Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Octagon (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=400)
-   -   OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44371)

Мартинския 05-11-2018 09:58

OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2
 
Привет,

Не намерих тема за този приемник и пускам такава.
Баналният въпрос: струва ли си?
Идеята ми е да заменя ос мини-то с 4К като ще си го купя от тук - цена 300 лв звучи добре за комбиниран мултистрийм приемник
Ще му забода антената с мотора и кабелната на близу.
Понеже в една друга тема се дискутират предимства и недостатъци за други приемници, аз изтъквам какво е важно за мен базирано на работата с едисион-а:

- дистанционното да лови без да е насочено ТОЧНО към приемника и да не му щракат бутоните при натискане.
- да чете карта на близу (онази розовката с изпляканото....)
- да има софтуерна подръжка - openatv, pli
- да поддържа DD и DTS звук
- нямам опит с 4к UHD канали, но предполагам ще може да се гледат без проблеми/насичания безплатните такива на 13 и 19.

Приветствам всякакви впечатление и коментари конкретно за този модел, и предварително благодаря ;;650

PhilipZ 06-11-2018 18:03

Цитирай:

Първоначално написано от Мартинския (Мнение495070)
Привет,
- дистанционното да лови без да е насочено ТОЧНО към приемника и да не му щракат бутоните при натискане.
- да чете карта на близу (онази розовката с изпляканото....)
- да има софтуерна подръжка - openatv, pli
- да поддържа DD и DTS звук
- нямам опит с 4к UHD канали, но предполагам ще може да се гледат без проблеми/насичания безплатните такива на 13 и 19.

- Ако дистанционното е като на SF4008 - работи безпроблемно, няма нужда от насочване (даже и на отразен сигнал работи), но бутоните леко щракват при натискане (според мен е предимство, а не недостатък, защото са микроключета а не гума която след 2-3 години спира да работи)
- Пак за SF4008 - чете картата на Близоо (същата като твойта)
- OpenPLi - официално не го поддържат. Satdreamgr има имидж за SF4008, ако искаш го питай или провери дали не е направил за 8008
- това зависи изцяло от имиджа ( и кой е "творил" по него), но за да ти работи ти трябва усилвател който поддържа тези формати през опитка или през HDMI
- пак за SF4008 - всички свободни 4К канали работят без проблем и без насичане (макар и да ги downscalвам до 1920х1080i)

Мартинския 07-11-2018 10:12

Да, благодарско за времето, което отдели и за отговорите.
Изгледах и наличните видеа за 8008 в ютюб, както и за предишния - 4004 при който явно е имало проблеми с блайнд скана, които са фикснати при новия.

Вчера звъннах на магазина и се оказа, че 10-те бройки които са имали са били разпродадени като топъл хляб. Разбрахме се при следващата доставка в края на месеца да бъда информиран и да го взимам.

oldman 07-11-2018 10:22

Цитирай:

Първоначално написано от PhilipZ (Мнение495170)
(макар и да ги downscalвам до 1920х1080i)

Защо?

yavor1 07-11-2018 11:12

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение495235)
Защо?

Защото някой "дълбокомислено" бе казал, че за скапани ТВ-та, най-добре да е 1080i, а после мазоча щял да се превърне пак в 4К;;basi
Как да обясниш на собствениците на ЛГ, че това е скопяване на видеопотока!

И най-умният си е малко проЗд ;;573

dzumba 07-11-2018 14:17

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение495240)
Как да обясниш на собствениците на ЛГ, че това е скопяване на видеопотока!

По вероятно е да обясняват на ЛГ-то,да не се юрка да разпъва нещо предварително уголемено!

PhilipZ 07-11-2018 18:11

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение495235)
Защо?

Защото телевизора ми е плазма и не мисля скоро да го сменям (поне докато не се развали непоправимо или не излезне по-голям OLED с цена от 4 знака).

Гепарда7472 07-11-2018 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от PhilipZ (Мнение495292)
Защото телевизора ми е плазма и не мисля скоро да го сменям (поне докато не се развали непоправимо или не излезне по-голям OLED с цена от 4 знака).

Заеби тоя лайнян Олед!! Изчакай малко за микроледа на Самса!

dzumba 07-11-2018 23:34

Колегата не бърза бе!Гледа си плазмата и е припознал правилната технология!
На женския пазар приказвали, че червения цвят на микроледа избледнявал къде-оранжево!

Светия Дух 08-11-2018 11:44

Бе то не отдавна, на женския пазар, една циганка много фалеше плазмите. Па сега е припознала неправилната технология. Има два OLED-a на LG. :hammer:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.