Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Защо Xtrend-а ми не стартира? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=38685)

МИМО 20-11-2015 17:49

Защо Xtrend-а ми не стартира?
 
Имам Xtrend 9500. Не съм използвал приемника известно време и когато го включа не стартира, а бутона премигва странно (доста кратко). Някой има ли идея от къде да започна?:s101 Ще съм благодарен на всички, които помогнат. :)

Васил 20-11-2015 18:20

Провери адаптера.

ВалчоП 20-11-2015 19:00

Какъв адаптер? 9500 си има вградено захранване.
Отвори го и размърдай куплунзите на захранването.
Ако имаш флашки и хард дискове, пробвай да го пуснеш без тях.

GT-P5200 via Tapatalk

вассил46 20-11-2015 19:17

Ми то е традиция при всеки проблем съвета е ПРОВЕРИ АДАПТЕРА;)

Dalavera 20-11-2015 19:51

Аз имам Xtrend 5000 и по някога ми върти същия номер. За по дълго време като го изключа от менюто, след това напълно от бутона от зад , а после при пускане ми светват много слабо и трите диода. Приемника в този случай изобщо не зацепва. Хванах му цаката за запуск като му разкача всички кабели - HDMI, интернет и антена. После го пускам от копчето от зад и всичко си тръгва нормално, това го виждам по диодите от пред на лицевия панел. След което му включвам HDMI, интернет и антена и приемника си продължава да работи нормално. Не знам на какво се дължи тази аномалия, не ми е приятна тази гимнастика но почти винаги като го изключа за повече от 2 дена после приемника зацепва само след извадени кабели /HDMI, интернет и антена/. ;;650
Така, че може да опиташ, извади също дискове и флашки.

angeljorj 20-11-2015 19:55

4000
 
Василе от там се почва има ли ток нема ли ;;513

imperia 20-11-2015 19:57

Цитирай:

Първоначално написано от Dalavera (Мнение394507)
Аз имам Xtrend 5000 и по някога ми върти същия номер. За по дълго време като го изключа от менюто, след това напълно от бутона от зад , а после при пускане ми светват много слабо и трите диода. Приемника в този случай изобщо не зацепва. Хванах му цаката за запуск като му разкача всички кабели - HDMI, интернет и антена. После го пускам от копчето от зад и всичко си тръгва нормално, това го виждам по диодите от пред на лицевия панел. След което му включвам HDMI, интернет и антена и приемника си продължава да работи нормално. Не знам на какво се дължи тази аномалия, не ми е приятна тази гимнастика но почти винаги като го изключа за повече от 2 дена после приемника зацепва само след извадени кабели /HDMI, интернет и антена/. ;;650
Така, че може да опиташ, извади също дискове и флашки.

И при мене има същия филм, но не съм го чакал 2 дни. Включвам и изключвам (от кабела и копчето) много пъти докато тръгне :)

digi 20-11-2015 20:53

Някой кондензатор е с намален капацитет.
пробвайте смяна на кондензатор 4700 мкф 10v .

marto 20-11-2015 21:00

Цитирай:

Първоначално написано от МИМО (Мнение394495)
Имам Xtrend 9500. Не съм използвал приемника известно време и когато го включа не стартира, а бутона премигва странно (доста кратко). Някой има ли идея от къде да започна?:s101 Ще съм благодарен на всички, които помогнат. :)

Отвори приемника и погледни захранващия блок. Има два електролитни кондензатора 2200mF и 4700mF, които вероятно са се подулии са за смяна. Ако е така , то след смяната им приемника ще тръгне. Съвсем наскоро при мен се получи същото но на ет9000.

МИМО 20-11-2015 22:44

Благодаря ви. Утре ще пробвам със смяна на кондензаторите и ще пиша. ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:39.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.