Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   ПРИЕМНИК НА БУЛСАТ И СПЪТНИКОВА СЛЕДЯЩА МОРСКА СИСТЕМА ЗА ТЕЛЕВИЗИЯ SeaTel (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=31170)

Димитър Костадинов 07-11-2013 21:47

ПРИЕМНИК НА БУЛСАТ И СПЪТНИКОВА СЛЕДЯЩА МОРСКА СИСТЕМА ЗА ТЕЛЕВИЗИЯ SeaTel
 
Здравейте,пиша тук с малка надежда някой да помогне.Опитвам се да свържа приемник на БУЛСАТКОМ със Сателитна следяща система за спътникова телевизия морско изпълнение SeaTel 2498SE,на мястото на приемник на DIRECT TV.Чета ръководството и нищо не мога да разбера как да го направя,като няма никъде описано как да добавя спътник,който не е в самата система,която има кодове на десетина спътника.Поляризациято ми я дава от 1 до 99 някакви американски простотии.Видях се в чудо.Имам си обикновена антена ,но няма как да пльосна на яхта за 20 милиона :(Ако собственика види това ще ме ритне веднага.Ако някой може да помогне,мога да сканирам ръководството и да му го пратя.Мислех си ,че като вържа приемника автоматично системата трябва да търси СПЪТНИКА зададен в приемника на БУЛСАТКОМ.NID мога да въведа,поляризацията ми дава от 1 до 99 и се шашкам.Елевацията също мога да задам като я променям с натискане на бутони през 1 градус.Някакъв Кю банд чета и не ми е ясно за какво иде реч:s101

Кермит 07-11-2013 21:59

Булсатското дърво не може да върти мотор камо ли това, което искаш.

basti 07-11-2013 22:45

800SE
 
Цитирай:

Първоначално написано от Димитър Костадинов (Мнение287657)
Здравейте,пиша тук с малка надежда някой да помогне.Опитвам се да свържа приемник на БУЛСАТКОМ със Сателитна следяща система за спътникова телевизия морско изпълнение SeaTel 2498SE,на мястото на приемник на DIRECT TV.Чета ръководството и нищо не мога да разбера как да го направя,като няма никъде описано как да добавя спътник,който не е в самата система,която има кодове на десетина спътника.Поляризациято ми я дава от 1 до 99 някакви американски простотии.Видях се в чудо.Имам си обикновена антена ,но няма как да пльосна на яхта за 20 милиона :(Ако собственика види това ще ме ритне веднага.Ако някой може да помогне,мога да сканирам ръководството и да му го пратя.Мислех си ,че като вържа приемника автоматично системата трябва да търси СПЪТНИКА зададен в приемника на БУЛСАТКОМ.NID мога да въведа,поляризацията ми дава от 1 до 99 и се шашкам.Елевацията също мога да задам като я променям с натискане на бутони през 1 градус.Някакъв Кю банд чета и не ми е ясно за какво иде реч:s101

Един дрембокс 500 ще свърши работа за следене на спътника,а от изхода ще подадеш сигнал на булсатското дърво....

АА 07-11-2013 23:11

Мисля, че пдобна антена би трябвало да се управлява от собствен позиционер и приемника няма отношение към насочването и към кой да е спътник. Типа на конвертора разбира се трябва да се знае.

Никола67 07-11-2013 23:21

Проблема е разрешим объркването ти идва от самата система просто не е въведена позицията на Хелассата - 39 Е там трябва да работиш ако искаш в DIRECT TV вкарай тази позиция ако е като на микробусите системата би трябвало да има и LOOP изход който след като настроиш позицията 39 Е да я следи постоянно а разкодирането да идва от булсаткомския приемник .
Дай снимки на менюто все нещо ще излезе но дай подробностти

shamarasat 07-11-2013 23:22

Не се уточнява и мястото,защото DIRECT TV е в Америка а там булсатком не грее

Никола67 07-11-2013 23:24

това че не грее не означава че яхтата ще седи само от тъмната страна просто в приемника трябва да има възможност и за да помогнем трябва по подробна информация ;)

Никола67 07-11-2013 23:34

Интернет имаш на яхтата пусни на лични скайпа си и с видео разговор ще видя какви са менютата на сиатела който е на яхтата и ще се опитам да ти помогна .
А и къде е в момента яхтата защото видях че този модел е със 60 см. антена ?

Момчил Минков 08-11-2013 09:21

Преди време някакъв колега се опитваше да накара система за 42E настроена да търси 39Е. По спомен имаше и клипче, ама май нямаше успех :hammer:

basti 08-11-2013 09:41

800 SE
 
Цитирай:

Първоначално написано от АА (Мнение287673)
Мисля, че пдобна антена би трябвало да се управлява от собствен позиционер и приемника няма отношение към насочването и към кой да е спътник. Типа на конвертора разбира се трябва да се знае.

Само с мислене не става.....! Един познат си купи такава антена от Америка за 18.000 долара и аз му дадох един дреам 800 с гама карта,докато работеше на тази система була и си гледаше без проблем с настройка по усалс.....:lol15:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.