Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=245)
-   -   Честоти (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42880)

БониБо 27-09-2017 21:59

Честоти
 
Здравейте, честотите от 650 нагоре при мен са със доста слаб сигнал. ТВ-то изписва
Сила на сигнала - 40
Качество сигнал - 100
като на някой е доста по слабо...
Все пак ТВ-то ги отчита и ги показва, но ме притеснява...
Налага ли се да викам техници? Благодаря Ви

Joe 27-09-2017 22:07

Накъсват ли ти? Аз по принцип бих ги тормозил, дори и програмите да не накъсват. Но ти си прецени.


Tapatalk

БониБо 27-09-2017 22:09

Поне за сега не накъсват!

Joe 27-09-2017 22:12

Честоти
 
Интернета ти от Близу ли е? Виж как се държи. Ако и той е ОК , проследи как е положението през различни части от деня. Има моменти когато сигнала може и да се влоши. Сега доста валя и може някъде някой усилвател да се е намокрил и да прави мизерии.

Аз съм имал случаи след по обилни валежи да има намокрени усилватели по трасето и те правят бели. От друга страна със застудяването на времето сигнала също се влияе. Техниците в нашият район правят настройки пролет със затопляне на времето и есен при застудяване.

Tapatalk

БониБо 27-09-2017 22:17

Да, на близу е. Днес прекъсна за мъничко на няколко пъти!

Joe 27-09-2017 22:27

Възможно е да има проблем по трасето. Според мен ги викни. Но им кажи, че понякога то насичат каналите от 650 нагоре.


Tapatalk

bate_dino 27-09-2017 22:43

Нормално е в коаксиала да има нараства затихването с нарастване на честотота. Времето също влияе /лято-зима/. Поради тези причини нивата се изравняват в точката монтаж или в самите усилвателите по трасето. Щом имаш фрапиращо големи разлики, то редно е да ги юркаш да си оправят бакиите.

БониБо 28-09-2017 08:02

Понеже записвам от FOX, FOXLife и някой други видях, че на записи от преди месец FOXLife е с 12MB, а сега е с 9.6MB - явно си е за техници

bate_dino 28-09-2017 10:56

Цитирай:

Първоначално написано от БониБо (Мнение462332)
Понеже записвам от FOX, FOXLife и някой други видях, че на записи от преди месец FOXLife е с 12MB, а сега е с 9.6MB - явно си е за техници

А записа накъсва ли? Ако не прекъсва, то причината за размера може да е по-прозаична. Все пак се ползва статистическо мултиплексиране и скороста на потока зависи първо какви пределни скорости са зададени за всеки канал от пакета, а и зависи от динамиката в картината.Може да зависи и от сорса с какъв битрейт се подава от източника.

ТКЗС 28-09-2017 11:48

Цитирай:

Първоначално написано от БониБо (Мнение462332)
Понеже записвам от FOX, FOXLife и някой други видях, че на записи от преди месец FOXLife е с 12MB, а сега е с 9.6MB - явно си е за техници

човече, само да те светна- силата на сигнала няма нищо общо с качеството на картината . И на 3 % да ти е нивото и на 100% да е - ще се вижда по един и същ начин .


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:35.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.