Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Въпрос относно оптичен интернет с телевизия без приемник? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=38855)

ЗГЕОРГИЕВГ 07-12-2015 22:36

Въпрос относно оптичен интернет с телевизия без приемник?
 
Здравейте,
интересува ме има ли вариант да гледам IPTV без допълнително устройство на територията на град Варна (център). Държа да нямам допълнителни приемници и дистанционни.
Говорих с консултанти във Виваком, които ме объркаха и от един офис твърдят, че няма проблем, а в другия че подобна опция е валидна само за сателитната им телевизия (клиент съм на Булсатком и не желая сателит по ред причини. От същата компания ме информираха, че за тяхната услуга IPTV трябва устройство FUSION което не е вариант за мен)
Моля ако може да ме информирате възможно ли е това което искам и кой опертаор евентуално предлага подобна услуга за територията на Варна.
Благодаря предварително и се извинявам, ако не е в правилния раздел темата.

m3gab0y 07-12-2015 23:19

Краткия отговор - не, защото IP телевизията им е кодирана. Разкодирането става само от техния приемник.

Ако искаш да не трупаш допълнителни дистанционни си купи смарт телевизор и инсталирай подходящите апликации за целта.

yavor1 07-12-2015 23:29

Устройството си върви с иптв услугата, не се купува, ако имаш оптика към Вива, има промоция , безплатно ИПТВ за срока на договора , не разбирам какво те притеснява набичието на устройство, зад ТВ-то все ще се намери място ;;650

мнн 08-12-2015 06:44

И дистанционното му се обучава....

ЗГЕОРГИЕВГ 08-12-2015 12:14

Доколкото чета в интернет, Близу например предлагат вариант за оптичен нет + ТВ с КА Модул поствен в CI SLOT, който замества приемника дефакто. Вярно ли е? Ако е така, значи все пак е възможно и услугата предлагана от Близу отговаря на изискванията ми. Дали има и други оператори с подобна възможност? Ако има някой по-информиран нека ми помогне. Приемник не желая, както вече споменах и моля подобни варианти да не се коментират.

@m3gab0y За какви апликации на Смарт телевизор става въпрос и може ли да се гледат качествено всички канали предлагани в ТВ пакета по този начин? Ако може линк да прочета повече по въпроса.

m3gab0y 08-12-2015 12:42

Това, което искаш е оператор, който работи със DVB-C технологията.
Ако телевизора ти го има въпросния слот за карта няма да имаш проблем с ползването на услугите на Близо. Други такива оператори в София са Нет1 и ТВНет. Ориентирай се по операторите в твоето населено място, които не ти искат да поставяш чиния но могат да ти предложат карта с модул за гледане.

Ако все пак искаш да ползваш смарт телевизора си с приложение може да погледнеш тук: http://siptv.eu/

Това какви канали ще гледаш и какво ще им е количеството и качеството зависи от оператора. Ако смяташ да ползваш приложение е важно да имаш стабилна интернет връзка и читав оператор. При приложението ще можеш да гледаш повече канали, но то ще разчита на Интернета ти.

Успех в избора!

njor 08-12-2015 18:20

С две думи:като не искаш кутийки не гледаш телевизия в тоя район.:lol15:

yavor1 08-12-2015 19:07

Цитирай:

Първоначално написано от ЗГЕОРГИЕВГ (Мнение396130)
Доколкото чета в интернет, Близу например предлагат вариант за оптичен нет + ТВ с КА Модул поствен в CI SLOT, който замества приемника дефакто. Вярно ли е? Ако е така, значи все пак е възможно и услугата предлагана от Близу отговаря на изискванията ми. Дали има и други оператори с подобна възможност? Ако има някой по-информиран нека ми помогне. Приемник не желая, както вече споменах и моля подобни варианти да не се коментират.

Колега от писанията ти излиза че имаш желание по оптика директно в ТВ-то ти да има и тАлавизия ;;basi
Писаното от теб като пример е вярно, но с допълнение че има отделен кабел за тАлавизия ;)
Кажи си че търсиш доставчик за кабелна тАлавизия, а не ИПТВ такава :)
Минавай на МСАТ , един кабел ще ти пуснат още, май имат и Конакс модули ;;573


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:21.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.