Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GigaBlue (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=415)
-   -   Giga Blue UHD Quad 4K Triple (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43551)

Ачо 11-03-2018 01:15

Giga Blue UHD Quad 4K Triple
 
Ще помоля за мнение от притежатели на този приемник,като начин на работа,имиджи,камове,карти,плъгини и кой за каквото е сети е добре дошло.Цената е по висока от обсъжданите напоследък 2-3 марки,но кое го прави по скъп? И последно за сега,струва ли си смяната на Mut@nt HD51 (със един S2x тунер и един кабелен) за GIGA BLUE UHD QUAD 4К.

Олег Стефанов 11-03-2018 01:44

Ето това прочетох за този приемник, не знам дали е така, защото го нямам наличен, ама това ми стига, нямаше повече мнения след това :)

One of the bad sat receiver I ever bought and I brought it back too soon and got my money back.. I will start with the picture quality.. this receiver has the worst picture / image quality I've ever seen!!, and I had more than 30 receivers bought for the last 22 years .. and the build quality of this piece of sh*t is comparable to a dreambox 7000 (very old indeed!) the nightmare I always call it that way, I would never buy this piece of sh*t if I were you mate!!, are you like me thinking about a superB picture and build quality and it is more important to you like to me too? then buy a Vu+ 4K.. I had sold my Duo2 because I thought it would be better with the picture/image quality if I would buy this joke 4k one but afterwards I have a lot of regrets.. So Do Not Buy iT Pls!!!

Ачо 01-04-2018 20:56

10Прикачено(и)
Ще споделя моето мнение за този приемник,но първо да благодаря на http://diablosat.net/bg/ за съдействието при закупуването и отличната цена.След една седмица ръчкане,инсталиране на всички възможни имиджи,се спрях на OpenSpa.Мога спокойно да кажа,че приемника работи перфектно.PiP,QuadPiP,HDMI PiP,танскодинг работят без проблем.За картината,в сравнение с Мутанта,аз разлика не намирам,може да е от по ефтиния телевизор.На мултибут си играя и с openATV,но като функции не мога да го докарам като OpenSpa.Само едно не можах да разбера,дават го,че поддържа 4k60 HEVC/VP9,но мисля,че Fena беше пускал тука един клип и върви само звука.В общи линии това е.Прилагам и малко снимки за по ясно представа.

marto 01-04-2018 21:56

Може да тестваш новия OpenPLi 6.2.

Ачо 01-04-2018 22:31

Цитирай:

Първоначално написано от marto (Мнение478128)
Може да тестваш новия OpenPLi 6.2.

Мога,ама днес го пробвах на osnino и не ми хареса нещо,а и това е първото пли за гигата и не знам как ще е на мултибута.Със OpenVix се оказа,че няма в менюто мултибут и едвам се върнах на основния.На Мутанта знам как става,ама тука как го направих и аз не знам:s101,четох някъде и стана.Май с някаква команда през putty,ама каква беше не помня.

marto 01-04-2018 22:44

При инсталиране OpenPLi на флаша можеш да си свалиш Openmultiboot и всичко останало се качва на флашка без никакви команди и гимнастики...
През Openmultiboot менюто си избираш кой имидж да зарежда. Елементарно е. Ако си пробвал Пли 6.2 преди 1600ч, вероятно е било първото бъгаво с липсващи плъгини. Сега всичко трябва да е наред.

Ачо 01-04-2018 23:04

Ами той си има MultiBoot,няма нужда да инсталирам опенмултибут.При Мутанта са startup 1-4,тука са 1-3 и всички са на флаша.Но ще го пробвам,има бекъп дори нещо да се обърка.А на минито и ниното е така,само че опенмултибута ми е на хард,не на флашка,при тях няма MultiBoot.

Васил 02-04-2018 18:48

Ачо ,как е РIP на 4к каналите?
На опенатав 6.2 не иска

Ачо 02-04-2018 20:46

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение478186)
Ачо ,как е РIP на 4к каналите?
На опенатав 6.2 не иска

Не може Васко,един 4к и един HD може, но два 4к не.При Quad PIP не тръгва нито един.И към колегата marto,пробвах openpli 6.2 и се оказа,че няма мултибут.Връщането към основния стана пак по трудния начин,но вече знам как:)
init 4
mount /dev/mmcblk0p1 /boot
cp /boot/STARTUP_1 /boot/STARTUP
reboot
за аматьори като мене,това е командата в putty.

marto 03-04-2018 10:03

2Прикачено(и)
В какъв смисъл няма мултубоот? Не е наличен за изтегляне ли? Нямам GigaBlue Quad 4K, но при PLi OpenMultiboot трябва да се изтегли от Plugins/extensions. След това работата с него е елементарна и не се изискват никакви команди през конзола...


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:33.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.