Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Качество на свободните програми на Intelsat 12(Vivacom) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=22339)

Дато 12-04-2012 20:30

Качество на свободните програми на Intelsat 12(Vivacom)
 
При вас добре ли е качеството на свободните програми на Intelsat 12,трансподър 11.674 05830,2/3?Това са:БНТ 2,The Voice,Алфа ТВ,БГ ТВ и ВТВ?При мен от доста време качеството е под всякаква критика.Дори и в момента и петте програми се размазват и пикселизират с огромни квадрати по целия екран.На какво може да се дължи това.Проблема се засилва между 17:30 и 00:00 часа.Егати тъпотията.Да сигнализираме за тази глупост на Виваком,за да си поправят качеството.
Бихте ли тествали при вас как се приемат програмите от този трансподър.Всички са свободни.

ВалчоП 12-04-2012 20:47

Лошо е качеството, но според мен такива са си каналите... ;;601

АзКлавдий 12-04-2012 22:32

то и аз бех въртел паницата на там и се отказах да ги гледам а бех с 22 инча са кат съм с 32 сигурно още повече ще е мацаница

Дато 12-04-2012 22:38

Цитирай:

Първоначално написано от АзКлавдий (Мнение154310)
то и аз бех въртел паницата на там и се отказах да ги гледам а бех с 22 инча са кат съм с 32 сигурно още повече ще е мацаница

Оказва се,че проблема е от оператора,а не от оригиналния сигнал.Има ли значение честотата на трансподъра или някакви други характеристики за нивото на качеството на картината?
При абонатите на Виваком ТВ какво е качеството специално на БНТ 2?

bmvtooo 13-04-2012 15:04

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение154311)
При абонатите на Виваком ТВ какво е качеството специално на БНТ 2?

Различно е т.е. при мен е ОК, но при друг не е и т.н.
Всеки различно говори по въпроса, но при мен на 32" Сони с HD приемника на Виваком всички програми са с добро качество!

Дато 13-04-2012 15:35

Цитирай:

Първоначално написано от bmvtooo (Мнение154407)
Различно е т.е. при мен е ОК, но при друг не е и т.н.
Всеки различно говори по въпроса, но при мен на 32" Сони с HD приемника на Виваком всички програми са с добро качество!

Явно си попаднал на момент,в който не пикселизира картината на БНТ 2.Пробвай за малко по-продължително време да наблюдаваш телевизията вечерта след 19:30 часа.

butch_bs 14-04-2012 10:25

Цитирай:

Първоначално написано от Дато (Мнение154258)
.....Проблема се засилва между 17:30 и 00:00 часа......

ами да не е защото обикновено тогава хората се прибират от работа и да пада сигнала при много включени абонати :)

Златанов 14-04-2012 11:37

Да, от това е. Пада сигнала от спътника и дори онази вечер беше тръгнал целия спътник да пада, но добре, че доста абонати в този момент изключиха телевизорите си, та се върна на място...

Що говорите глупости. Проблемът се засилвал само вечер?!
Каналите са много смачкани от Бибаком и от там ви е проблема. Вижте как е The Voice при Bulsat.

Дато 14-04-2012 11:57

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение154567)
Що говорите глупости. Проблемът се засилвал само вечер?!
Каналите са много смачкани от Бибаком и от там ви е проблема. Вижте как е The Voice при Bulsat.

Добре,проблема го има винаги,но примерно за определен период от време направо става нетърпим.Програмите на този трансподър не стават за гледане.Ужасно е.И аз имам спомен,че при Булсат,оригиналния стрийм е в пъти по-добър от този на Виваком.От Виваком казаха,че нямало абсолютно никакъв проблем с излъчването на програмите.Според теб как би могъл да се оправи подобен проблем с пикселизация?Какви фактори могат да влияят,освен че от оператора смачкват битрейта?
Възможно ли е да направиш кратък запис от излъчването на Булсатком на The Voice и на БНТ 2 от Виваком?Ще съм ти много благодарен!

tedo 14-04-2012 12:14

С колко приемника си колега ?
И как са свързани към антената ?
Със сплитер или с отделни кабели ?
Имах подобен проблем с тези канали при един човек, беше си пуснал два приемника със сплитер и му насичаха точно тези канали.
Поздрави!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:36.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.