Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Моля за съвет (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=10595)

pepsifen 01-09-2010 18:24

Моля за съвет
 
Здравейте! Дано това е най подходящото място за моя въпрос. С една дума - ще си поръчам скоро нов приемник и се колебая между два модела - DREAMBOX DM500S който така горещо препоръчвате тук на всички като мен и ECHOSMART DSB-991 HQ COMBO DVB-S... който лично на мен ми харесва повече най вече заради наличието на тунер за ефирна цифрова тв,нали скоро ще се цифровизираме (уж). В момента ползвам една Especta 2000S,която се държи прилично,но просто имам нужда от още един приемник. Предварително да поясня че това,дето му викате "кака Шер",демек шеринг и прочие не ме интересува...Целта ми са (както вече се сетихте) свободно излъчваните канали и разбира се,ако може нещо да се отвори с емулатор,то няма да се мръщя,но това не е задължително. Антената ми е 190 см. с мотор,който не знам как да нарека - тепърва изучавам термините в тази област,но май е линеен (купил съм го през 1993 г. и тогава беше просто мотор). Благодаря на всички отзовали се.;;650

БатеГойко 01-09-2010 18:57

Дрима не ти трябва,щом каката не те интересува.Чета много хубави отзиви за евтиния ХД приемник Ferguson ariva 100E или 200 - аз лично бих си взел него(ако имах повечко пари и VU+ си бих взел...ама). Аривата работи и с емулатор (май).За 180-200 лв. е добро решение.

pepsifen 01-09-2010 20:27

Да,отдавна съм го забелязал,но не виждам в данните му никъде бг меню...не е особен проблем но...Благодаря за съвета,ще се радвам на още мнения :)

koko313 01-09-2010 21:17

Цитирай:

Първоначално написано от pepsifen (Мнение49840)
Да,отдавна съм го забелязал,но не виждам в данните му никъде бг меню...не е особен проблем но...Благодаря за съвета,ще се радвам на още мнения :)

В тънката, ценова листа и аз съм за Ferguson ariva 100E или 200.
Не е проблем че няма меню на Български. Важното е, че има EPG на Български , само буквата "Щ" от време на време ще те дразни.;;650

ЛюбомирР 02-09-2010 09:57

Цитирай:

Първоначално написано от pepsifen (Мнение49817)
... на мен ми харесва повече най вече заради наличието на тунер за ефирна цифрова тв,нали скоро ще се цифровизираме (уж).;;650

Ако наличието на DVB-T тунер е решаващо, следва да се провери дали този Echosmart поддържа H.264/MPEG-4 по DVB-T, тъй като е доста вероятно излъчването у нас да бъде така стандартизирано. В момента в София освен Копитото, което излъчва на UHF 64 канал 6 TV и 2 радиопрограми на MPEG-2, може да се приемат още два DVB-T сигнала с MPEG-4 - на UHF канали 21 (bTV) и на канал 40 (ProBG).

ivan_sv 02-09-2010 10:49

Ако искаш да гледаш сат.телевизия купуваш ДБ 500С . Ще почетеш , ще задаваш въпроси има колеги в форумите които са доста напред и ще помогнат на въпросите ти.Другото на което си се спрял е даване на излишни пари.Апетита идва с яденето.Това е моето скромно виждане за момента на нещата.Успех в избора.

koko313 02-09-2010 12:16

Цитирай:

Първоначално написано от ivan_sv (Мнение49913)
Ако искаш да гледаш сат.телевизия купуваш ДБ 500С . Ще почетеш , ще задаваш въпроси има колеги в форумите които са доста напред и ще помогнат на въпросите ти.Другото на което си се спрял е даване на излишни пари.Апетита идва с яденето.Това е моето скромно виждане за момента на нещата.Успех в избора.

Като правило ( Най-евтиното излиза най-скъпо.)
Имам и Арива и ДБ500еС мога да изредя , много причини в полза на Аривата , най-важното , че Аривата е ХД.
След 5 години колко програми, ще могат да се гледат с ДБ500еС ?
То и сега ДБ500 без комп. рутер и интернет е като GSM без СИМ карта.
Колкото до, DVB-T всички нови телевизори го могат , а за по старите има евтини приставки тунер .
(Не слагайте, всичко в една торба), както казва нашия пастир.;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:45.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.