак Мотороли, Доксис 2,само че с WIFI, четири порта RJ45, както и два RJ11, понеже предлагат и телефон. При това положение, обаче, няма зададено пренасочване на портове към вътршно IP, и по този начин не можеш пълноценно да си ползваш реалния статичен адрес. Последните модеми, който предлагат, са някакви CBN, които пак са 4 RJ45, 2 RJ11, само че са Доксис 3 /понеже го пуснаха Доксис 3/ и WIFI n-стандарт. От първите два модема съм имал, третия, CBN, най-вероятно пак няма зададено пренасочване на портове. Не можеш да пипаш нищо по настройките на модемите - сменени са им default паролите. Няма проблем да си закачиш твой рутер след техния модем. Имат и ограничение по мак адрес.

moreg 25-02-2013 09:20

Цитирай:

Първоначално написано от Huligan4o (Мнение230382)
IP-тата са реални, статични. В началото даваха само модеми Моторола
доксис 2, с един изход RJ45, без WIFI. В този случай можеше да се възползваш напълно от реалното статично айпи. След това започнаха да предлагат пак Мотороли, Доксис 2,само че с WIFI, четири порта RJ45, както и два RJ11, понеже предлагат и телефон. При това положение, обаче, няма зададено пренасочване на портове към вътршно IP, и по този начин не можеш пълноценно да си ползваш реалния статичен адрес. Последните модеми, който предлагат, са някакви CBN, които пак са 4 RJ45, 2 RJ11, само че са Доксис 3 /понеже го пуснаха Доксис 3/ и WIFI n-стандарт. От първите два модема съм имал, третия, CBN, най-вероятно пак няма зададено пренасочване на портове. Не можеш да пипаш нищо по настройките на модемите - сменени са им default паролите. Няма проблем да си закачиш твой рутер след техния модем. Имат и ограничение по мак адрес.

Много странен доставчик са, опитвал съм да хвана unsecured wi-fi от кабел сат запад и нестава;;601 хем ми показва, че има 3 чертички сила на сигнала на лаптопа, мисля си че освен собственика на този "модем'' май друг неможе да се закачи към този wi-fi към кабел сат;;601
Може и да се заблуждавам но с такова впечатление съм останал. Другото, което е интересно, защо не ти дават собствен рутер да си сложиш а задължително ти набутват техния модем, пък след него може вече рутер..... това е някакъв абсурд;;573 Това ограничение по мак адрес, за което споменаваш колега да не би то да спира нещо закачането по wi-fi ? Също ме интересува може ли да си пуснеш шер с този интернет тоест да си отвориш порт и да приемаш и даваш навън?

Huligan4o 25-02-2013 11:04

Имах един съсед, с рутер TP LINK, с WEP парола. С Backtrack за около 15 минути му разбрах паролата, и си ползвах нета аванта. Та неговия нет беше от Кабелсат запад, с обикновен модем, и след него рутера /това го разбрах, след като се вързах към него - айпи-то беше на кабелсат запад, а и на 192.168.100.1 се виждаше моторолския модем/. Не знам защо при теб не се е получило дори с отворена мрежа - може в настройките на рутера да е зададено филтриране по мак, ама така само гадаем. Иначе няма проблем да си сложиш твой рутер, но няма как да стане без модем - нета идва по коаксиалния кабел. За отварянето на портове - звънях им преди време, пренасочиха ми един порт, но след време, след един рестарт на модема , пак се затвори, и не ми се занимаваше да им звъня отново.

moreg 25-02-2013 12:05

Цитирай:

Първоначално написано от Huligan4o (Мнение230436)
Имах един съсед, с рутер TP LINK, с WEP парола. С Backtrack за около 15 минути му разбрах паролата, и си ползвах нета аванта. Та неговия нет беше от Кабелсат запад, с обикновен модем, и след него рутера /това го разбрах, след като се вързах към него - айпи-то беше на кабелсат запад, а и на 192.168.100.1 се виждаше моторолския модем/. Не знам защо при теб не се е получило дори с отворена мрежа - може в настройките на рутера да е зададено филтриране по мак, ама така само гадаем. Иначе няма проблем да си сложиш твой рутер, но няма как да стане без модем - нета идва по коаксиалния кабел. За отварянето на портове - звънях им преди време, пренасочиха ми един порт, но след време, след един рестарт на модема , пак се затвори, и не ми се занимаваше да им звъня отново.

Явно е някакво филтриране по мак, защото не само на една незаключена мрежа но и на втора не успях да се закача, пробвах е с AP и пак греда;;601 което вече ме накара да се замисля сериозно че тук има нещо гнило, и че нещо този нет, който предоставят нарочно е направен да се ползва само от този, който го плаща и да неможеш един вид да закачиш към него повече от едно устройство;;601 с две думи по този начин карат всеки да си плаща, което не съм го виждал никъде другаде освен при кабел сат запад. Иначе искам да спомена, че цифровата телевизия, която предоставя този доставчик се доближава на 99% с качеството от сателит, което пък не съм го виждал никъде другаде(все пак става въпрос за кабеларка) Близо могат само да се учат от кабел сат запад. Незнам от кабели ли е от усилватели ли е но картината е отлична за кабеларка и напрактика е без видими забележки:) помня, че като го видях тогава просто неможех да повярвам, че гледам кабелна тв. а не сателитен сигнал..... А за интернета наистина сигнала идва по коаксиален кабел и по един кабел върви и телевизия и интернет, което вече обяснява защо дават модем а не рутер. Тъпа работа за мене е по-добре интернета да си върви по лан кабел както е навсякъде, но явно от кабел сат запад са решили, че по този начин ще имат повече клиенти, което има логика, защото неможеш по никакъв начин да се закачиш към този модем по WI-FI отвън дори и връзката да е unsecured. Тоест вързали са си гащите по този начин и неможеш да си разделиш връзката с комшията например.

Leon 25-02-2013 14:34

Почти всичко е трансмодулирано DVB-S към DVB-C, и не е пипнат битрейта, затова е такова качеството. С такива трансмодулатори тук D+ имат изградени кабелни мрежи за огромните жилищни сгради в Мадрид. И като гледам колко "тест" канали имат, не искам и да си представям за какъв пиратлък става дума.... Гледам имат и една честота на 64QAM, дали няма да излезе с DVB-T приемник?

Huligan4o 25-02-2013 15:25

Това е от форума им:

януари 18, 2013, 12:44:08 » Имам телевизор с цифров тунер, като го настроя и ми се появяват разни тест-ове , на които няма никакъв сигнал и са много на брой. Има ли някакъв шанс да не ги намира телевизора, или да ги махна след настройката?

А кога ще има нови HD-та? :)
--------------------------------------

Това са празни канали на които ще се пуснат нови програми, пуснати са с цел да няма допълнителни прекъсвания а да се заменят върху тестовете. Мой съвет е да не ги триете, скоро повечето ще бъдат напълнени с канали.


-----------------------------------------
А нови HD-та ще има пак скоро :)

mitkod 03-06-2015 10:09

Нов скан на цифровите канали ще може ли? Ако е възможно и списък с аналоговите канали?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.