Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Речник (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=94)
-   -   малко термини за начинаещите като мене (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=1429)

gax 22-03-2009 17:17

малко термини за начинаещите като мене
 
Здравейте,
много ми харесва този раздел, но за съжаление е празен. Аз отскоро съм собственик на ДБ500С и вече имам въпроси относно терминологията на Сателитната телевизия. Интересувам се за определения на по-популярните термини, които са масово използвани в тази област (кое за какво служи, т.е. как стават нещата принципно):
1. Кам (камове);
2. Ключета;
3. Емулатори;
4. Шеринг - имаше 1 тема, в която Нетман го обяснява, но мисля че може да се добави към този раздел
5. Имидж

Моля простете моето невежество!
Ако темата не е за този раздел я преместете.

netman 23-03-2009 04:04

5 - Софтуера на приемника, нещо като Уиндоуса за ПЦ
4 - Получаване на кодове през интернет за опредлена програма
3,1 - програмата която получава ключа и разкодира канала
2 - шестнадесетично число/комбинация с която се криптира аудио/видео сигнала на канала

Това е от мен, ако имаш въпроси питай ... :)

Торбалан 23-08-2009 11:40

ре
 
разговорните няма ли да ги добавиш

;;601;)

charlykayo 09-05-2010 05:42

Цитирай:

Първоначално написано от gax (Мнение10970)
Здравейте,
много ми харесва този раздел, но за съжаление е празен. Аз отскоро съм собственик на ДБ500С и вече имам въпроси относно терминологията на Сателитната телевизия. Интересувам се за определения на по-популярните термини, които са масово използвани в тази област (кое за какво служи, т.е. как стават нещата принципно):
1. Кам (камове);
2. Ключета;
3. Емулатори;
4. Шеринг - имаше 1 тема, в която Нетман го обяснява, но мисля че може да се добави към този раздел
5. Имидж

Моля простете моето невежество!
Ако темата не е за този раздел я преместете.


Искам да добавя и какво означава мултифйлд, diseqce,...

kanzas 09-05-2010 08:53

или не знаеш как да търсиш или неискаш........поразрови се малко....има го написано.....истината е че дори и да ти се обясни само това,което питаш ще изникнат още и още термини и названия които ще са свързани с обясненото.....а всичко го има описано.....ако искаш ще го научиш.....
мултифиид е неподвижна антена с монтирани пивече от един конвертора за повече от един спътник....дисек ключ-това е устроиство изглеждащо като сплитер..което слаед команда от приемника превключва приемането на сигнала от различен конвертор,което означава че може да взимаш сигнала от различни конвертори на една антена(мултифиид) или от различни антени настроени на различни спътници....по един кабел,който е към приемника ти....съответна има различни видове дисек ключве за 2-4-6-8-10.....броя входове (конвертори)....;;650

charlykayo 10-05-2010 20:01

Цитирай:

Първоначално написано от kanzas (Мнение38348)
или не знаеш как да търсиш или неискаш........поразрови се малко....има го написано.....истината е че дори и да ти се обясни само това,което питаш ще изникнат още и още термини и названия които ще са свързани с обясненото.....а всичко го има описано.....ако искаш ще го научиш.....
мултифиид е неподвижна антена с монтирани пивече от един конвертора за повече от един спътник....дисек ключ-това е устроиство изглеждащо като сплитер..което слаед команда от приемника превключва приемането на сигнала от различен конвертор,което означава че може да взимаш сигнала от различни конвертори на една антена(мултифиид) или от различни антени настроени на различни спътници....по един кабел,който е към приемника ти....съответна има различни видове дисек ключве за 2-4-6-8-10.....броя входове (конвертори)....;;650


Еми хубаво би било да тикажа да излезат още термини и някой да ги обясни.
Защото като отида на темата за начинаещи няма нищо конкретно и обобщаващо кото да помогне на такива като мен.
Хубаво ще е да се развие по-добре темата за начинаещи, ама няма кой да го направи.;;601:c040:;;513

Джак 10-05-2010 20:09

Цитирай:

Първоначално написано от charlykayo (Мнение38523)
Защото като отида на темата за начинаещи няма нищо конкретно и обобщаващо кото да помогне на такива като мен.

Хубаво ще е да се развие по-добре темата за начинаещи, ама няма кой да го направи.;;601:c040:;;513

Няма "тема за начинаещи", има раздел, който включва в себе си още 7 раздела с много теми - http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=69

Разгледай ги, може да са ти много полезни.

Относно речника, нека всеки който не знае някоя дума да я напише, а след това който знае да я обясни.

Всички думи с обяснения ще бъдат добавяни в първия пост от модераторите. ;;650

DON Джолан 10-05-2010 20:14

Цитирай:

Първоначално написано от gax (Мнение10970)
1. Кам (камове);

Кам — съкратено от Камила. Основното превозно средство на шейха. Кой разбрал - разбрал.

dsc 10-05-2010 21:07

;;602
Цитирай:

Първоначално написано от DON Джолан (Мнение38528)
Кам — съкратено от Камила. Основното превозно средство на шейха. Кой разбрал - разбрал.


borgy 10-05-2010 21:54

Цитирай:

Първоначално написано от DON Джолан (Мнение38528)
Кам — съкратено от Камила. Основното превозно средство на шейха. Кой разбрал - разбрал.

и обикновенно се язди от баба Шер ! :;803;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:07.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.