Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Hellas Sat - новини (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=10782)

dsc 13-09-2010 14:24

Hellas Sat - новини
 
Гръцкия сателитен оператор Hellas Sat ще предостави допълнителен капацитет от друг сателитен оператор, за да отговори на търсенето от Румъния и България, където предоставя DTH услуги на платформите Долче и Булсатком. Christos Papachristos, директор продажби за Централна и Източна Европа в Hellas Sat, заяви, че Hellas Sat 2 39E е единственият спътник , който е част от ОТЕ.
Компанията отчете печалба през 2009 г. и може да си позволи втори спътник. Той допълни, че Булсатком, който се интересува от разширяване на дейността си в Сърбия, също може да сътрудничи с Dolce Ромтелеком да направи по-ефективно използване на съществуващия капацитет.

Papachristos каза, че планираната дата за начало на DTH платформа ОТЕ е отложено от този месец до декември тази година. Услугата ще се състезава с Нова Multichoice, който се разпространява чрез спътник HOT BIRD и в момента има около 500 000 абонати.

ОТЕ също започна изграждането на FTTH мрежи. Телеком операторът, който е подкрепян от Deutsche Telekom, планира поредица от действия за намаляване на разходите.

http://satkurier.pl

GeorgiD 13-09-2010 16:11

OMG!!! :s103 WTF? :lol15:

Едно от качествата, пардон искам да кажа недостатъците на хората е, че Разхищават. Вместо да се стремят да оптимизират използването на актуалните ресурси. Това за мен не е добра новина.
Гледам си аз Normandie TV и другите франсета от 5 W. Ами какво да кажа. Хората са се постарали и в битрейт, който не мърда грам от 2.3 MBit/s са постигнали същото, което Булсатком постигат с двойно, че и тройно по-висок такъв. Нямам идея каква е разликата в компресията и използваните техники, но ако целият HS2 премине на DVB-S2 транспондери, съм сигурен, че сегашните услуги на Dolce и БСК могат да се поберат в 30-40 % от сегашния използван капацитет. А да не говорим, ако се използват и опциите за общи канали, които са наистина много. :c040: ;;573

Dreyller 13-09-2010 16:40

Това е добра новина. Освен новият спътник и идването на още една платформа на Хелас 2 (ОТЕ), от статията става ясно, че гърците предлагат Булсатком и Долче да се съюзят, като еднаквите канали за двете страни бъдат споделени по симулкрипт. Доста капацитет ще се освободи, ако го направят.

Илия Иванов 13-09-2010 16:52

Много интересно кой сателит ще предложат като допълващ. Да не би да закупят Sesat и W2M.;;573

GeorgiD 13-09-2010 16:53

Идеята ми е, че и един спътник е достатъчен. А това за втория, ее, все пак е неизбежно, трябва да има някакъв резерв в случай на авария и т.н. Но не виждам някакви срокове, кога, как, дали е поръчан за производство този нов спътник и т.н.



Цитирай:

Първоначално написано от ilia.ivanov (Мнение51344)
Много интересно кой сателит ще предложат като допълващ. Да не би да закупят Sesat и W2M.;;573


Да, да, Hellas Sat не се ли управлява от SES Astra? По-скоро ще да е някоя дърта Астричка. ;;513

Ламерът 13-09-2010 18:27

Дърта, дърта ама Астра не някоя френска бангия :;803

BOBIKAT 13-09-2010 20:22

Бе то ако не ме лъже паметта, то на хелса му остават не повече от 2-3 год живот по план, и 7-8 до пълното му разпадане. Та... време е както се казва, поне догодина да качат един новичък.

berks 13-09-2010 20:26

Цитирай:

Първоначално написано от BOBIKAT (Мнение51379)
Бе то ако не ме лъже паметта, то на хелса му остават не повече от 2-3 год живот по план, и 7-8 до пълното му разпадане. Та... време е както се казва, поне догодина да качат един новичък.

Спътника е изстрелян през 2003 год. с оперативен живот 15 год. :)

жоркин29 13-09-2010 20:26

Уж щяли да изстрелват тяхен(лично не го вярвам ама дано да стане).

bonbonko1 13-09-2010 20:39

то ся като завали и сегнала спира то голям смях:worry::worry::worry:


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:16.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.