Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Мотор Н-Н Usals, 2 приемника (с по 2 тунера), 2 антени с по 1 двоен конвертор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47043)

dexion 18-08-2021 20:28

Мотор Н-Н Usals, 2 приемника (с по 2 тунера), 2 антени с по 1 двоен конвертор
 
Здравейте!
Първият приемник чрез мотора и тунер А върти едната антена. Тунер B приема сигнал от стационарната антена.
Вторият приемник чрез тунер B приема сигнал от стационарната антена. Кое е най-доброто решение вторият приемник да гледа сателитите от моторизираната антена? По възможност да ползва само единия тунер (с дайсек), или ако не става и двата тунера да се включат.

Вас 19-08-2021 10:04

Мотора може да го въртиш само с единия приемник. С кой приемник и на кой тунер ти си решаваш.;)

dexion 19-08-2021 11:18

То сега е така. Моторизираната антена е с двоен конвертор. Единият изход на конвертора през мотора отива в единия приемник. Другият изход от конвертора отива директно или през дайсек във втория приемник. Въпросът е възможно ли е на този втори приемник да се гледа всеки сателит, на който се завърти антената, без да трябва при всяка смяна на сателит да се да се ръчка в менюто - задаване на
съответния спътник на дайсека.

Вас 19-08-2021 11:31

Аз съм точно така. На допълнителния приемник спираш всякакви дайсеци и юсалси.
С първия приемник въртиш антената, а с втория просто отиваш на съответния сателит и гледаш. На другия тунер ти седи стационарната антена, посочваш сателита и гледаш. Това е цялата работа според мен.;;650

dexion 19-08-2021 12:38

Така, антената на 13°, задавам на втория приемник 13° и гледам. После примерно на 16° и трябва да задам на тунера също 16°, и така при всяко завъртане. Така ли правиш? Това е ясно, ама не е хич удобно. Трябва да има по-лесен начин.

spaice 19-08-2021 14:47

На втория приемник стационарната ти е закачена на тунер B, нали така?
За всички сателити, които са на моторизираната задаваш да са на тунер А, като там задаваш да е single mode. T.e. без usals или disec.
Втория изход от моторизираната, без да минава през мотора отива директно в тунер А на втория приемник.

После в първия приемник задаваш да отиде на сателита, които искаш да гледаш на втория.

Мартинския 19-08-2021 14:49

Не съм експерт, ама ако листнеш всички канали на втория приемник или ако е енигма да си направиш един букет с каналите от всички позиции и знаеш примерно, че антената е на 28,2 и избираш направо канал от тази позиция от един общ списък :s101

Вас 19-08-2021 16:10

Цитирай:

Първоначално написано от dexion (Мнение563974)
Така, антената на 13°, задавам на втория приемник 13° и гледам. После примерно на 16° и трябва да задам на тунера също 16°, и така при всяко завъртане. Така ли правиш? Това е ясно, ама не е хич удобно. Трябва да има по-лесен начин.


Възможно е да има, но не мога да се сетя, как два приемника ще въртят по един кабел един мотор.
Някой ако знае, да пише!;)

manqka 19-08-2021 16:27

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение563981)
Възможно е да има, но не мога да се сетя, как два приемника ще въртят по един кабел един мотор.
Някой ако знае, да пише!;)

По принцип става да се върти Ел Мотора от двата приемника. Но не трябва и двата да приемника да са включени заедно във напрежението . Защото може да изгори мотора.
Ако ще гледа от единия приемник си го наглася на USALS и си го врътка от там. А , ако иска да гледа от другия приемник , трябва да изключи другия на който е гледал , и от втория приемник да си зададе дъшжина и ширина за USALS , и така по този начин могат и двата приемника да работят със Ел Н-Н мотора със един коксиал свързани към двата приемника.

Аз имам три приемника , и от трите ми приемника мога да въртя Ел Н-Н мотора. Само че пак казвам , не трябва да са включени всички приемници във тока на веднъж , защото е възможно да изгори мотора.
Ако са във различни стай , и се мести от стая на стая , нищо няма да му коства да изключи дадения приемник от тока за всеки случай да не изпищи мотора.
Иначе става да се врътка мотора със няколко приемника , ама не на веднъж със всички приемници.

Вас 20-08-2021 10:43

Цитирай:

Първоначално написано от manqka (Мнение563983)
Аз имам три приемника , и от трите ми приемника мога да въртя Ел Н-Н мотора.................


Ако може да покажеш, как събираш трите приемника в един кабел, който отива в мотора. Това е въпросът. Ясно е, че двата други ще са изключени.:s101


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.