Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   мога ли да се откажа ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37155)

dvdrw 13-05-2015 19:05

мога ли да се откажа ?
 
Здравейте ,

поради финансови причини се наложи преминаването към виваком нет отново...
за малко парични икономии така да се каже, отидох бавиха ме към 1 час докато ми направят договор за комбо услуга , 20 мегабита нет и 600 мб на макс скорост за мобилен нет.

до тук така , после ми казаха че нямали модеми в момента , и трябвало екип да дойде след което инсталацията вече била безплатна .договорът го направхме на 6май и се разбраха че в събота ще дойдат хора да ме свържат ок викам им.

но никой не дойде ни събота ни неделя, после звънях поне 3 пъти и накрая разбрах че има само активирна услуга за мобилния интернет , без домашният виваком нет, и аз викам нали договорът е при мен как така няма , а те ми няма ще разпитаме и пак ще ви се обадим ми казаха те.

вече 6ти ден чакам да се обадят или да дойдат да инсталира......

и в тоя ред на мисли питането ми е , ако до 10 работни дни както пише по договор , не ми инсталират интернета , имам ли право аз да се откажа и да развалим договорът ?

и друго което да питам на всякъде в офертите за интернет пише , че имам 14 дни тест период, но те твърдят че не се отнася за виваком нет, това така ли е ?

мерси на всички отзовали се с отговор. :s104

само да добавя че договора иза двете услуги ми е по 12 месеца

yavor1 13-05-2015 20:40

Тормози ги на 123 , те ще им натегнат гайките на местния офис :)

TUISTERa 13-05-2015 22:40

Тука е важно да кажеш какво искаш :) Да ти включат нета или да се откажеш? Ако е за включването - 123. Ако е за отказ - незнам, ама в малките букви трябва да видиш за теста - ако виваком нет някъде е упоменато като УСЛУГАТА, а после тест периода се отнася за всички услуги упоменати като УСЛУГАТА значи теста важи. По закон ако нещо не е забранено, значи е разрешено :) Ако не пише, че теста не важи за виваком нет, значи също би трябвало да важи :)

dvdrw 14-05-2015 03:30

прочети ми пак заглаваието на темата , там пише може ли да се откажа, ето това се пита мерси.

Пламен Тачев 14-05-2015 09:34

Отивай в офис с договора и искай да го разваляш. Колкото повече се мотаеш, толкова по-бързо ще изтекат 14-те дни, в които имаш право да го направиш.
Нищо не пречи да се откажеш, а след това да идеш в друг офис с по-коректни служители и да сключиш нов договор за това, което искаш.

Цец0 14-05-2015 09:37

От умрял писмо ще чака... При тези умиране има, отърване няма.

jijo99 14-05-2015 10:09

по смисъла на закона всеки един договор м/у физическо и юридическо лице може да бъде разтрогнат в рамките на 14 дни от датата на подписването му.
Отделно ако се заядат че не може да го разтрогнете, поискай си протокол за мотажа и настройката на модема /ако пише в договора че такъв ще се постави и настрой от оператора/

Илия Иванов 14-05-2015 14:07

Предоставянето на услугата се удостоверява с протокол в деня на инсталацията на адреса. Ако няма инсталация, няма и протокол, така че просто им върни usb стика за мобилния интернет и дотам.

dvdrw 14-05-2015 20:57

6ти ден стана от как ги чакам да ми се обадят , за да изясним този сложен проблем, накрая тая по тел ми вика изпрати ми документа който имаш по факса, аз казах не се занимавам нямам факс, и като им се покарах малко и им обясних че не обръщат нужното внимание на клиентите си, как искат да имат клиенти тогава.... , и накрая оная вика ами остава вариянта да си плащате само сим картата с мобилния интернет, и така остана мен ме устройва така, някой само може ли да ми каже може ли, чрез някакво юсб устройство да си купя за да мога да пусна , мобилната сим карта през юсб порта на компа и да ползвам така нета ? и колко струва и в кои варненски магазини мобилни го има.

благодаря

ВалчоП 14-05-2015 21:44

http://www.vivacom.bg/bg/residential...tra-stick.html

:s101
нещо такова?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:55.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.