Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Дисек ключ проблем ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=21392)

astor 15-02-2012 21:52

Дисек ключ проблем ?
 
От известно време се съмнявам в дисек ключа който ползвам.
Използвам 3 антени свързани с дисек 4-портов от който ползвам 3 порта. Компютърна платка SKYSTAR HD
От известно време насам взе да превключва много бавно при първоначално стартиране на програмата > 20 сек, после между 4-ти порт и 1 -ви, а днес отказваше да включи 2-ри . Преди малко го включи но чаках доста. Възможно ли дисека да прави проблеми или да търся проблема на друго място.
бтв - преди си работеше бързо и точно :)

nedostapen 15-02-2012 22:07

Проблема да не се появи след смяна на имидж?

astor 15-02-2012 22:33

НЕ колега написал съм компютърна платка SKY STAR HD

АА 16-02-2012 07:24

В линка има обяснение на подобен проблем
http://pic-avr.narod.ru/proekt/nesov...SEqC_DVB-S.htm
А иначе ниските температури може да влияят отрицателно на ключа. А също и проблеми в ел. инсталацията.Проблемите свързани ли са с някакви промени по системата?

4799inpl64 16-02-2012 09:26

Цитирай:

Първоначално написано от astor (Мнение144177)
От известно време се съмнявам в дисек ключа който ползвам.
Използвам 3 антени свързани с дисек 4-портов от който ползвам 3 порта. Компютърна платка SKYSTAR HD
От известно време насам взе да превключва много бавно при първоначално стартиране на програмата > 20 сек, после между 4-ти порт и 1 -ви, а днес отказваше да включи 2-ри . Преди малко го включи но чаках доста. Възможно ли дисека да прави проблеми или да търся проблема на друго място.
бтв - преди си работеше бързо и точно :)

дисека ти се базика.и при мен е така.сменяш на свободен канал и е ок-опитай

astor 16-02-2012 18:18

Цитирай:

Първоначално написано от АА (Мнение144218)
В линка има обяснение на подобен проблем
http://pic-avr.narod.ru/proekt/nesov...SEqC_DVB-S.htm
А иначе ниските температури може да влияят отрицателно на ключа. А също и проблеми в ел. инсталацията.Проблемите свързани ли са с някакви промени по системата?

Няма никакви промени по системата.
Даже някои програми изобщо не могат да го задействат при първоначално стартиране (DVBDream )

Колега 4799inpl64 не те разбрах , може ли по точно.

4799inpl64 16-02-2012 18:57

за дисека
 
Цитирай:

Първоначално написано от astor (Мнение144177)
От известно време се съмнявам в дисек ключа който ползвам.
Използвам 3 антени свързани с дисек 4-портов от който ползвам 3 порта. Компютърна платка SKYSTAR HD
От известно време насам взе да превключва много бавно при първоначално стартиране на програмата > 20 сек, после между 4-ти порт и 1 -ви, а днес отказваше да включи 2-ри . Преди малко го включи но чаках доста. Възможно ли дисека да прави проблеми или да търся проблема на друго място.
бтв - преди си работеше бързо и точно :)

слагаш на свободен -некодиран канал и след това кодиран.Аз слагам RAI1
и след това примерно диема и става.Ако съм на скай спорт на 13-примерно и отида на диема .чакам-а през RAI1-зацепва веднага

АА 17-02-2012 07:41

Превключването на ключа не зависи от това дали като смениш спътника отиваш на некодиран или на кодиран канал. Не би трябвало да зависи и от това, че на спътника А, който гледаш в момента, си на канал от определен банд и поляризация, а на спътника Б, на който отиваш, отиваш на канал от друг банд и поляризация, въпреки че на практика обикновено това има значение за скоростта на превключването.Може да опиташ като превклюваш от спътник на спътник, да минаваш на канал от даден банд и поляризация на канал от другия спътник на същия банд и поляризация - примерно канала от спътник А да е на долен банд/хоризонтална и канала от спътник Б също.Но всичко това е повече в сферата на теориите.Проблема ще го изолираш или като смениш ключа или като изпробаш как работи системата с някакъв друг сателитен приемник а не с компютърната платка.

4799inpl64 17-02-2012 08:09

за дисека
 
Цитирай:

Първоначално написано от АА (Мнение144372)
Превключването на ключа не зависи от това дали като смениш спътника отиваш на некодиран или на кодиран канал. Не би трябвало да зависи и от това, че на спътника А, който гледаш в момента, си на канал от определен банд и поляризация, а на спътника Б, на който отиваш, отиваш на канал от друг банд и поляризация, въпреки че на практика обикновено това има значение за скоростта на превключването.Може да опиташ като превклюваш от спътник на спътник, да минаваш на канал от даден банд и поляризация на канал от другия спътник на същия банд и поляризация - примерно канала от спътник А да е на долен банд/хоризонтална и канала от спътник Б също.Но всичко това е повече в сферата на теориите.Проблема ще го изолираш или като смениш ключа или като изпробаш как работи системата с някакъв друг сателитен приемник а не с компютърната платка.

Аз съм с дм 500s -и най-интересното е че го прави катс е студено-може и от бокса да е.а не ми се слага на тоя студ друг дисек за проба-но е факт че допреди студа нямаше проблем.Между другото миналата зима пак ме базикаше и щях да го сменям но като се постопли си е ок и не съм го пипал.Дисека е амико 4/1 ако има значение

nokia n96 17-02-2012 22:33

diseq
 
Здравей,колега проблема си е най вече заради студа и след това марка на ключа,ф конектори хлабави връзки.Казвам ти го от опит и от най-студеното място в БГ;). Можеш да погледнеш в подписа ми колко ключове съм подвързал.;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.