Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Xtrend 6000 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=22346)

SatCom Burgas EOOD 12-04-2012 23:15

Xtrend 6000
 
За бъдещiте притежатели на модела Xtrend 6000 полезна информация за да си спестят главоболията:
- при смяна на стария(заводския) буутлоудер с новия, във флашката поставете освен новия буутлоудер за 6000 и този за 5000. Без него(за 5000) смяната е невъзможна на този етап!


Буутлоудърите може да ги изтелите от ТУК!

Операцията по смяната описана на английски от тук!

marinrm 27-04-2012 09:47

Връзка през FTP
 
Моля помогнете да се вържа с приемника ЕТ6000 по FTP
По telnet с login: root пише Login incorrect
Ако напиша каквото и да е друго вместо root ме пуска на следващ ред и пита за парола и там вече пробвам със всякакви пароли и без резултат.
Навясъде пишат че се влиза с root и без парола, но нещо не се получава. Както вече споменах, при въвеждане на root без да пита за парола - директно извежда съобщение Login incorrect.

iivailo 27-04-2012 10:01

Цитирай:

Първоначално написано от marinrm (Мнение156617)
Моля помогнете да се вържа с приемника ЕТ6000 по FTP
По telnet с login: root пише Login incorrect
Ако напиша каквото и да е друго вместо root ме пуска на следващ ред и пита за парола и там вече пробвам със всякакви пароли и без резултат.
Навясъде пишат че се влиза с root и без парола, но нещо не се получава. Както вече споменах, при въвеждане на root без да пита за парола - директно извежда съобщение Login incorrect.

Влез в приемника чрез telnet и смени паролата на root потребителя чрез командата passwd и след това влез в приемника с root акаунта и новата ти парола. Предполагам, че проблема е в FTP клиента ти, който не позволява да се логнеш без парола.

marinrm 27-04-2012 10:09

Е как да влезна през телнет като не ме пуска

iivailo 27-04-2012 10:20

Цитирай:

Първоначално написано от marinrm (Мнение156621)
Е как да влезна през телнет като не ме пуска

С какъв image си? При OpenPLI примерно се логваш в приемника с root акаунта, който няма парола. Тъй като всички image за Xtrend са базирани на OpenPLI предполагам, че и при другите е така.

marinrm 27-04-2012 14:00

С openpli съм, ама през телнет като ме попита за login и напиша root изписва incorrect login, без въобще да се достига до следващият въпрос относно парола!

iivailo 27-04-2012 14:07

Цитирай:

Първоначално написано от marinrm (Мнение156632)
С openpli съм, ама през телнет като ме попита за login и напиша root изписва incorrect login, без въобще да се достига до следващият въпрос относно парола!

Чрез кой порт опитваш да се логнеш и чрез кой клиент? Можеш да опиташ и с друг клиент(примерно putty като използваш default порта).

marinrm 28-04-2012 21:36

Нещата се оправиха с поставянето на нов имидж.

kolev 07-06-2012 16:15

Здравейте,
Някой може ли да потвърди или отрече коментираните ментета в тази тема? И каква е ролята на този секюрити борд?
Ето читат от мненията:
-Опитах се да сменя софтуера на Xtredn-а ET-6000 и нещо му стана.В момента светят двете лампички на дисплея и не може да стартира.
Някой може ли да помогне?
-Какъв ти е приемника?Със или без секюрити борд?
- Здрасти,току що отворих приемника, но моя е малко по-различен.
На мястото на този секюрити борд имам една платка на която са монтирани слотовете за картата.
Платката е подобна,но е различна.Батерията която се вижда на снимката при мен въобще я няма.
- В такъв случай затваряй внимателно капака,слагай болтовете и го връщай там откъдето си го взел.
Проблемът ти е че си попаднал на най-лошото възможно менте.
Този модел приемници е спрян от производство поради безбройните дефекти, които даваше, трите вида ментета които се появиха на
пазара и като цяло тъпата му концепция. В момента всички по-големи дилъри са задръстени със блокирали приемници. Всеки един сериозен
търговец, продаващ оригинали на тази марка се е разтоварил още в края на миналата година.
В момента само класическите бълъци доразпродават, а всички отворенгяси се набутаха с това дърво, което само след 3 месеца ще е в историята.

фолкръм 07-06-2012 16:41

В онова недоразумение наречено "форум" сами си пишат и сами си отговарят :), там има по една тема очерняща всеки приемник но не и техните китайски дръвчета.

koscom 07-06-2012 18:07

И кой е форума, щото аз се сещам поне за 3? Белким научим нещо.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

kolev 07-06-2012 18:22

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение165524)
В онова недоразумение наречено "форум" сами си пишат и сами си отговарят :), там има по една тема очерняща всеки приемник но не и техните китайски дръвчета.

