Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Препоръчайте читав дисек ключ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34889)

moreg 24-09-2014 10:48

Препоръчайте читав дисек ключ
 
Препоръчайте читав дисек ключ......
Искам да пусна две антени да работят с един приемник. Eдната е моторизирана с H-H мотор, другата е стационарна към булсат.

дрим 24-09-2014 10:52

Цитирай:

Първоначално написано от moreg (Мнение337090)
Препоръчайте читав дисек ключ......
Искам да пусна две антени да работят с един приемник. Eдната е моторизирана с H-H мотор, другата е стационарна към булсат.

Ползвал съм доста двойни дисеци, всякакви марки и проблеми не съм имал, взимай каквото ти попадне около 7 лв ;)
Само го свързвай на изключен от захранване приемник и няма да имаш ядове ;;650

moreg 24-09-2014 20:15

Гледам, че на тия дисек ключове пише отгоре, че имат затихване от 3db:s101
Това не е ли много? мисълта ми е, че има канали от Viasat примерно от Astra 4.8E, които в момента са ми на 6.5 db и се гледат почти на ръба..... ако го сложа този дисек дали ще ми изчезнат тия канали? Какво ви е мнението за затихването на сигнала? Колко реално е това затихване?

ВалчоП 24-09-2014 20:29

Тези 3 децибела не означават, че от 6.5 дБ, качеството ти ще се срине на 3.5 дБ.
Това е съотношението от нивото на изхода, което е и сигнал и шум, към нивото на входа, от него логаритъм десетичен, умножено по 20. Май така беше. А тези децибели, дето ти ги показва приемника са отношението сигнал/шум в самия сигнал от конвертора, което би трябвало да се запази, освен ако дайсека не го променя, вкарвайки още шум.

участник 24-09-2014 21:19

DiSEqC
 
Имах щастието преди 7 години да работя в сателитна фирма и трябваше да направя тест на десетина мостри дайсек ключове.Фирмата организираше внос, пристигнаха мострите и възложиха на мен и мой колега да правим измерване кой ключ е най бръз.
Беше задължително да проведем теста при температура по ниска от минус 9 градуса.И да ви кажа при температура над 10 градуса само два китайски бавеха .Почти всички даваха равно време.
Но истинският тест показа Navigator като ключ с най бързо действие.Учудващо за мен беше леко по слабото представяне на Blankom.А всички други китайски марки бяха с много бавно превключване не помня и имена защото отпаднаха.
Това са мои тестове, не претендирам за учен.
Имам наблюдения и защо дават дефекти.Дефектите идват от вода която влиза по кабела, някой слагат кутийки, но това не е решение.
Вдигнете ключа на високо , така че вода дори и да влезе да има откъде да излезе.

dzumba 24-09-2014 21:40

Бързината, няма как да я усетиш,всеки ресивер е сам за себе си!Не се мери на бързина,а на затихване!
Ако го топнеш в легена,тогава ще влезе вода,ама не по кабела,а отвсякъде!Дават дефекти,защото се използват кабели със стоманено жило и като опада медта,като покритие от искренето при превключване, почват катериците,ту щрака,ту не!

Кермит 24-09-2014 21:56

2007-ма от ITV Partner си купих хромиран 4-ен. Не съм ги виждал да се продават вече, но през него и H- H мотор съм въртял.
Имам и един Optikum от 3г. и той работи. В неква маспласова кутия е но пък през него съм пробвал моторетката и нъц. За това го оставих само на стационарен режим.
Затихвания и губене на сигнал не сън видял и на двата освен когато превключа дрийма SIM1 на повече от два конвертора и с участие на мотор. При 4 конвертора без мотор(diseqC 1.2) няма грижи.
Другите ми приемници пък изобщо не пробират дали в конфигурацията има мотор или не.
За дрийма ти писах защото знам, че имаш точно такива два.

участник 24-09-2014 22:09

Уточнение
 
Уточнявам .
Замерванията са направени на един приемник.
Аз замервах бързина.При студ минус 9 градуса.
Затихването се замерва лесно с уреда , но няма бърз с голямо затихване.Бърз винаги е с нисък шум ниско затихване.
И който търси слаб сигнал да свали дайсека.

moreg 24-09-2014 22:27

Има ли дисек ключове, през които немогат да се въртят H-H мотори? или е до късмет да попаднеш на читава бройка?
И какви са тия замервания на такъв студ.... при мен дисека ще стои в стаята, защото антените са ми разположени от едната и от другата страна на блока, и кабелите между тях са по 30 метра.

Triax 25-09-2014 10:25

Възможно е...ако не пропуска протокола 1.3 (1.2).
Всичко е въпрос на късмет. Имал съм случаи с всевъзможни марки и модели от една и съща партида - 5 бр имат сериозно затихване, 2 бр са добре и пр.
Може би една идея по-качествени, демек с някакъв ОТК контрол са на EMP Centauri.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:35.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.