Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Домашен майстор (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Свързване на един приемник с два телевизора (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48004)

sonaki 05-01-2023 20:35

Свързване на един приемник с два телевизора
 
Здравейте,
пуснах си IPTV в новото жилище и живея сам за сега още. И нямам нужда от два приемника за телевизия (не гледам и на двата телевизора едновременно) и мога да ползвам до 3 приемника (а в другото жилище имам вече 2) и искам да си вържа приемника към двата телевизора (с някакъв HDMI превключвател предполагам). Обаче втория телевизор е отдалечен от първия където е приемника. Ако сложа приемника посредата на стаята до единия идва около 12-14 метра кабел, а до другия около 10+ метра което пак не е ОК. Искам приемника да остане при първия телевизор, но да закарам кабел до другия (около 25м) - трябва да мине през первазите на ламината, през пяната под касата на вратата, коридора и другата врата та да взлезе в стаята.
Въпроса е как да го изпълня, такъв дълъг HDMI кабел просто е абсурт, а и самата букса е голяма и няма да мине от никъде. Гледах вариант HDMI to LAN и после LAN to HDMI при втория телевизор (лан кабела е евтин и лесно се прекарва като после се кримва. За първи път ми се налага да правя такова нещо и не съм сигурен кой е най удачния вариант за такова нещо и търся съответно съвет/мнения по въпроса? :s101
Телевизорите са 4K и приемниците са 4K, така че изпълнението трябва да поддържа 2160p

И какъв е варианта от приемника да извадя сигнал до двата телевизора - само някакъв HDMI сплитер или трябва да е превключвател т.е. да не тече сигнал едновременно до двата телевизора или не е проблем.

текотиен 05-01-2023 20:39

Аз бих предложил вариант купуваш някакъв преходник от хдми към RCA чинч кабели както и видео сендери слагаш 1вия сендер предвател в стаята където е иптв приемника, а в едната и другата стая два видео сендер приемника и от тях подаваш сигнал към 2та тв ,е мисля че ще се гледа един и същи канал но пак е вариант.

oldgraf 05-01-2023 20:39

Какъв приемник? Каква е ОС на тв?

sonaki 05-01-2023 21:18

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение582280)
Какъв приемник? Каква е ОС на тв?

И двата са LG TV Web OS, приемника са TVIP 605 с Linux

тин 05-01-2023 22:43

Става с hdmi сплитер. Свързва се сплитерът с хдми кабел с приемника, а на единия изход на сплитера се свързва с хдми кабел с първия по-близък телевизор.За по-далечния телевизор може да се използва hdmi екстендър.Продават се комплект от 2 броя екстендъри.Слага се единият екстендър във втория изход на сплитера и се свързва с 2 дълги лан кабела до другия екстендър,който се вкарва във втория телевизор.Другият вариант е дълъг плосък хдми кабел да се свърже с хдми удължител/2 женски хдми букси от двете страни/ с друг дълъг плосък хдми кабел.Но сигналът ще е еднакъв за двата телевизора и в двата случая.HDMI превключвателят служи за това на един телевизор да се гледат няколко устройства, а сплитерът един приемник на няколко телевизора.

vasilstf 05-01-2023 23:21

При такава ситуация забрави за HDMI. Разстоянието е много, кабелите трябва да са с много високо качество (което е трудно да намериш) и на такава дължина излиза много скъпо. Варианта с преходник към ЛАН може да свърши работа, но пак ще трябва да е висока категория кабел. Определено ще е по-евтино, но не познавам някой да го е изпробвал. Друг е въпроса конверторите към и от ЛАН дали ще изкарат 4К.
За мен най-лесния начин остава да опънеш ЛАН кабел и да си местиш приемника.

coolpazo 05-01-2023 23:31

още един приемник и не се занимаваш с глупости главоболия :) ;;650:hammer: ти по кабели сплитери и простотии ше дадеш пари колкот за приеника ;) :worry:

demmlik 05-01-2023 23:35

Васка
 
Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение582294)
При такава ситуация забрави за HDMI. Разстоянието е много, кабелите трябва да са с много високо качество (което е трудно да намериш) и на такава дължина излиза много скъпо. Варианта с преходник към ЛАН може да свърши работа, но пак ще трябва да е висока категория кабел. Определено ще е по-евтино, но не познавам някой да го е изпробвал. Друг е въпроса конверторите към и от ЛАН дали ще изкарат 4К.
За мен най-лесния начин остава да опънеш ЛАН кабел и да си местиш приемника.

Добре,например имаш,магазин,за тв.как по качество.;;650на Тв.

manqka 05-01-2023 23:36

Да , със Лан Кабел , е по евтин вариант...
И лесно може да го скрие под первазите и вратите.
Само трябва да си намери по висококачествен лан кабел.

мискинин 06-01-2023 08:27

А ако ме питаш мене - не се занимавай с глупости /то по телевизията и без това няма какво да се гледа/. На основния телевизор си оставяш IP приемника, а на втория телевизор му пускаш интернет и си гледаш YouTube + ефирна телевизия със стайна антена + филми от флашка :) А като има интернет, може при нужда да си преместиш временно и приемника.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:25.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.