Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   оптика и телевизия от Мтел или Виваком за гр.Шумен? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44066)

анти 01-08-2018 16:31

оптика и телевизия от Мтел или Виваком за гр.Шумен?
 
Здравейте
Пред дилема съм кой оператор да избера в ново жилище:s101. Според сайтовете им и двата оператора предлагат оптика (GPON - оптична свързаност до апартамента), но дали е така ще се разбере...
Става въпрос за гр. Шумен (кв, Добруджански)
Някой съгражданин да им ползва услугите, та да каже как е?

ТКЗС 01-08-2018 17:10

Цитирай:

Първоначално написано от анти (Мнение488352)
Здравейте
Пред дилема съм кой оператор да избера в ново жилище:s101. Според сайтовете им и двата оператора предлагат оптика (GPON - оптична свързаност до апартамента), но дали е така ще се разбере...
Става въпрос за гр. Шумен (кв, Добруджански)
Някой съгражданин да им ползва услугите, та да каже как е?

Може би не е на място , понеже гледам вече си се спрял на доставчици , но дали Networx нямат покритие в твоя район или тях си ги изключил като опция по принцип ? ;;650

tonivet 01-08-2018 21:49

Аз съм на Мтел, иптв-то им стои в шкафа, нета е ок, но ти дават устройство с wi-fi и 4 лан порта, два от които са за iptv, обаче не можеш да го настройваш по никакъв начин. Ако искаш да пренасочваш портове, да дадеш статично ип в локалната мрежа трябва да се обаждаш, да те свържат с техници и т.н. Да не говорим, че могат да ти ровят и по навързаните устройства. Нямаш и публично ип.

анти 02-08-2018 09:47

Networks някак си не ми хванаха окото...при тях не видях имат ли превъртане напред назад? Иначе гледам че имат кутии по етажите...

Златанов 02-08-2018 10:20

Между А1 и Виваком, изборът е Виваком, според мен де...

tonivet 02-08-2018 11:44

Цитирай:

Първоначално написано от анти (Мнение488397)
Networks някак си не ми хванаха окото...при тях не видях имат ли превъртане напред назад? Иначе гледам че имат кутии по етажите...

За Нетуъркс интернета им е оптика до блока и лан кабел до клиента (в Шумен май не навсякъде е оптика) . Можеш да си сложиш твой рутер и имаш публично ип. За телевизията не знам. По принцип е dvb-c по коаксиален кабел, сигурно имат и иптв.
Бях на Нетуъркс в Русе, в Шумен нямаха покритие до блока иначе щях да си остана на тях.
А и още нещо, Виваком и А1 гледат да те зашият с 2 годишен договор и след като изтече на ново 2 годишен договор. На Нетуъркс не е така.

spaice 02-08-2018 12:00

Цитирай:

Първоначално написано от tonivet (Мнение488385)
Аз съм на Мтел, иптв-то им стои в шкафа, нета е ок, но ти дават устройство с wi-fi и 4 лан порта, два от които са за iptv, обаче не можеш да го настройваш по никакъв начин. Ако искаш да пренасочваш портове, да дадеш статично ип в локалната мрежа трябва да се обаждаш, да те свържат с техници и т.н. Да не говорим, че могат да ти ровят и по навързаните устройства. Нямаш и публично ип.

Не е съвсем така. Може да ти се пренасочат портове към твое у-во.
Могат също да бридж-ват WAN порта към твой рутер, тогава на рутера си имаш публично ИП.
Също така може wi-fi на тяхното у-во да се изключва.

Всичко това обаче го правят те, не можеш сам да си го направиш. Което не е проблем, ако поискаш да ти бридж-нат порта. От там нататък си правиш по собствения рутер каквото решиш.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:56.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.