Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Развод с Blizoo! Ще ме съдят ли за издръжка? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=14972)

Rabin 21-03-2011 14:20

Развод с Blizoo! Ще ме съдят ли за издръжка?
 
Здравейте,
Наскоро си прекратих договора с Blizoo, ще се местя.
Изчаках чинно 1-месечното предизвестие. Продължават да ми идват сметки. Че и дебели, по 25 кинта бройката!
Една мощна буля на гишето ми обяснява, че изключване на абонати е с нисък приоритет, че идващите сметки са нещо нормално, и че при заявяване за прекъсване - тези сметки няма да бъдат изисквани. Дори се мъчи да ми се кара!
Но... покрай мошенгиите от страна на големите фирми - нямам вяра вече на никого. Започнах да закривам всички дългосрочни договори, които мога, че около мен много народ се оплаква.
Някой изпадал ли е в подобна ситуация? Да очаквам ли проблеми? И съотв. да посетя КЗП, мейлове до управата им и т.н. в този ред. Няма да допусна да изпадам в ситуация на будала!

Крал Артур 21-03-2011 14:28

Трябва да си прочетеш внимателно договора;)Ако не са те заробили като мобилните оператори ще е добре;;601

Rabin 21-03-2011 14:48

Договорът ми е с едномесечно предизвестие. Обикновена бланка, не пише кой знае какво на нея. Пък и за проблем при изключване и дума не е ставало. Имам документ за прекратяване с входящ номер. Но чувам, че е масова практика да бавят изключванията. Естествено, проблемът ми не е до разкачането, а до идващите сметки, от началото на годината са си 75 лева...
п.с. с мобилния се разделих, на момчето чак му се изчервиха ушите, че ходя трети път!

Brian 21-03-2011 16:57

Поне не са те карали да подпишеш "Запис на заповед" за "безплатния" цифров приемник, който при фалит на фирмата си остава вечно твой, а парите ще си ги вземат + съдебни разходи + разходи за ЧСИ + резила пред комшиите. Акъла ми не стига как се намират толкова балъци да подписват такива документи :lol15: А ти тези си ги клати :worry:

Rabin 21-03-2011 17:53

Затова хората се ориентират за гратис - иначе А си се вързал към големите - А са те изклатили по 20 параграфа. Щом тръгнаха и бабичките по селата да лъжат - падението е пълно! Предупредил съм майка ми да не приема подаръци, дори и да казва "добре" на такива, че и това го имали за договор! 5 (пет пъти - без да преувеличавам) й звъниха, докато мирясат!

petar258 21-03-2011 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от Rabin (Мнение90920)
Договорът ми е с едномесечно предизвестие. Обикновена бланка, не пише кой знае какво на нея. Пък и за проблем при изключване и дума не е ставало. Имам документ за прекратяване с входящ номер. Но чувам, че е масова практика да бавят изключванията. Естествено, проблемът ми не е до разкачането, а до идващите сметки, от началото на годината са си 75 лева...
п.с. с мобилния се разделих, на момчето чак му се изчервиха ушите, че ходя трети път!

Недей гледа с колко месечно предизвестие ти е договора, а за колко години. ;)
Офертата с 25 лв. на месец е за 1 или 2 години, и след този срок таксата става 50 лв. Подозирам че голяма сума ще ти поискат ама чакат да се посъберат повече неплатени. А какво казва някаква си служителка - в много случаи умишлено подвеждат клиентите така че вяра да нямаш.

Rabin 21-03-2011 18:29

Не знам майтапиш ли се...
В интерес на истината мен не са ме клатили, или поне не съм ги хващал. Ама знае ли човек... напоследък всички са изнагляли до извън точка на търпение.

petar258 21-03-2011 18:47

Много съм сериозен. Като им пуснаха реклами си помислих че са много изгодни, но като погледнах условията хич не ми харесаха. Виж тук в долната част има "свали условията" http://www.blizoo.bg/bundles.html
Намери си твоята и виж какво точно ще ти искат. Но общото за всички е "При прекратяване на договора преди изтичане на задължителния му срок,
клиентът дължи неустойка в размер на оставащите до края на срока на
договора месечни такси по стандартни цени и разликата между стандартните
цени и промоционалните цени на месечните такси от началото на действието
на договора до момента на прекратяването му."
Смарт е за 18 месеца и е с 25 лв. за периода на договора, и 50 лв. стандартна цена(след изтичане на договора) - може би си на него.
Ти си втория който виждам в този форум дето не е чел навреме каквото трябва, и съм сигурен че повечето клиенти са като теб.

dodo_pv 21-03-2011 22:16

Цитирай:

Първоначално написано от Rabin (Мнение90914)
Здравейте,
Наскоро си прекратих договора с Blizoo, ще се местя.
Изчаках чинно 1-месечното предизвестие. Продължават да ми идват сметки. Че и дебели, по 25 кинта бройката!
Една мощна буля на гишето ми обяснява, че изключване на абонати е с нисък приоритет, че идващите сметки са нещо нормално, и че при заявяване за прекъсване - тези сметки няма да бъдат изисквани. Дори се мъчи да ми се кара!
Но... покрай мошенгиите от страна на големите фирми - нямам вяра вече на никого. Започнах да закривам всички дългосрочни договори, които мога, че около мен много народ се оплаква.
Някой изпадал ли е в подобна ситуация? Да очаквам ли проблеми? И съотв. да посетя КЗП, мейлове до управата им и т.н. в този ред. Няма да допусна да изпадам в ситуация на будала!

Колега, имаш ли входящ номер на предизвестието или някакво доказателство от близу, че си го подал? Сканирай си договора, заличи личните си данни и го качи да го видим. Възможно е да се наложи да чакаш още 1 месец, след като пуснеш ново предизвестие с препоръчана поща и обратна разписка. Бъди малко по-точен, за да не гадаем и подберем жокери.
Да, имали сме проблем и ние, с Виваком.

Rabin 22-03-2011 09:56

Цитирай:

...Ти си втория който виждам в този форум дето не е чел навреме каквото трябва
В този случай донякъде си прав, към средата на 2009 като го сключвах - нямаше чак такова падение и цигании от страна на доставчиците.
Договорът е безсрочен с 1 месечно предизвестие, записано е в договора. Поне за това много внимавах.
Но...
"Заявление - анкета за отказ от телевизия" - това е т.нар официален документ за прекратяване. Това нещо има печат, дата на изключване, абонатен номер... но не и входящ номер!
Интуицията ми подсказва, че ако рекат могат да ме разиграват. Истината е, че досега с Евроком->Blizoo не съм имал проблеми, но светът се променя.
В момента се боря със скенера и ще кача документите...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.