Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=239)
-   -   Какво точно прави мултистрийм? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45208)

КИРО-РОКИ 13-08-2019 12:22

Какво точно прави мултистрийм?
 
Здравейте. Искам да сложа сателитна на балкона. Нямам абонамент. Прочетох че с мултистрийм ресийвър ще хващам повече канали. Как така? Това нещо в менюто на приемника как се активира или е активирано? Приемника още не съм го купил - или Zgemma, или Octagon. Включвам приемника, настройвам да подава захранване към антената и там другите стандалтни настройки, давам сканиране и готово, или има и още нещо?
Чудя се дали да е с НН мотор или с мултифийд, защото имам интерес към 39, 45 по принцип, където са българските канали. Мотора шуми ли много? Мога ли да разчитам, че ако ми потрябва друг сателит, примерно Астра 13 изток няма да има нужда да викам пак техник да ми го настрой. А ще се оправя сам да хваща други сателити през настройките на приемника.

Момчил Минков 13-08-2019 15:41

Човек...човек! Колко има да четеш... 1во на 45е няма кой знае какви канали без абонамент. Интернет също ще ти е нужен. Какво искаш да гледаш ? Спорт, научни или бг канали каквито и да са? Без някакъв абонамент... Трудна работа - за хубави канали. Един мотор за 2-3 спътника, някак си - несериозно. А и друго:на къде ти гледа балкона...
А къде е тоз спътник астра 13?

AChechev 13-08-2019 15:44

Цитирай:

Първоначално написано от КИРО-РОКИ (Мнение515147)
Здравейте. Искам да сложа сателитна на балкона. Нямам абонамент. Прочетох че с мултистрийм ресийвър ще хващам повече канали. Как така? Това нещо в менюто на приемника как се активира или е активирано? Приемника още не съм го купил - или Zgemma, или Octagon. Включвам приемника, настройвам да подава захранване към антената и там другите стандалтни настройки, давам сканиране и готово, или има и още нещо?
Чудя се дали да е с НН мотор или с мултифийд, защото имам интерес към 39, 45 по принцип, където са българските канали. Мотора шуми ли много? Мога ли да разчитам, че ако ми потрябва друг сателит, примерно Астра 13 изток няма да има нужда да викам пак техник да ми го настрой. А ще се оправя сам да хваща други сателити през настройките на приемника.

Ако е само за мултистрийм канали,има приемници за по 25 - 30 лв,няма смисъл да се охарчваш , а и пък те дават доста много от дъгата за тези пари. Е бонусът им е 1 година,но си заслужава.След този срок си гледай БГ мултистрийм каналите.

КИРО-РОКИ 13-08-2019 20:34

Разбра ме мисля, 13 изток имам предвид, Hotbird всъщност, извинявам се.
Знам какво има на 45, за възрастен човек го правя предимно, да гледа българските. На 45 също има някой и друг канал. Моля, ако някой има желание да отговори конкретно на въпроса да помогне. Примерно от опит колко повече канала хваща с мултирстрийм на 13, 19.2 изток за да преценя струва ли си декодер с мултистрийм. Телевизора е голям 4К, така че за по 20-30 лева декодер 4К с мултистрийм няма от 180 нагоре са. Сега сигурно ще има съвет да си сложа една ефирна антена, та някой майстор на покрива да й бие един шут и да кацат птиците по нея, кабела да й се напука след години. Приключих с катеренето по покрива. Интернет има, с много сайтове за безплатни тв, но не е това темата.
Поздрави.

teolink 13-08-2019 21:07

Цитирай:

Първоначално написано от AChechev (Мнение515152)
Ако е само за мултистрийм канали,има приемници за по 25 - 30 лв,няма смисъл да се охарчваш , а и пък те дават доста много от дъгата за тези пари. Е бонусът им е 1 година,но си заслужава.След този срок си гледай БГ мултистрийм каналите.

Интересно в по-горната тема за същия тип приемник ли става въпрос?
По мои впечатления занемариха малко тази екстра, преди 2 години приемника който купих (RedLine)работи близо 9 месеца, но наскоро взех същата марка малко по-горен модел 440 - много тегава работа и след 2-я месец престанах да се надявам и си пуснах шер от друго място

ogibo 13-08-2019 21:39

Защо си мислиш че на сателитната антена няма да и се напука кабела!?! Мултистрима е да гледаш четирите програми които се излъчват наземно. То си е "функция" на приемника. Нищо не се активира. За интернет колегите питат да знаят дали ще ползваш шер. За 4К - излишни пари за скъп приемник. Уточни какво точно искаш да гледаш и тогава ще има и по-точни отговори.

AChechev 14-08-2019 08:22

Цитирай:

Първоначално написано от teolink (Мнение515167)
Интересно в по-горната тема за същия тип приемник ли става въпрос?

Аз имам Г40 и нямам проблеми.

братушка 14-08-2019 09:33

Цитирай:

Първоначално написано от КИРО-РОКИ (Мнение515164)
.... Телевизора е голям 4К, така че за по 20-30 лева декодер 4К с мултистрийм няма от 180 нагоре са. ...

Няма значение какъв ти е телевизора - ще гледаш с такова качество, каквото ти излъчват от сателита. За без пари дори HD е рядкост, а на български няма и HD.

Мултистрим е спициализиран "формат" на излъчване. Това, което се излъчва като мултистрим от сателита, после всички в БГ го гледат ефирно.

За пенсионери лично аз имам отработена схема:
Цитирай:

с 2 булсатски 65см чинийки по 18лв подкарвам 45/46-39Ф-31,5 на едната + 4.9 на втората. Таман с 4 конвертора (от най-евтини, 5лв). Цялата инсталация към 100лв със все приемника. Уточнение: на 4.9Е има няколко канала от поредица Дисковери с български звук, които са кодирани в PowerVU, но се отварят дори с приемник за 30лв.
Още уточнения, като за новак: на 39Е има 5-6 кодирани в Irdeto бг канала, които се отварят с "ключове". Ключове лесно се намират в интернет и се сменят на ръка. Сменят се средно веднъж месечно. Но има приемници, които ги "намират" и сами, без потребителска намеса. Тази функция се нарича аутоапдейт (AU).
Така, че ти трябва приемник с подръжка на мултистрим и AU за 39Е.
Пример за евтин приемник с тези възможности е SatIntegral 1219(1229). Сега ги има в ОЛХ-са за 30-35лв.
Скъпите линукс приемници също го могат, но трябва да си компютърен спец за да им инсталираш сам тези възможности.

Иначе тема за такива приемници: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=43463

Бернар 14-08-2019 09:36

За готови инсталации на 39 градуса (Булcатkoм) Къщи за гости/вили ... тези канали са FTA , докато някой нещо не промени ;;513

https://photos.app.goo.gl/vZEhTahMMEeFQjpY8

Не е реклама! Само пример!

spaice 14-08-2019 09:48

Цитирай:

Първоначално написано от КИРО-РОКИ (Мнение515164)
Знам какво има на 45, за възрастен човек го правя предимно, да гледа българските.
Поздрави.


Ако го правиш за възрастен човек, който трудно се оправя с техниката най-добре е да се обърнеш към един от 3-мата доставчици на сат ТВ. Те ще сложат антена, приемник и пр. и после човека само ще цъка с дистанционното.


Основен пакет струва по-малко от 10 лв.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:57.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.