Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Почистване на прах под стъклото (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45710)

ники_потребител 18-02-2020 11:41

Почистване на прах под стъклото
 
Здравейте!

Имам телевизор Philips 55 инча с прашни петна между дисплея и "стъклото". Телевизорът е още в гаранция и ми казаха, че ще го почистят, но искам да попитам мога ли да го почистя сам, има ли някакви тънкости, прахосмукачка ли да ползвам или нещо за "издухване" на прахта? Технически грамотен съм, сръчен и много внимателен и ме е страх да не ми подменят нещо в сервиза.

woooow 18-02-2020 12:03

Ники, ако не си разглобявал дисплей на голям телевизор, те съветвам да се довериш на сервиза. Шанса да го счупиш е доста голям. Трябва да се отдели стъклото от рамката, да се почисти отдолу и евентуално, ако е попаднал прах между дифузьорите и там да се пипне. 55 инча -1мм. дебело стъкло знаеш ли как се гъне при отделянето??? Попадал съм и на модели, залепени с тънка двойно лепяща лента за рамката и си изискват леко усилие да се отделят. Едно ръбче да се закачи някъде и да се спука - отиваш в магазина за нов.

Затова... щом си в гаранция, не си усложнявай живота допълнително!

ники_потребител 18-02-2020 12:37

Направо ме убеди 🙂 още повече че звънях в сервиза и ми казаха, че ще го почистят гаранционно, а съм чел, че понякога отказват. Ще подтисна характерния си устрем към ремонти и ще го занеса в сервиза.

Благодаря!

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

111111 18-02-2020 12:41

Цитирай:

Първоначално написано от ники_потребител (Мнение523955)
Направо ме убеди 🙂 още повече че звънях в сервиза и ми казаха, че ще го почистят гаранционно, а съм чел, че понякога отказват. Ще подтисна характерния си устрем към ремонти и ще го занеса в сервиза.

Благодаря!

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Малко офтопик, ама ако от сервиза имаха видео наблюдение,
би ли дал примерно 50 лв да гледаш процедурата ;)

ники_потребител 18-02-2020 13:42

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение523956)
Малко офтопик, ама ако от сервиза имаха видео наблюдение,
би ли дал примерно 50 лв да гледаш процедурата ;)

Бих :smile: Мисля, че щом веднъж е влязъл прах, едва ли ще му е последното чистене.

register 18-02-2020 14:21

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение523956)
Малко офтопик, ама ако от сервиза имаха видео наблюдение,
би ли дал примерно 50 лв да гледаш процедурата ;)

интересен нов начин за печелене на пари
не че ще разбереш дали е твоят телевизор, а и да е, не че не могат да подменят нещо по друго време :;803
иначе като бизнес идея е супер ;;650

CITRON 18-02-2020 15:00

Цитирай:

Първоначално написано от ники_потребител (Мнение523952)
Здравейте!

Имам телевизор Philips 55 инча с прашни петна между дисплея и "стъклото". Телевизорът е още в гаранция и ми казаха, че ще го почистят, но искам да попитам мога ли да го почистя сам, има ли някакви тънкости, прахосмукачка ли да ползвам или нещо за "издухване" на прахта? Технически грамотен съм, сръчен и много внимателен и ме е страх да не ми подменят нещо в сервиза.

Там прах не влиза, гаранционно целият дисплей. Петна ли има?!

ники_потребител 18-02-2020 16:12

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение523964)
Там прах не влиза, гаранционно целият дисплей. Петна ли има?!

Да, появиха се постепенно за няколко месеца, много безформени, разпръснати навсякъде, много светлосиви, приличат на прах. По телефона някаква жена от сервиза ми каза, че е възможно да влезе прах. Аз за първи път виждам подобно нещо.

Мартинския 18-02-2020 16:22

Виж из нета за ефекта "мръсно петно"... Данеби да е това, защото наистина изглежда като прах, но не е :)Аз имам 4-5 такива петънца на 49`JVC и се появиха след първата година. Особено се виждат на бял фон и на зелено по време на мач.

ники_потребител 18-02-2020 16:27

Цитирай:

Първоначално написано от Мартинския (Мнение523969)
Виж из нета за ефекта "мръсно петно"... Данеби да е това, защото наистина изглежда като прах, но не е :)Аз имам 4-5 такива петънца на 49`JVC и се появиха след първата година. Особено се виждат на бял фон и на зелено по време на мач.

Точно по време на мач и бял фон се забелязват :smile: Но едното петно, например, има 2-3 точки като следи от пръсти, другото има формата на пушек от цигара и т.н., абсолютно безформени, все едно съм нанасял прах рисувайки с четка.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:50.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.