Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Грешка в позиционера Еr2 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35963)

tedy58 23-01-2015 13:25

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение352624)
Ако са еднакви на цвят какво правим? :s101 :)

На такива въпроси обикновено не отговарям, ама Дзумбата ти го е казал в прав текст.

А ако все пак ти е оцелял си купи цветен 4-жилен кабел или си ги оцвети поне тези които ти са за мотора със СИН и ЧЕРВЕН маркери! Другите два общо взето няма значение какви ще са.

Васил 23-01-2015 14:51

Цитирай:

Първоначално написано от tedy58 (Мнение353922)
На такива въпроси обикновено не отговарям, ама Дзумбата ти го е казал в прав текст.

А ако все пак ти е оцелял си купи цветен 4-жилен кабел или си ги оцвети поне тези които ти са за мотора със СИН и ЧЕРВЕН маркери! Другите два общо взето няма значение какви ще са.

Пич,аз се връщам от там на където ти си се запътил...!

BOBIKAT 23-01-2015 17:06

Георги, как е, а? ;;573

Sharp987 23-01-2015 18:26

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение353934)
Пич,аз се връщам от там на където ти си се запътил...!

Ами едва ли се е запътил на някъде tedy58 ;;573.

tedy58 30-01-2015 17:32

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение353934)
Пич,аз се връщам от там на където ти си се запътил...!

Не те знам откъде се връщаш и на къде си тръгнал, ама като стигнеш до мен, обади ми се да пием поне по едно. ;;650
Все пак извинявай ако съм те засегнал с нещо!

bu12tras 30-01-2015 18:05

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение353934)
Пич,аз се връщам от там на където ти си се запътил...!

А дано ама надали...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

atuani 30-01-2015 18:51

Преди години първият ми мотор на двуметровата тарелка беше много чувствителен. Спираше на спътника както се вика до микрони ,изключително точно . В последствие с годините се по разби ,смених няколко мотора но точността която имах с първия и до сега не можах да постигна. Направи ми впечатление че на стария (първия) резбата е по ситна на което и отдавам по финото спиране по спътниците .
Въпроса ми е възможно ли е чрез подмяна на магнита или датчика да постигна подобрение ? Или са стандартни и не подлежат на корекции. ;;513

данаил 30-01-2015 19:23

Здравейте на всички , за да неотварям нова тема ще напиша какъв проблем има с моя Ултра бокс мотор за офсетка ,става въпрос за Н Н мотор.Вчера се качих да я понаместя малко , че се беше разместила и всичко стана много бързо и се зарадвах че си отивам на топло в вкъщи когато дадох за последна проба по дъгата и мотора отиде на крайна източна позиция докато неизключи.Последва рестартове вкарване на нови стойности но все същото , отиваше си до край на изток и това е.Дали някой знае какъв може да е проблема.Благодаря ви предварително.:c040::c040::c040:

moreg 30-01-2015 19:36

Ето линк http://bg.farnell.com/hamlin/59600-4...ase/dp/4332430
за рид ампула 1 към 1 с тази в повечето линейни мотори.
Доставката от Великобритания става през комет електроникс за 2 дни а ампулата струва 3.70 лв. Това е само ако на някой му се наложи да я сменя, най-вероятно на тази повредената и е пуснат ток.... навремето тези, които са свързали мотора са свързали погрешно кабелите от позиционера към Sensor вместо към Motor.

RealSot 10-11-2017 18:49

Здравейте, антената ми спря да се движи и позиционера да дава Er2 .
Свалих мотора и го носих на сервиз казаха, че всичко му е наред и работи.
Смених кабелите и пак даваше Er2. Купих нов позиционер и дава същата грешка. Какво да правя ? Най-вероятно мотора е скапан и от сервиза или не са разбрали или нещо са метнали.
В книжката на позиционера за Er2, казва така
1. Re-check the wire connection (Проверено)
2. Make sure the actuator is not stopped by Mechanical Limit (Какво ще рече това ?)
3. Check if the Reed Switch Sensor is broken (Kakwo e towa RSS и как да го проверя ? )
4. CHeck if the Motor is broken (Как да го проверя това ?, от сервиза казаха, че не е счупен.

Та какво да правя, имам си нов позиционер, освен да си купя и мотор ?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:37.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.