Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   HDD за DM 800HD se (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43363)

moreg 27-01-2018 12:15

HDD за DM 800HD se
 
Здравейте, решил съм да си монтирам хард на дрийма, гледам има такива на 7200 оборота има и на 5400. Има Sata 2 има и Sata 3
Да ме посъветвате кое е по подходящо за моя случай ако някой си е монтирал?

Sharp987 27-01-2018 14:24

Аз преди няколко години сложих на моя DM800se Seagate 500GB SATA2 и не съм имал никакви проблеми. Вече този приемник не го ползвам и диска си стой в него.

вассил46 27-01-2018 15:15

Моя също е Sata2 без проблеми.

Посветения 27-01-2018 23:10

Помисли отново..
 
Със сигурност ползваш рутер за домашната си(LAN) мрежа.. Тогава не е ли по-добре да вържеш един мрежов(LAN) NAS..?! ;)

Аз например ползвам един 3ТБ Western Digital.. Един два пъти съм го ъп-вал и към момента е с остарял софт но си работи.. Достъпвам го без проблем от тв-то.. Пробвал съм и от сатприемници.. Няма проблем..

От домашни компютри и таблети също..

Когато от лаптопа свалям торент филм, го свалям направо(по Wi-Fi) на него.. Без проблем..

По необходимост към момента тв-то плейва филма от домашния NAS през Powerline Adaptor(в моя случай TP-Link).. Без проблем..

Та за какво ти е да отваряш дриима и да му слагаш хард..? :s101

Ако все пак държиш на това упражнение, ще ти трябва "тънък" диск.. 2'5 инча.. За лаптоп.. По спомен.. И със сигурност ще имаш проблеми с достъпването на записаното върху него от други(LAN) устроиства(тв, комп, таблет..)..

;;650

moreg 27-01-2018 23:37

Със достъпването проблем нямам, проблем имам че дрийма е клонинг и работи с едно старичко Oреn Pli 2.1 от 2013 г. и преди година мисля съм му слагал един хард за проба но вече не си спомням на колко оборота работеше май на 5400 беше ако имат значение оборотите. И помня че след като се инициализира харда и нещо забавяше работата на приемника някак си го спъваше..... и неможеше да записва като натисна червения бутон изписваше, че харда не е инициализиран или не е намерен някаква такава щуротия имаше. А пък в менюто харда си се виждаше и си изписваше колко свободно място има. Такива спомени имам и още не съм решил дали да му слагам хард. Иначе в момента без хард приемника работи отлично и съм много доволен, защото имам и оригинален дрийм и никаква разлика не намирам в работата им.

moreg 29-01-2018 06:59

Тази опция в менюто на харда какво точно означава? че хард диска след пускане на приемника ще бъде готов за работа след 30 секунди ли? времето може и да се променя има и опция No standby
http://store.picbg.net/thumb/29/D8/48e49301847c29d8.jpg

... 29-01-2018 07:49

Че след 30 секунди твърдия диск ще мине в стендбай режим т.е ще се изключи, ако през него не минава някакъв трафик. Ако ползваш пикони слагай ги на флашка защото твърдия диск ще замине бързо ако са на него.

spaice 29-01-2018 08:43

Цитирай:

Първоначално написано от ... (Мнение472344)
Че след 30 секунди твърдия диск ще мине в стендбай режим т.е ще се изключи, ако през него не минава някакъв трафик. Ако ползваш пикони слагай ги на флашка защото твърдия диск ще замине бързо ако са на него.

Това си е за секцията ЗАБАВНО. Как ще ти замине диска бре :lol15:. Нали това му е работата, да се пишат и четат файлове по него.

@moreg, слагай какъвто диск имаш. Няма значение на колко оборота е.
Инициализацията (fdisk и format) на диска се прави еднократно. На мен ми се е случвало да имам проблем с инициализацията през менюто на приемника. Наложи се ръчно, през конзола да го правя, но това е друга тема.

moreg 29-01-2018 09:31

Сложих един 500 gb инициализацията през менюто мина от раз. Работи си харда даже и записва на него.

... 29-01-2018 12:45

spaice, писал съм много ясно, пиконите къде трябва да се слагат. Ако ти ги държиш на твърдия диск си за тема забавно.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:37.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.