Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Слагане на защита срещу форматиране/запис на СД карта памет. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45346)

boboturboto 03-10-2019 23:14

Слагане на защита срещу форматиране/запис на СД карта памет.
 
Има ли начин да се направи(в домашни условия) така,че един път записана картата да се защити от презапис или изтриване?Срещал съм такива карти,които не могат да се форматират.

Хоризонт 03-10-2019 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от boboturboto (Мнение517901)
Има ли начин да се направи(в домашни условия) така,че един път записана картата да се защити от презапис или изтриване?Срещал съм такива карти,които не могат да се форматират.

Кои карти бре карти всякакви има и бъди конкретен каква карта кътъш и те тормози!

Момчил Минков 03-10-2019 23:30

Цитирай:

Първоначално написано от boboturboto (Мнение517901)
Има ли начин да се направи(в домашни условия) така,че един път записана картата да се защити от презапис или изтриване?Срещал съм такива карти,които не могат да се форматират.

Някои SD карти имат превключвателче (като я гледаш отгоре - с пиновете надолу и напред - то е в ляво). Преходниците от microSD към SD също имат, поне тези дето съм виждал. Напиши в гугъка "SD card", дай изображения и ще видиш превключвателчето...


Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение517902)
Кои карти бре карти всякакви има и бъди конкретен каква карта кътъш и те тормози!

колегата е писъл каква карта...

boboturboto 03-10-2019 23:41

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение517904)
Някои SD карти имат превключвателче (като я гледаш отгоре - с пиновете надолу и напред - то е в ляво). Преходниците от microSD към SD също имат, поне тези дето съм виждал. Напиши в гугъка "SD card", дай изображения и ще видиш превключвателчето...



колегата е писъл каква карта...

Това го знам,става въпрос дори и при отключено "превключвателче" да не може да се форматира/изтрие.Давам пример с СД картата ми за вградената навигация на колата ми Фокус 2015 със sync2,имам стара версия и пробвах да я изтрия защото исках да я ползвам за музика ,но дори и през дос не успях,нито различни програми ,просто по никакъв начин не успях и ми стана интересно дали е възможно и как (в домашни условия).

Момчил Минков 03-10-2019 23:51

Цитирай:

Първоначално написано от boboturboto (Мнение517905)
Това го знам,става въпрос дори и при отключено "превключвателче" да не може да се форматира/изтрие.Давам пример с СД картата ми за вградената навигация на колата ми Фокус 2015 със sync2,имам стара версия и пробвах да я изтрия защото исках да я ползвам за музика ,но дори и през дос не успях,нито различни програми ,просто по никакъв начин не успях и ми стана интересно дали е възможно и как (в домашни условия).

Виж сега една брутална идея, вземаш един SD преходник, трошиш го и виждаш превключвателя какво прави, ако прекъсва някое пинче, слагаш му малко тиксо да не контактува, ако дава друго накъсо нанякъде, пайваш едно тънко кабелче от бобинка някаква и така ще получиш това което искаш!

Другото е просто като запишеш картата, една капка каноконлит на превключвателчето. Успех! ;;650

Хоризонт 03-10-2019 23:55

Щом темата за сд карти и темата ще е обширна. При СД картите има много ментета„ точно те не могат да се форматират от fat на ntfs. Ключето не е пълна защита против презапис. Някои четци превръщат картата във флашка и ключето се игнорира. На времето имаше ментаци на етекета им пише 8 гб а в действителност са 2гб и са направени да не могат да се форматират, защото ще лъсне истинския им размер. Друго от което се скапват е от линуксови приемници. Форматирани под линукс после не се форматират и четат на уиндос.
ПС понеже закъснях и стгава въпрос за навигация там всичко е записано така че да не се копира или изтрива.

приемника 03-10-2019 23:57

Погледни как се маха подобна "защита" с дискпарт https://www.youtube.com/watch?v=hm_lAxkl5tY
Ако е USB има възможност контролера и да се флашне и конфигурира за доста други неща https://www.usbdev.ru/ - има интересни неща и софтуери за конфигуриране

yavor1 04-10-2019 00:02

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение517907)
Щом темата за сд карти и темата ще е обширна. При СД картите има много ментета„ точно те не могат да се форматират от fat на ntfs. Ключето не е пълна защита против презапис. Някои четци превръщат картата във флашка и ключето се игнорира. На времето имаше ментаци на етекета им пише 8 гб а в действителност са 2гб и са направени да не могат да се форматират, защото ще лъсне истинския им размер. Друго от което се скапват е от линуксови приемници. Форматирани под линукс после не се форматират и четат на уиндос.

бла,бла,бла :)
Ако не се форматира с НР формат,тогава пробвай с CreateMini, има и други инструменти,не само на Windows.

Хоризонт 04-10-2019 00:10

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение517909)
бла,бла,бла :)
Ако не се форматира с НР формат,тогава пробвай с CreateMini, има и други инструменти,не само на Windows.

и с USB Disk Storage Format Tool не става„ Става въпрос за флашка сан диск 32 гб 3.0 развали се от сат приемника ми голден медия при пвр запис. И преди ми се развали друга флашка и директно в магазина ми я смениха. Сега мисля пак така да направя.

boboturboto 04-10-2019 00:57

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение517907)
Щом темата за сд карти и темата ще е обширна. При СД картите има много ментета„ точно те не могат да се форматират от fat на ntfs. Ключето не е пълна защита против презапис. Някои четци превръщат картата във флашка и ключето се игнорира. На времето имаше ментаци на етекета им пише 8 гб а в действителност са 2гб и са направени да не могат да се форматират, защото ще лъсне истинския им размер. Друго от което се скапват е от линуксови приемници. Форматирани под линукс после не се форматират и четат на уиндос.
ПС понеже закъснях и стгава въпрос за навигация там всичко е записано така че да не се копира или изтрива.

За копирането си се копир,но не става да се изтрие.Пробвах една камара програми и клипове в тубата как се форматира ,ама тц .На някои програми излиза,че е форматирана но като я пъхна пак и всичко си е там.Мерси все пак за отговорите.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:47.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.