Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   PCI или DreamBox (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=614)

chonny 14-07-2008 22:50

PCI или DreamBox
 
Здравейте аз съм пълен новобранец. Запалил съм се обаче много. Изчетох интернет за инфо, но така и не ми станаха ясни някои неща :sad: .
Като за начало мисля да си взема антена 1.50 м с мотор за да мога да гледам повечето спътници.
Въпросите са следните:
Може ли да се оправлява антената с тази карта Sky Star HD 2 ?
Какви са плюсовете и минусите с такава карта пред пр. DreamBox или някой друг приемник?
Блгодаря

ivo 14-07-2008 22:57

Re: PCI или DreamBox
 
Лично на мен факта, че ще ми бръмчат вентилаторите на компа ме изнервя.

Ники 15-07-2008 01:30

Re: PCI или DreamBox
 
Повечето клиенти предпочитат DM 500 пред Sky Sar 2.
DM 500 си е отделно /от PC/ устройство, т.е за да работи не е необходимо постоянно да ти е включен компа.
DM 500 е едновременно и сат приемник и компютър. Т.е удобен е за работа с дистанционно и има доста възможности над обикновените приемници.
При SS2 има дистанционно, но то на практика почти не се ползва

Като съвет бих Ви препоръчал DM500S
;;510

Чушкопека 15-07-2008 01:34

Re: PCI или DreamBox
 
Цитирай:

Първоначално написано от ivo
Лично на мен факта, че ще ми бръмчат вентилаторите на компа ме изнервя.

Абе новите компове не шумят кой знае колко, а и ако ползва някакъв вид месенджър, вероятно компа му си бачка постоянно, така че и това е решение, особено ако компа му е мощен и иска ХД. ;;614

chonny 15-07-2008 11:19

Re: PCI или DreamBox
 
Определено компа ми е доста мощен (4-ядрен интел q9300 - 4 ГБ РАМ - 1ТБ хард - 8800GTS карта) и не се изключва. И да искам HD и евентуално да си записвам предавания в тоя формат.
Не ми отговорихте, ще мога ли да управлявам мотора на сателитната антена с pci картата.
Има ли някакви други недостатъци или предимства освен горе-споменатия шум?
Коя е най-добрата карта за pc?

ivo 15-07-2008 23:10

Re: PCI или DreamBox
 
Да наистина компа ти е страшна машина. Колкото до това дали поддържа мотор това може да каже само Ники или някой колега, който е с такъв.

Ники 15-07-2008 23:55

Re: PCI или DreamBox
 
Мисля че Musto беше правил такава комбинация /SS HD + въртяща се антена/, но не съм много сигурен, така че ако може да отговори.
Аз лично не съм пробвал.
При SS2,която не е HD, имаше плъгин за DiseqC 1.2 и с него се командваше позиционера, но за HD платката не съм пробвал.
При всички полужения антената може да се върти от дистанционното на позиционера.

Повечето клиенти със Sky Star платки минаха на dreambox - ове, а Sky Star го ползват като втори приемник главно да правят записи на диска.

chonny 16-07-2008 08:44

Re: PCI или DreamBox
 
И аз ще си взема Dreambox HD, но на по-късен етап. Малко да му падне цената.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.