Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Анкети (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Следгаранционен ремонт на телевизори (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13623)

BOBIKAT 26-01-2011 14:57

Следгаранционен ремонт на телевизори
 
Интересува ме, каква марка телевизор имате, който е ремонтиран след като му изтече гаранцията. И евентуално в пост какво му е ремонтирано и за каква сума.
Забравих да спомена, че става дума за плазмени и LCD.
Аз имам един 19 инчов, на който имаше картина, нямаше звук, и сам се изключваше, и майче се оказа инвертор, или нещо такова, към 40 кинта струваше.
Темата я пускам с цел, да видя кои марки са проблемни, че последните няколко дни четох постове, където самсунг правят същите мизерии с инвертора.

Чък Норис 26-01-2011 15:15

Цитирай:

Първоначално написано от BOBIKAT (Мнение76732)
Темата я пускам с цел, да видя кои марки са проблемни, че последните няколко дни четох постове, където самсунг правят същите мизерии с инвертора.

Повече е въпрос на късмет и най-вече на експлоатация, ако вземеш и обиколиш големите сервизи там ще видиш модели от всички марки, разбира се преобладават неота, бекота и краунове, но това не е гаранция, че непременно те се развалят най-често, просто са по джоба на много българи и съответно са се продали повече бройки.

BOBIKAT 26-01-2011 16:06

Именно, щото в сервиза в петрич, който е и към техномаркета за гаранзиите съм виждал ЛДЖ, Самсунг, но не и сони или панасоник, а от двата вида имам СРТ-та, и съответно те не са мръднали с нищо, сонито е на 20, панасоника на 10 год. Интересува ме основно дали сони или панасоник от плазимите или лцд-тата правят някакви мизерии.

hajduk 26-01-2011 16:51

Намислил си нещо да купуваш ;) ... иначе - не съм гласувал, защото следгаранционен все още не ми е правен на телевизорите ... но по време на гаранцията (20 дена преди края на гаранцията - да бъдем най-точни :)) на единия самсунг - 37 инча му смениха панела, че се бяха образували едни петна, през които се виждаше сякаш през 10% сив филтър, които се забелязваха само при работещ телевизор и сивкаво синкав фон на изображението - морета, небета и т.н. ... Ами смениха го сравнително бързо - има няма 2 седмици (10 работни дни).

iwelichkow 26-01-2011 17:03

на сонито някак си ми се струва завишена цената,като че ли марката си купуваш.Остава ти другия вариант пък са и доста по-евтини.Аз направих така и ме посъверваха да го регистрирам в техния сайт и гаранцията от 2 стана на 5г;)

durvoto 26-01-2011 18:42

Тва Сони дето ти е на 20 г. няма нищо общо със сегашното!Вярвай ми, от личен опит го знам!Човека ти препоръча другия вариант - общо взето тва е решението с някои условности. Питай Лазарус на лични и ще се ориентираш, успех!

jassen 26-01-2011 20:42

Анкетата е интересна, дано да продължи да се развива.
Аз имам две Сонита - 40 и 32 инча, съответно единият е на 3 години, а другият на 4 месеца. До сега не съм имал никакви проблеми и се надявам и в бъдеще да е така.
Иначе @durvoto е прав за старите Сонита - не се и надявам на 20г. експлоатация, но да изкарат безпроблемно 7 , 8 години - доволно.

yavoor 26-01-2011 21:02

4D
 
Хубава анкета, но трябва да се добавят още марки.

hajduk 26-01-2011 21:06

Предполагам, че анкетата ще е по-полезна, ако участниците споделят кой с какви марки и модели за колко време експлоатация какви проблеми е имал ...

BOBIKAT 26-01-2011 21:11

Цитирай:

Първоначално написано от jassen (Мнение76808)
Анкетата е интересна, дано да продължи да се развива.
Аз имам две Сонита - 40 и 32 инча, съответно единият е на 3 години, а другият на 4 месеца. До сега не съм имал никакви проблеми и се надявам и в бъдеще да е така.
Иначе @durvoto е прав за старите Сонита - не се и надявам на 20г. експлоатация, но да изкарат безпроблемно 7 , 8 години - доволно.

Разбира се че не мисля да ставнявам старо СРТ със Палзма или ЛСД, но все пак ме интересуваше дали все пак марките са си марки, или са... както и да е , не виждам при мен опция за едит, иначе бих оставил анкетата постоянна и бих добавил оше марки, и ако може някой мод да свърши тая работа.. няма да има грешка.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.