Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   TOPFIELD (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=57)
-   -   Софтуер за TF6100EMC (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33474)

И. Кирев 08-05-2014 06:07

Софтуер за TF6100EMC
 
Здравейте!
Необходим ми е софт за точно този модел приемник. Опитах със това което е качено в официалния сайт но то е за TF6100COC и ми дава грешка 6.
Моля за помощ!

АА 08-05-2014 07:45

Защо е необхдимо да се сменя софтуера?

швепса 08-05-2014 12:45

Цитирай:

Първоначално написано от И. Кирев (Мнение319624)
Здравейте!
Необходим ми е софт за точно този модел приемник. Опитах със това което е качено в официалния сайт но то е за TF6100COC и ми дава грешка 6.
Моля за помощ!

Нямаш необходимите познания да го направиш. Да не се задълбавам много. Разпояваш флаша вързащ го към програматор бин файл тоест софта трябва до го имаш. Иначе процедурата към 50 лв. ще струва.

чичо михо 08-05-2014 21:35

Поразрови се малко из форума,мисля че имаше теми по въпроса.Някой колега съфорумец може и да ти помогне.

Иначе 'ШВЕПСА" незнам откъде измисли цели 50 лева за префлашване с отпояване на чипа,при положение че струват по 30 кинта тези приемници из сайтовете за обяви.

Имам спомени че Топфилда в менюто си има опция за претакане на софта от един приемник на друг с Нулмодем кабел през RS 232 Портовете,ама тази опция се отключва с някъв код, и не става със стандартните кодове за настройка на каналите.

pe6o1975 09-05-2014 10:49

Има начин но не е public т.е никой не казва!

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk 2

АА 09-05-2014 18:36

Колко да не е публична процедурата - в третия пост е описана. Има малко по-специфична хардуерна интервенция и необходимост от съответните инструменти и опит.
Цената 50лв. е малко позасилена - това е по-скоро за 3-4 приемника, но в края на краищата тя се уговаря предварително - може да е 10, може да е 50, може да е 150 - кой както я докара.
Питащия така и не каза защо трябва да сменя софтуера.

И. Кирев 10-05-2014 19:41

Приемника е на Близу, но искам да го ползвам на ТВ САТ. Това налага каналите да се въвеждат ръчно, което никак не е удобно, особено като се има предвид че често ги местят.
Приемника има bootloader по RS 232 интерфейс и с нул модем може да се свърже с PC и да се флашне. Не вярвам Близу да са сменили буутлодера поради което свалих файловете от официалния сайт. Това са:
1. TFD-Down[2] - инструмента за програмиране
2. TF6100COC_40452-2006Dec08.tfd - флаш-а

При опит да го флашна приемника ми дава грешка №6, което значи грешен софт. Педполагам несъответствието идва от това че софта е за TF6100COC, а моя приемник е TF6100EMC.

Ето и сайто от където дърпам файловете - http://www.topfield.co.kr/eng/downlo...Cable&pidx=143

АА 11-05-2014 09:58

Не мисля че ще може да се качи оригинален софтуер през RS232. И да се качи, не мисля че в него ще е заложено обновяване на списъка с програмите, съобразено с мрежата на конкретния кабелен оператор (ако софтуера не е за конкретната мрежа).
За да се получи реално това, което искаш подхода според мене трябва да е друг - прочита се паметта на приемник от този модел, в който е заложено конкретното обновяване, с така прочетения файл се програмира твоя приемник и всичко е готово. Така че намирай подходящия човек, уговаряй цената, намирай подходящия приемник и свършвайте работата.
Вероятно има и друг начин но както е писано в пост 5 - не е ясно ще го намериш ли - мисля че по скоро не.

miros123 11-05-2014 12:53

Както беше споменато, начина е един и е описан в пост №3. Заливане от приемник в приемник, софт с който се указва BG няма да имат никакъв успех. Виждам, че някои колеги по-горе са го прочели, но никога не са го пробвали а го докарват само на свободни съчинения. Ако успееш да преминеш през грешка 6 след това ще се натъкнеш на грешка 15 ;;573 Така, че стягай духалка и програматор.

И. Кирев 12-05-2014 20:05

Грешка 15 е грешка в USB комуникацията. :) В този случай се препоръчва да се пробва с друг компютър или с RS232. :) Е, аз нямам usb.
Сигурен съм че с вярния tfd файл ще стане, но тъй като няма от къде да го намеря, ще трябва да ползвам програматор.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:07.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.