Именно затова се дава възможност за коментар и на магазини, които го продават, за да е обективно.
Ето гледам притежавате xtrend. Та има ли приемници с и без въпросния борд. Оттам става ясно, че има. Какво му е предназначението и защо никъде не се коментира модификациите?!

Veskop 07-06-2012 18:30

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение165539)
И кой е форума, щото аз се сещам поне за 3? Белким научим нещо.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

такава простотия може да се напише само във форума на тестото :lol15:

фолкръм 07-06-2012 20:29

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение165546)
такава простотия може да се напише само във форума на тестото :lol15:

Не позна : ) но съм сигурен, че с втория опит ще познаеш.

koscom 07-06-2012 21:12

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение165592)
Не позна : ) но съм сигурен, че с втория опит ще познаеш.

Ем,дай линка,де! Преди години,когато си мислех,че има само аналогови приемници "Amstrad" с мрежеста офсетна антена се появиха и дигиталните! Бах м...!Защо съм си купувал "PACE"-3 броя и "Коперникус".После дойдоха на мода дигиталните-хайде четене и един SAB Explorer-роднина на SKY S@T,ама се оказа нова ревизия на дъното и не става на "OPENBOX"/това е към @Yavor-с най добри чувства и без заяждане/,после Нокия/защо ли я разбиха ГЕРМАНЦИТЕ/,че и Дрийм500, сега с Дрийм800......и т.н.
Не анагажирам никой с мнението си ,но една фирма в едно малко Германско село измисли всичко.И ....се почна;;650.Всеки печели на гърба на един утвърден от пазара продукт! Появиха се и конкурентите-ама какво стана ???
Няма нещо актуално на пазара,което не се клонира! Нашият е твърде стеснен и малък и всеки печели от внос-добро,лошо-това е! Избирайте си доставчика;;513И, разчитатайте на мненията на хора от форума,които са чоплили определен модел приемник и му знаят и "червата", а не на реклама или един ми каза...
Хората във форума се знаят. Пуснете им лично, попитайте ги защо са сменили един модел с друг;;602Простичко е;;650
Всяко следствие си има причина!

фолкръм 07-06-2012 21:29

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение165632)
Ем,дай линка,де!

Човека го беше посочил линка, но тук не е позволено да се слагат линкове към други форуми. Става въпрос за линк към форум на един магазин в София, от който аз лично не съм си патил защото не съм пазарил от там, но много хора ревът от там. Скоро се въртеше едно Ву Соло тук закупено от там с непризната гаранция.

koscom 07-06-2012 21:34

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение165655)
Човека го беше посочил линка, но тук не е позволено да се слагат линкове към други форуми. Става въпрос за линк към форум на един магазин в София, от който аз лично не съм си патил защото не съм пазарил от там, но много хора ревът от там. Скоро се въртеше едно Ву Соло тук закупено от там с непризната гаранция.

Аз да ти ги посоча, пък ти кажи 1,2,3, че не ми се рови;;573

Цец0 07-06-2012 21:36

Какво толкова скрито го давате. Бай Милен, не го ли знаеш? Кой не знае и не е чувал за него? ;;573

koscom 07-06-2012 21:38

Е, с една дума се разбрахме. Ама бай ти Милен се цели много нависоко и улучва доста,тукашните му клиенти са ,като гадни хлебарки-по трошици за тях.Дано си ме разбрал;)
Има още една "подводница"-Ботеч. На всеки 3-ти приемник минал през мен е неговия стикер!

Wanderer 01-07-2012 20:10

Извинявам се за може би тъпия въпрос, но модел 6000 колко флаш има - 128 или 256 MB? В онлайн магазините пише в краткото ревю - 256MB, а в разширеното - 128MB. Кое е вярното? Благодаря.
@сори, ако някъде е коментирано, аз не успях да го намеря.

фолкръм 01-07-2012 20:28

Цитирай:

Първоначално написано от Dei Irati (Мнение170752)
Извинявам се за може би тъпия въпрос, но модел 6000 колко флаш има - 128 или 256 MB? В онлайн магазините пише в краткото ревю - 256MB, а в разширеното - 128MB. Кое е вярното? Благодаря.
@сори, ако някъде е коментирано, аз не успях да го намеря.

128МВ-за5000 и 6000, 256МВ-9200

Милен_ТТ 01-07-2012 20:46

Цитирай:

Първоначално написано от фолкръм (Мнение170759)
128МВ-за5000 и 6000, 256МВ-9200

и 1 GB за ЕТ 9500 :19::a0335:;;650

TOLIO 04-08-2012 21:29

колеги моля ви за помощ! Прецаках си приемника и имам нужда от помощ за да го върна в същия вид едва ли не! ЕТ 6000 С OpenPli 2.1 съм ако някой има желание да пише че много ме е яд че направих тая глупост но какво да правя като не знаех как да се оправя! МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!!

