Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   OPTIBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Ресетване на парола на Optibox Koala HD (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=28846)

Вокстер 04-05-2013 17:17

Ресетване на парола на Optibox Koala HD
 
Здравейте. Проблема е следния: не мога да променям (запазвам) промените на файловете в Koala-та. Като се логна с WinSCP-то и направя промяна примедно в oscam.server и се опитам да я запазя ми изкарва следната грешка:
Copying files to remote side failed.
OOPS: ftruncate
Предполагам,че е заради неправилна парола. Въпроса ми е как мога да я ресетна тази парола?
На коалата сложих последния буутлоудър и имидж на Atemio 700HD и пак стой тая парола и не мога да си променя конфига.
Моля Ви помогнете.... скъсах си нервите!
Мерси.

Кермит 04-05-2013 17:33

Oscam си има чудесен web интерфейс и от там също може да редактираш.

Вокстер 04-05-2013 18:15

Цитирай:

Първоначално написано от Кермит (Мнение244691)
Oscam си има чудесен web интерфейс и от там също може да редактираш.

Не може брат, не дава (не иска)

амиго 04-05-2013 18:43

Цитирай:

Първоначално написано от Вокстер (Мнение244686)
Здравейте. Проблема е следния: не мога да променям (запазвам) промените на файловете в Koala-та. Като се логна с WinSCP-то и направя промяна примедно в oscam.server и се опитам да я запазя ми изкарва следната грешка:
Copying files to remote side failed.
OOPS: ftruncate
Предполагам,че е заради неправилна парола. Въпроса ми е как мога да я ресетна тази парола?
На коалата сложих последния буутлоудър и имидж на Atemio 700HD и пак стой тая парола и не мога да си променя конфига.
Моля Ви помогнете.... скъсах си нервите!
Мерси.

Мисля че трябва да започнеш всичко отначало с AAA Recoveri tool.

Вокстер 04-05-2013 22:11

OK, но какво точно да направя с него? Както ви казах, качих му нов лоудър, нов фърм....и работата е все тая. Аз намерих един варянт с който се оправям, ама не е там работата. Качвам му настройките прес USB-то като ъпдейт на plugin. Искам да му направя дет се вика master reset.

амиго 05-05-2013 10:14

Цитирай:

Първоначално написано от Вокстер (Мнение244771)
OK, но какво точно да направя с него? Както ви казах, качих му нов лоудър, нов фърм....и работата е все тая. Аз намерих един варянт с който се оправям, ама не е там работата. Качвам му настройките прес USB-то като ъпдейт на plugin. Искам да му направя дет се вика master reset.

Инсталирате AAA Recovery Tool V4.6 ( ATEVIO 700HD ). Изключвате приемника от захранването. Свързвате PC и приемника с нулмодем кабел. Стартирате AAA Recovery Tool V4.6 , избирате COM порт и натискате "Connect". Включвате приемника , задавате мрежовите настройки и ги запаметявате. След това избирате Recovery image и чакате да се зареди.Това е.Рестартирате приемника и си зареждате каквото искате.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.