Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Монтаж и настройка на антени (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Монтаж на антена за Скай Италия (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44353)

сателитков 31-10-2018 15:25

Монтаж на антена за Скай Италия
 
Здравейте колеги!Имам следния проблем.Преди 3 години монтирах офсетка 0.80см.на един италиянец,за да гледа Скай Италия.Сега той си смени апартамента и аз преместих антената.Но приемника на Скай не иска да заработи.Не е работил само 2 дни.Спомням си че и при първият монтаж приемника тръгна на другия ден.Трябва ли пак чакане или има начин по бързо да тръгне,че италиянеца бърза да гледа.Забравих да спомена че с мой приемник всички свободни канали от Хотбърд излизат!Благодаря предварително!:s101

фокус 31-10-2018 16:42

Цитирай:

Първоначално написано от сателитков (Мнение494618)
Здравейте колеги!Имам следния проблем.Преди 3 години монтирах офсетка 0.80см.на един италиянец,за да гледа Скай Италия.Сега той си смени апартамента и аз преместих антената.Но приемника на Скай не иска да заработи.Не е работил само 2 дни.Спомням си че и при първият монтаж приемника тръгна на другия ден.Трябва ли пак чакане или има начин по бързо да тръгне,че италиянеца бърза да гледа.Забравих да спомена че с мой приемник всички свободни канали от Хотбърд излизат!Благодаря предварително!:s101

Трябва да поясниш какво не тръгва,има сигнал ама няма картина или вообще не тръгва приемника?Ако има сигнал а няма картина и изписва кодиран канал,провери картата правилно ли е сложена,ако е сложена правилно най вероятно през тези два дни е трябвало да се упдейтне картата и сега трябва да чака на на някой канал,вече не си спомням на кой беше!

сателитков 31-10-2018 17:09

Цитирай:

Първоначално написано от фокус (Мнение494622)
Трябва да поясниш какво не тръгва,има сигнал ама няма картина или вообще не тръгва приемника?Ако има сигнал а няма картина и изписва кодиран канал,провери картата правилно ли е сложена,ако е сложена правилно най вероятно през тези два дни е трябвало да се упдейтне картата и сега трябва да чака на на някой канал,вече не си спомням на кой беше!

Ами няма сигнал,но така беше и преди,но по-късно тръгна сам.Тези приемници са супер бавни и като че ли им трябва малко време за да тръгнат!

фокус 31-10-2018 18:15

Имах преди 10 години приемник и не съм го чакал,но не беше HD!

сателитков 31-10-2018 18:30

Цитирай:

Първоначално написано от фокус (Мнение494625)
Имах преди 10 години приемник и не съм го чакал,но не беше HD!

Този е НД и 3Д, но сега като се замисля конвектора е двоен и е различен от нашите.От едната букса нямаше сигнал и затова закачих на другата и на моя приемник тръгна.Като свалях антената не обърнах внимание къде съм закачил кабела предния път.Дали това не е проблема?

фокус 31-10-2018 18:47

Цитирай:

Първоначално написано от сателитков (Мнение494627)
Този е НД и 3Д, но сега като се замисля конвектора е двоен и е различен от нашите.От едната букса нямаше сигнал и затова закачих на другата и на моя приемник тръгна.Като свалях антената не обърнах внимание къде съм закачил кабела предния път.Дали това не е проблема?

HD приемниците на sky uk имат два входа и за да заработи трябва сигнал и на двата,данеби и на италиянците да е такъв?

сателитков 31-10-2018 19:19

Цитирай:

Първоначално написано от фокус (Мнение494628)
HD приемниците на sky uk имат два входа и за да заработи трябва сигнал и на двата,данеби и на италиянците да е такъв?

Да входовете са два,но са сложили сплитер с който се обединяват!

фокус 31-10-2018 19:33

Цитирай:

Първоначално написано от сателитков (Мнение494629)
Да входовете са два,но са сложили сплитер с който се обединяват!

Имах същият проблем със скай англия,приемника беше томпсън с два входа,не ставаше със сплитер искаше си двоен конвертор,даже в компекта им дават двоен конвертор!

сателитков 01-11-2018 08:04

Цитирай:

Първоначално написано от фокус (Мнение494630)
Имах същият проблем със скай англия,приемника беше томпсън с два входа,не ставаше със сплитер искаше си двоен конвертор,даже в компекта им дават двоен конвертор!

Ами то всичко си е работило преди да преместя антената.Днес ще отида да преместя на другия изход на конвектора,въпреки че на моя приемник показваше че няма сигнал.

АА 01-11-2018 08:42

Конвертора може да е моноблок за Hotbird и Astra. При подаване на команда А или при липса на команда, работи частта, която гледа Astra, а при подадена команда В, работи частта, която гледа Hotbird. Като е настройвана антената не е подадена никаква команда и в момента частта, която трябва да гледа Astra гледа Hotbird. Може да опиташ да насочиш антената към Astra (без да се подава команда към моноблока) и да видиш дали няма да се получат нещата.
Няма как да съм сигурен че точно това е проблема но ако не се получи по друг начин ....
Може да пуснеш снимка на конвертора, особено ако има неизтрити надписи.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:27.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.