Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Гледане на два спътника през 3 градуса с една чиния на Булсатком (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=18939)

kkooccee 05-10-2011 08:41

Гледане на два спътника през 3 градуса с една чиния на Булсатком
 
Добро утро,
преди да започна с опитите искам да попитам корифеите в областта. Дали мога да гледам Булсат и Тюрксат с една чиния на Булсатком и държач за два двойни конвертора ГТ, пак от Булсатком. Моля споделете опит.
Благодаря ви, предварително!

Бианконет 05-10-2011 09:04

Цитирай:

Първоначално написано от kkooccee (Мнение122319)
Добро утро,
преди да започна с опитите искам да попитам корифеите в областта. Дали мога да гледам Булсат и Тюрксат с една чиния на Булсатком и държач за два двойни конвертора ГТ, пак от Булсатком. Моля споделете опит.
Благодаря ви, предварително!

Да колега,можеш!Ще ти е необходим и DISEQ 2/1 .Другия вариант е с моноблок .Друг е въпроса за нивото на сигнала който ще изкараш с чиния на була ;;650

Златанов 05-10-2011 09:11

Мисля, че с GTSat няма да стане, все пак са през 3 градуса и няма да можеш да ги събереш.
Освен това, както казва колегата, на слабите транспондери ще си на ръба, ако изобщо излизат и при първия по-силен дъжд, Булсат ще е аут. Насочи се към по-голяма антена или към 2 отделни.

kkooccee 05-10-2011 10:17

Аз сега имам две отделни, но ми се искаше да си освободя едната за 16 градуса. С ALPS ще стане ли?
А пък най-вероятно HD каналите на Булсата няма да ми излзат,а?

avtosat 05-10-2011 10:23

Цитирай:

Първоначално написано от kkooccee (Мнение122319)
Добро утро,
преди да започна с опитите искам да попитам корифеите в областта. Дали мога да гледам Булсат и Тюрксат с една чиния на Булсатком и държач за два двойни конвертора ГТ, пак от Булсатком. Моля споделете опит.
Благодаря ви, предварително!

Аз не мисля че ще стане - поне аз не успях. Обаче става 39 и 45. - http://www.dtv-bg.com/showpost.php?p...4&postcount=13

erdinerdin872 05-10-2011 12:15

Ако стане,колеги пишете и ас искам да освободя 1 (антена)

жоркин29 05-10-2011 17:48

Цитирай:

Първоначално написано от kkooccee (Мнение122319)
Добро утро,
преди да започна с опитите искам да попитам корифеите в областта. Дали мога да гледам Булсат и Тюрксат с една чиния на Булсатком и държач за два двойни конвертора ГТ, пак от Булсатком. Моля споделете опит.
Благодаря ви, предварително!

Тази антена идва малко мъничка,но става за 39Е и 42Е.От двата двойни конвертора,които имаш от булсата можеш да ползваш единия,а на мястото на другия сложи алпс за да можеш да ги събереш един до друг.Правиш си 39Е на максимум колкото може и от 42Е,ще ти излизнат най-силните транспондери.По-слабите не.

basti 05-10-2011 18:46

3
 
Цитирай:

Първоначално написано от жоркин29 (Мнение122367)
Тази антена идва малко мъничка,но става за 39Е и 42Е.От двата двойни конвертора,които имаш от булсата можеш да ползваш единия,а на мястото на другия сложи алпс за да можеш да ги събереш един до друг.Правиш си 39Е на максимум колкото може и от 42Е,ще ти излизнат най-силните транспондери.По-слабите не.

Е тва ставане ли е!!! Или се прави като хората или нищо,поставя се поне 80см Антена за да няма проблеми,а не като завали нито турци нито българи.........

жоркин29 05-10-2011 19:27

Цитирай:

Първоначално написано от basti (Мнение122373)
Е тва ставане ли е!!! Или се прави като хората или нищо,поставя се поне 80см Антена за да няма проблеми,а не като завали нито турци нито българи.........

Ставане си е зависи какво цели 39Е или 42Е.

Caneiv 05-10-2011 22:54

1Прикачено(и)
Това са 39 и 42 градуса на оригиналната антена като само добавям алпса. Ако ти е HD приемника и добавиш към 42 транспондерите на Виваком от 45 се гледат свободните.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.