Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   INVERTO BLACK ULTRA (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=28307)

junelis 26-03-2013 17:24

INVERTO BLACK ULTRA
 
Купих INVERTO BLACK ULTRA но сигнала сега ми е послаб за 20% од преди, до сега ползвах INVERTO BLACK PREMIUM 0.2DB. Може ли някои да ми каже каде греша и как требва да бъде сложен INVERTO BLACK ULTRA. Антената ми е парабола 120цм.

Мерси!

moreg 26-03-2013 17:41

За парабола ти трябва фланцов конвертор + подходящ облъчвател, вероятно си купил офсетов и затова сигнала е мръднал.

junelis 26-03-2013 17:59

1Прикачено(и)
Никога не съм ползвал фланцов конвертор първия ми беше Sharp (незнам точно модела) след него INVERTO BLACK PREMIUM 0.2DB и сега купих INVERTO BLACK ULTRA. Вторият си работи обаче четох че BLACK PREMIUM е по-добър и за това го купих.

За да не греша някъде в термините сложих снимка на подобна антена като моята :)

moreg 26-03-2013 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от junelis (Мнение236957)
Никога не съм ползвал фланцов конвертор първия ми беше Sharp (незнам точно модела) след него INVERTO BLACK PREMIUM 0.2DB и сега купих INVERTO BLACK ULTRA. Вторият си работи обаче четох че BLACK PREMIUM е по-добър и за това го купих.

За да не греша някъде в термините сложих снимка на подобна антена като моята :)

Антената нова ли си я купил или употребявана? ако си я купил употребявана има вероятност преди теб някъде по веригата някой да е преправил нещо, защото по принцип параболата работи с фланцов конвертор и облъчвател.

junelis 26-03-2013 18:45

2Прикачено(и)
Закачих снимки од антената. Купена е нова но преди 13 г.

moreg 26-03-2013 19:07

За мене това не е правилно, което си направил. Интересно щом нова е взета и няма облъчвател...... странно как параболична антена се продава без облъчвателя за нея;;601 Може и да бъркам, но нека и други се изкажат. Така антената ще работи, но не на 100%

амиго 26-03-2013 19:17

За парабола трябва фланцов конвертор с облъчвател. Пробвал съм с офсетов конвертор , но за едно лято се стопи от температурата.

junelis 26-03-2013 19:44

може да ми препоръчате конвертот с облъчвател ? Мерси
Антената с такъв инвертор работи 13 години т.е. с Sharp 8г и този Inverto 5г.

Triax 26-03-2013 20:10

Всяка параболична антена си има собствен облъчвател. Може да работи и с офсетов конвертор, като облъчвателя му трябва да е с ТТ характеристиките с този на антената.
По всяка вероятност облъчвателя на Black Ultra се различава повече от оригиналния, отколкото облъчвателя на Black Premium, затова ти се е понижил сигнала. Пробвай да го донастроиш и по оста (напред-назад), може фокуса му да е по-напред или назад.

themaster301 26-03-2013 20:37

Позицията на конвертора е от значение. Като ти гледам твоя , стои вертикално и сочи ако не се лъжа от снимката 6 часа. Ако търсиш 19.2 Изток т. е. Астра , изхода на кабела от конвертора погледнат отпред трябва да сочи 5 часа.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.