Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   GOM PLAYER (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=876)

mmsf67 22-10-2008 23:11

GOM PLAYER
 
Здравейте знаещи !
Тъй като има доста въпроси по темата за гледане на H D телевизия с какъв плеър се гледа на компютъра
отговора е от спецялист съгласувано и обсъдено-Най добрия за момента е GOM PLAYER
Дано съм помогнал на Стефан и Краси както и на Здравко от Гр. Варна
с уважение mmsf

dman 23-10-2008 09:16

Re: GOM PLAYER
 
Доколкото си спомням доста по важен е кодека който се ползва. Плеъри валяло. По принцип за поточно видео SD и ХД най предпочитан е VideoLAN плеъра. Като кодек за H264 най-добре са справя CoreAVC. Аз лично използвам комбинацията
Codec: CoreAVC
Spliter: Haali Media spliter - когато става дума за Mkv файлове.
Плеър: Media Player Classic.
В тази комбинация не съм имал никакви проблеми с HDTV файлове и потоци.
Трябва да се отбележи че някой сайтове които сриймват изискват ТОЧНО определен плеър, така че там няма голям избор.
GOM PLAYER - а е удобен поради вградените си кодеци, но не е приложим за всички случаи, а понякога CoreAVC се справя доста по добре от вградения в него codec.
Успех с HDTV то на всички! :) ;;650

Tiesto 23-10-2008 11:14

Re: GOM PLAYER
 
Аз гледам HD клипове (1080i) с VLC Media Player и нямам никакви проблеми, вървят си перфектно !

iwelichkow 23-10-2008 18:11

Re: GOM PLAYER
 
мале как ме настъпихте по болната ми тема от тази седмица :D
след доста тестове на плеъри най-накрая установих,че KM-Player от където и да го погледна е почти идеалното решение.
Значи тествам един и същи файл на 2х3,1Гх процесор и ГФ7600ГТ и гледам натоварването със спиид фан.
Резултата на PowerDVD е средно 65%, КМ-пл. под 45% ,ВЛЦ е 65% , медиа плеъра също.
SMplayer със сложена отметка на DirectX също дава към 45% средно.
Извода е, че само някои плеъри използват хардуерното ускотение на картата ми и като се има впредвид безплатния КМ и яко наблъсканите финкции и кодеци даже и четене на субтитри с глас - предпочетох него за тези филми.
В една друга тема имаше линкове на демо фолмчета и при един от тях натоварването достигаше даже 90% и от там тръгна цялата работа.
Разбира се всеки си има своите предпочитания както аз PWDVD ама при тези условия се налагат и други стъпки.

plmko 24-10-2008 21:35

Re: GOM PLAYER
 
Ползвам този плеар от 1 година според мен доста добър плеар за НD разбира се че и компа е важен какъвто и плеар и да сложиш за HD си трябва мощен компютър

Джак 24-10-2008 22:26

Re: GOM PLAYER
 
Цитирай:

Първоначално написано от plmko
Ползвам този плеар от 1 година според мен доста добър плеар за НD разбира се че и компа е важен какъвто и плеар и да сложиш за HD си трябва мощен компютър

Би ли конкретизирал кой плеър? GOM player или KM-Player?

plmko 25-10-2008 11:27

Re: GOM PLAYER
 
За GOM Plear говоря сигурно има и други... Преди една година и аз търсих плеар за ХД препоръчаха ми го нещата тръгнаха.....

Джак 25-10-2008 12:49

Re: GOM PLAYER
 
Вчера го пробвах но останах разочарован - при опит да подкарам някой стрийм през уеб-интерфейса ми каза че съм нямал ауторизация - докато при VLC-плеъра ми изкарва прозорец за въвеждане на името и паролата. Потърсих в настройките на GOM Plear за опция свързана с ауторизацията на стриймовете, но не открих такава.

hank87 27-10-2008 22:12

Re: GOM PLAYER
 
Цитирай:

Първоначално написано от dman
Доколкото си спомням доста по важен е к..дека който се ползва. Плеъри валяло. По принцип за поточно видео SD и ХД най предпочитан е VideoLAN плеъра. Като к..дек за H264 най-добре са справя CoreAVC. Аз лично използвам комбинацията
Codec: CoreAVC
Spliter: Haali Media spliter - когато става дума за Mkv файлове.
Плеър: Media Player Classic.

При мен разликата е в плеъра: KMplayer. Има наистина много функции и като гледам 1080р филм не товари процесора (2х1,86) над 50%.
Ако обаче гледам Blu-Ray филм, PowerDVD се справя по-добре. Подозирам обаче, че аз не съм донастроил някоя функция.

Tiesto 27-10-2008 22:16

Re: GOM PLAYER
 
Ето и нещо интересно как да си правите HD филмите в DVD формат и да ги гледате на обикновенно DVD, директно от новият ъплоуд център на DVB-SAT:

http://forum.dvb-sat.us/upload/Reciever ... oMPEG2.zip

Програмата прави TS файлове в DVD файлове !


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:26.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.