Veskop 04-08-2012 21:32

Цитирай:

Първоначално написано от TOLIO (Мнение177645)
колеги моля ви за помощ! Прецаках си приемника и имам нужда от помощ за да го върна в същия вид едва ли не! ЕТ 6000 С OpenPli 2.1 съм ако някой има желание да пише че много ме е яд че направих тая глупост но какво да правя като не знаех как да се оправя! МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!!

абе що барате където не ви е работа като не ви е ясно?правите се на разбирачи и после олеле,поне да беше обяснил какво си ръгал с теслата и какво е станало!

TOLIO 04-08-2012 21:39

значи обяснявам защото не знаех че някой ще пише че от няколко седмици пиша а никой не отговаря! Значи реших да слагам HD GLASS 14 и изтеглих скина от сайта където е ъплоуда и рекох да го сложа в /tmp на приемника през мрежата от компа ми т.е. по ftp и тръгнах да го инсталвам обаче приемника заби и реших че ще изтрия това което съм сложил и почнах да трия файлове който са модифицирани с днешна дата и така се случи случката. Явно съм изтрил нещо което е операционно и сега приемника седи само в начална позиция без да зарежда енигмата... само червена лампа и зелена и така си седи...Не знам какво да правя!

Veskop 04-08-2012 21:41

Цитирай:

Първоначално написано от TOLIO (Мнение177650)
значи обяснявам защото не знаех че някой ще пише че от няколко седмици пиша а никой не отговаря! Значи реших да слагам HD GLASS 14 и изтеглих скина от сайта където е ъплоуда и рекох да го сложа в /tmp на приемника през мрежата от компа ми т.е. по ftp и тръгнах да го инсталвам обаче приемника заби и реших че ще изтрия това което съм сложил и почнах да трия файлове който са модифицирани с днешна дата и така се случи случката. Явно съм изтрил нещо което е операционно и сега приемника седи само в начална позиция без да зарежда енигмата... само червена лампа и зелена и така си седи...Не знам какво да правя!

преинсталираш чист имидж или връщаш бекъп и си готов!

ПС.за 100тен път казвам,ТОЯ СКИН НЕ РАБОТИ ДОБРЕ С ЕКСТРЕНД!!!!!!!

TOLIO 04-08-2012 21:42

как да върна бекъп като не мога да пусна приемника в нормален вид? Зарежда до момент в който изписва че му липсват някакви файлове и така седи!

Veskop 04-08-2012 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от TOLIO (Мнение177655)
как да върна бекъп като не мога да пусна приемника в нормален вид? Зарежда до момент в който изписва че му липсват някакви файлове и така седи!

абе пич,ти знаеш ли как се инсталира имидж?фул бекъп правил ли си си?тоя бекъп файл се инсталира точно като имидж,ако не си правил,сори,сваляш последния имидж от сайта на пли и действаш...

shemetcho 04-08-2012 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение177646)
абе що барате където не ви е работа като не ви е ясно?правите се на разбирачи и после олеле,поне да беше обяснил какво си ръгал с теслата и какво е станало!

Веско, това е защото всички като попитат за приемник и във форума се изреждат да им обясняват да си вземат Линукс, че било по-по-най.
Купят си Линукс и като се разровят по опциите нацъкат за пробата някви щуротии (повечето незнаят чужди езици) вземат и осер@т нещата.

TOLIO 04-08-2012 21:53

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение177656)
абе пич,ти знаеш ли как се инсталира имидж?фул бекъп правил ли си си?тоя бекъп файл се инсталира точно като имидж,ако не си правил,сори,сваляш последния имидж от сайта на пли и действаш...

не не съм правил фулбекъп и не знам как става! смених си имиджа още в началото сам като попитах тук и ме оплюха че не можело да го прави някой който не знаел как става! Разбирам че пишпаме къде ли не НЕЗНАЕЩИТЕ но някой ден трябва да станем знаещи. Никой не се е родил научен. Благодаря за оказаната помощ и маааалко по-скромно от колегата в поста преди мен! Може да осирам но осирам си МОЯ приемник! Ако съм помолил за помощ то то е за да ми помогне някой ЗНАЕЩ нали за това е форума? Ако се бъркам в това поправете ме! Жалко че има такива Сеирджии които само критикуват! Ако не желаеш коега да помогнеш (говоря за колегата с поста преди мен) по-добре не давай мнение! Благодаря на Веско за помощта и за желанието да помогне!

shemetcho 04-08-2012 22:02

Цитирай:

