Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Доколко може да се вярва на онлайн магазин с адрес пощ.кутия и гсм? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=30653)

Досев 24-09-2013 20:22

Доколко може да се вярва на онлайн магазин с адрес пощ.кутия и гсм?
 
Как може да се провери коректен ли е онлайн магазин за авточасти?
Дали са моб.тел за връзка и като адрес само София жк.Дружба 1 пощ.адрес 1532
Офертите им са доста изгодни...над два пъти по-евтини авточасти от магазина където аз питах. С претенцията че частите са оригинални немски.

civica 24-09-2013 20:26

За нови части , предполагам става въпрос ? Може да се пита по телефона т.е да се провери дали телефона е актуален , а ако се плаща при доставката не виждам проблем . То и при авточастите има доста боклуци и ментета !

" Оригинални немски " казваш ? ;;573

Досев 24-09-2013 20:35

Актуален е и се превеждат предварително пари по банкова сметка и чакаш 8-10 дни доставка.

civica 24-09-2013 20:40

Аз лично не бих рискувал , но за спорта може да се пробваш , ако няма някакъв минимум като сума на доставката .
Нещо ако се обърка ( случва се ) , как се процедира с връщане на стоката или парите ?

Пламен Тачев 24-09-2013 20:40

Не бих рискувал нервите си, парите си и евентуално - сигурността си (състоянието на автомобила), заради такъв търговец и спестени 50 или 100 лева. Да са дрехи, обувки, техника - иди-дойди, и от Китай сме пазарували.
А пък това с предварително парите - не, мерси. Че то тук ако си поръчам приемник за 500-1000 лв., сигурно ще ми го пратят с наложен платеж и без предварителен финансов ангажимент, а този тарикат иска парите напред??
Гугъл какво казва по въпроса за тоя търговец?

Кайен 24-09-2013 20:42

F-17
 
При това положение може да чакаш и повече от 8-10дни.

Досев 24-09-2013 20:43

Цитирай:

Първоначално написано от Пламен Тачев (Мнение278071)
Не бих рискувал нервите си,.....
заради такъв търговец и спестени 50 или 100 лева.

И аз! НО конкретно става въпрос за оферта с над 300 лв. по-ниска цена от тази която предлагат магазините на живо.

Досев 24-09-2013 20:47

Цитирай:

Първоначално написано от Пламен Тачев (Мнение278071)
този тарикат иска парите напред

н

Не е частник - а онлайн магазин за доста видове стока тип гет.бг.
- само че гет бг. имат обявен точен адрес по улица и номер в София на сайта си - а тези нямат точен адрес - само жк.Дружба 1 и телефон и ме плаши.

civica 24-09-2013 20:48

Нали знаеш , че евтиното - излиза скъпо . Ако е заради далаверата разбирам , но да си нарушаваш спокойствието и комфорта , а и сигурността ( за автомобил иде реч ) , не си заслужава . Може и да е коректен търговеца , но е доста съмнително , ако стоката е редовна , да има такава разлика за " оригинални немски" авточасти . Освен ако не са за по-стари автомобили и да разчистват някой склад .

Цитирай:


....а тези нямат точен адрес - само жк.Дружба 1 и телефон и ме плаши.


Съмнително е , казвам аз !

Пламен Тачев 24-09-2013 20:52

Щом питаш, явно и ти имаш същите колебания?

Помисли реално - фирмите за авточасти най-често са на пазара от години (вземи за пример Косер, че са до вас във Варна) - тия хора отдавна си имат регулярен внос на части и отдавна са намерили тънката цена - в техен интерес е. Доколко е качествено, оригинално - няма значение в момента.
Тук ако пусна ВуДуо на цена 300 лв. за бройка и обявя телефон и пощ. кутия, ще се вържеш ли? Същото е. Има причина цената да е наполовина и тя едва ли е в твоя полза. Нямаш рекламации, няма гаранция, няма нищо.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.