Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   Внимавайте при преподписване на договор! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44374)

анти 05-11-2018 21:43

Внимавайте при преподписване на договор!
 
Преди 4дни преподписах 2 договора с А1...подадоха ми устройството за подпис и разменихме няколко подписа с "труженичката" в офиса. На няколко пъти я попитах да не ми вкарат нещо допълнително и съответно отговора беше "Не няма не се притеснявайте". Грешката си беше моя, че не седнах да прочета договора на място. :lol15:
Та освен към месечната такса са активирали Musicall 0.60лв/месец ; A1 ExploreTV 1.99лв/месец(който става 2.99 след година) и екстра за мобилен интернет на макс. скорост 1лв/месец
Утре явно ще се разхождам пак до офиса им да видим какво оправдание ще измислят.

ВНИМАВАЙТЕ !

Цец0 05-11-2018 22:14

Най-вероятно тези услуги са добавени по подразбиране в пакета на плана и служителя няма право да ги деактивира. Но няма нужда да се впрягаш. Всичко, което си изброил може да се деактивира след излизанетоо на първата фактура. Може би само с изключение на екстрата за нет, но преди месеци с тази екстра вдигаха мегабайтите в плановете и беше включена по подразбиране в таксата на плана, която обявяват. Почти съм сигурен, че ще ти отговорят това.

sa6o91 05-11-2018 22:22

Musicall се активира по подразбиране и е безплатна за първия месец, но може да бъде отказана по всяко време, за телевизията ако не е подписано приложение за срок от 1 или 2 години може да се деактивира, екстрата за мобилен интернет по принцип активират за срока на договора на стойност 0 лева, но явно в случая е на стойност от 1 лев на месец. Всичко, което не е подписано за срок от 12 или 24 месеца може да бъде деактивирано.

Цец0 05-11-2018 22:43

Екстрата за нет винаги е с цена. Лев, два, четири. Въпроса е, че в приложението може да има точка с отстъпка от тази такса за срока на договора. Но за това се иска и четене.

БониБо 05-11-2018 22:43

Всичко е по дефолт включено в договора! На мен още при подписването ме попитаха искам ли ги и ми ги деактивираха!

анти 06-11-2018 08:13

Екстрите със сигурно са по подразбиране включени...въпроса е че нито ме питаха искам ли ги, нито ми казаха че активират нещо друго освен услугата за която преподписвам. На няколко пъти им казах, че не желая телевизията им...явно съм приказвал на стената там.
А екстрата за допълнителен интернет е 1лв за 100МБ и то след изчерпване евентуално на 1000МБ които са ми в договора. Ползвал не ползвал 1лв отива...като има и опция до 5 пъти да се презареди по 100МБ след изчерпване. Така че накрая можеш да се окажеш не със сметка 14лв(за плана), а с 19 + 2 за ТВ + 0.60лв Musicall ....
В случая аз го видях...но 90% от преподписващите съм сигурен че няма да го видят ..и отидоха поне 2 месеца докато се осъзнаят и деактивират услугите

Цец0 06-11-2018 08:29

Човек, те точно на това разчитат. Толкова безскрупулни започнаха да стават всички оператори, че дори аз, който съм бил толкова години в този сектор и им знам и кътните зъби не съм убеден, че като преподпиша нещо няма да ме нашият, ако все още не ме обслужват хора, с които съм работил ;;basi

анти 06-11-2018 09:35

За съжаление е така :(

Имам и 3ти договор който изтича след години...картата я ползва дъщеря ми с Myki touch която е 2ри клас...Препрочетох и него договор и се оказа, че в плана и на тази карта имам телевизия ;;basi ...След като ги попитах как по дяволите мога да ползвам телевизията на Myki....измънкаха нещо че било част от договора ...да съм го ползвал на смарт устройство...
Както и да е...така или иначе тая карта ще я спирам искат не искат... въпросът е дали ще дочака края на договора...
На сила ще откажат човек от услугите им

Хоризонт 06-11-2018 11:22

Ако има анекс към договора нищо не може да се направи и да се прекрати.

oldgraf 06-11-2018 14:46

Някой беше писал преди време и аз общо взето го спазвам. Уговарям условията по телефон и после договорът по куриер. Така имаш право да се откажеш в 14 дневен срок сега.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:58.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.