Първоначално написано от TOLIO (Мнение177659)
не не съм правил фулбекъп и не знам как става! смених си имиджа още в началото сам като попитах тук и ме оплюха че не можело да го прави някой който не знаел как става! Разбирам че пишпаме къде ли не НЕЗНАЕЩИТЕ но някой ден трябва да станем знаещи. Никой не се е родил научен. Благодаря за оказаната помощ и маааалко по-скромно от колегата в поста преди мен! Може да осирам но осирам си МОЯ приемник! Ако съм помолил за помощ то то е за да ми помогне някой ЗНАЕЩ нали за това е форума? Ако се бъркам в това поправете ме! Жалко че има такива Сеирджии които само критикуват! Ако не желаеш коега да помогнеш (говоря за колегата с поста преди мен) по-добре не давай мнение! Благодаря на Веско за помощта и за желанието да помогне!

Колега, не си ме разбрал явно. Винаги съм бил ЗА да се учи човек. Нямам нищо против това да питаш. Ама преди да попиташ защо не поразрови из форума? Имаше преди време подобен казус, или е по лесно от вратата и за краката...
Някой ти даде акъл да си купиш Xtrend а сега де го тоя?

http://linuxsat-support.com/clarke-t...-3-0-1%5D.html
Първото попадение от Google
Ето ти още малко инфо от същия форум: http://linuxsat-support.com/clarke-t...w-upgrade.html

TOLIO 04-08-2012 22:10

разбирам колега, просто не знам как да си помогна сам и заради това пиша тук за да ме опътите по-добре. Не ми се е налагало преди пък и съм доволен от приемника просто аз съм си виновен че го осрах и искам да разбера как се оправя. Знам че има и тоя момент че може да ми го оправи сервиза но са главоболия сега ако мога сам да го оправя защо да не го оправя... Заради това търся помощта ви! Веско опитах да преинсталирам имиджа но не се зарежда! т.е. трябва да светни оранжевата лампичка и да натисна копчето нагоре на предния панел но не светва лампичката и само червена и зелена светят в момента! Колега "shemetcho" извинявам се ако съм те обидил с нещо но ме е яд когато ме критикуват за нещо което не е чак толкова жизненоважно ;) благодаря за разбирането!!!

shemetcho 04-08-2012 22:12

Знаеш ли как се форматира ФАТ32?
И виж едита на предния ми пост

Veskop 04-08-2012 22:14

Цитирай:

Първоначално написано от TOLIO (Мнение177664)
Веско опитах да преинсталирам имиджа но не се зарежда! т.е. трябва да светни оранжевата лампичка и да натисна копчето нагоре на предния панел но не светва лампичката и само червена и зелена светят в момента!

свети,или не свети оранжевото все пак не разбрах?какво си сложил на флашката?разахривира ли имиджа?логото на екстренд появява ли се като го рестартираш?пробва ли с друга флашка?форматирана ли е ФАТ32?

Чък Норис 04-08-2012 22:15

Засега нищо не можеш да направиш, просто преинсталираш, понеже си изтрил нещо което не е трябвало. Не чакай да светне лампата, още щом включиш приемника натискаш копчето няколко пъти, не задържай!
За в бъдеще може да си направиш предварително цял пълен бекъп за всеки случай като този, а при подобен проблем не триеш всичко наред, а само скина който се намира в /usr/share/enigma2/име-на-скина, триеш цялата папка на скина.

TOLIO 04-08-2012 22:23

много ви благодаря МНОГО!!! Значи имам включени към приемника харддиск и клавиатура и когато реших да вкарам флашката и си бият шамари и не я разпознава изключих ги и всичко си дойде на мястото! Само че сега наново конфигурирам приемника! Всичко се изгуби разбира се!

Veskop 04-08-2012 22:24

Цитирай:

Първоначално написано от TOLIO (Мнение177671)
много ви благодаря МНОГО!!! Значи имам включени към приемника харддиск и клавиатура и когато реших да вкарам флашката и си бият шамари и не я разпознава изключих ги и всичко си дойде на мястото! Само че сега наново конфигурирам приемника! Всичко се изгуби разбира се!

другия път си направи фул бекъп с Backup Suite,има си го по дифолт в имиджа!

астеф1 05-08-2012 16:07

New Version Devicemanger for OpenPLi 3.0
 
http://www.xtrend-home.de/forum/boar...4teverwaltung/

TOLIO 05-08-2012 19:25

Цитирай:

Първоначално написано от астеф1 (Мнение177748)

Колега какво е това? че малко не разбирам немски!!!

астеф1 05-08-2012 20:00

Ersatz für den MountManager

Заместител на плъгин маунт мениджър
Инсталиране и форматиране на вътрешни и външни устройства на Xtrend (например SATA/ESATA/USB-HDD ´s, USB Flash , SD карти и др.)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.