Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ДРУГИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Сателитната телевизия ми прекъсва, защо ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=23950)

vazmuten 20-07-2012 08:37

Сателитната телевизия ми прекъсва, защо ?
 
Здравейте,
От няколко дена стартирах сателитна телевизия със следното оборудване:
- Чиния: EDISION 100CM OFFSET ALUMINUM
- Мотор: SG-2100
- Конвертор: EDISION SINGLE SL-1 0.1DB
- Приемник: XTREND ET6000 HD

Софтуерът който ползвам е OpenPli 2.1 и допълнително бях качил:
- Glass HD Skin
- Autoresize
- CCCam 2.2.1 sharing

ПРОБЛЕМ: Както си гледам телевизия изведнъж се губи сигнала ( става 0 db ) и след малко се възстановява ( 16 db ) и после пак се губи.

ПОДРОБНОСТИ: Преди 2 дни имаше вятър и реших, че е от него – викнах монтажиста и ще укрепим допълнително антената.
Вчера вечерта обаче беше пълно безветрие. Гледах NatGeoWild HD и пак го направи. Преместих на BNT World, която не е кодирана – същата работа. Преместих на друг сателит - италианските Eurosport HD – пак прекъсва. Процесорът изобщо не беше натоварен повече от 5%, само телевизия се гледа. Изключих Autoresize и Glass HD Skin и изключих приемника за 10 мин. След това като го включих всичко се оправи и следващите 3 часа нямаше такъв проблем.

ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ:
- Хардуерен проблем в конвертора, но ако е това, защо го прави за 20тина минутки и следващите 2 часа не го прави !?!
- Прекъсване на CCCam sharing, но ако е това защо на некодираните канали пак го прави !?!
- Спиране на сигнала от сателита, но защо го прави и на 2-та сателита !?!
- Хардуерен проблем с прегряване на приемника, но без да пипам нищо защо следващите 2 часа не го прави, освен ако вечерта става по-хладно в стаята !?!
- Софтуерен проблем от приложенията – махнах каквото бях качил, дано да е от тях.
- Софтуерен проблем от преминаване режим StandBy – Работен !?!

На някой случвало ли му се е това и ако да, на какво се дължи ?

LZ5ZI 20-07-2012 08:41

Виж дали ти прекъсва и на хоризонтална и на вертикална поляризация!

Валентинко 20-07-2012 08:45

Цитирай:

Първоначално написано от vazmuten (Мнение174370)
Здравейте,
От няколко дена стартирах сателитна телевизия със следното оборудване:
- Чиния: EDISION 100CM OFFSET ALUMINUM
- Мотор: SG-2100
- Конвертор: EDISION SINGLE SL-1 0.1DB
- Приемник: XTREND ET6000 HD

Софтуерът който ползвам е OpenPli 2.1 и допълнително бях качил:
- Glass HD Skin
- Autoresize
- CCCam 2.2.1 sharing

ПРОБЛЕМ: Както си гледам телевизия изведнъж се губи сигнала ( става 0 db ) и след малко се възстановява ( 16 db ) и после пак се губи.

ПОДРОБНОСТИ: Преди 2 дни имаше вятър и реших, че е от него – викнах монтажиста и ще укрепим допълнително антената.
Вчера вечерта обаче беше пълно безветрие. Гледах NatGeoWild HD и пак го направи. Преместих на BNT World, която не е кодирана – същата работа. Преместих на друг сателит - италианските Eurosport HD – пак прекъсва. Процесорът изобщо не беше натоварен повече от 5%, само телевизия се гледа. Изключих Autoresize и Glass HD Skin и изключих приемника за 10 мин. След това като го включих всичко се оправи и следващите 3 часа нямаше такъв проблем.

ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ:
- Хардуерен проблем в конвертора, но ако е това, защо го прави за 20тина минутки и следващите 2 часа не го прави !?!
- Прекъсване на CCCam sharing, но ако е това защо на некодираните канали пак го прави !?!
- Спиране на сигнала от сателита, но защо го прави и на 2-та сателита !?!
- Хардуерен проблем с прегряване на приемника, но без да пипам нищо защо следващите 2 часа не го прави, освен ако вечерта става по-хладно в стаята !?!
- Софтуерен проблем от приложенията – махнах каквото бях качил, дано да е от тях.
- Софтуерен проблем от преминаване режим StandBy – Работен !?!

На някой случвало ли му се е това и ако да, на какво се дължи ?


Имаше някакъв хардуерен проблем в тези приемници...

vazmuten 20-07-2012 08:49

Цитирай:

Първоначално написано от Валентинко (Мнение174373)
Имаше някакъв хардуерен проблем в тези приемници...

И къде е описан той и как се оправя !?!

Цитирай:

Първоначално написано от LZ5ZI (Мнение174371)
Виж дали ти прекъсва и на хоризонтална и на вертикална поляризация!

И какво е ако прекъсва само на едната !?!

LZ5ZI 20-07-2012 08:54

Ако прекъсва само на едната изключи "повишеното напрежение" от конфигурацията на тунера!

Валентинко 20-07-2012 09:01

Потърси в чичко гугъл за проблеми с твоя приемник-той знае всичко.

themaster301 20-07-2012 10:17

Цитирай:

Първоначално написано от vazmuten (Мнение174370)
Здравейте,
От няколко дена стартирах сателитна телевизия със следното оборудване:
- Чиния: EDISION 100CM OFFSET ALUMINUM
- Мотор: SG-2100
- Конвертор: EDISION SINGLE SL-1 0.1DB
- Приемник: XTREND ET6000 HD

Софтуерът който ползвам е OpenPli 2.1 и допълнително бях качил:
- Glass HD Skin
- Autoresize
- CCCam 2.2.1 sharing

ПРОБЛЕМ: Както си гледам телевизия изведнъж се губи сигнала ( става 0 db ) и след малко се възстановява ( 16 db ) и после пак се губи.

ПОДРОБНОСТИ: Преди 2 дни имаше вятър и реших, че е от него – викнах монтажиста и ще укрепим допълнително антената.
Вчера вечерта обаче беше пълно безветрие. Гледах NatGeoWild HD и пак го направи. Преместих на BNT World, която не е кодирана – същата работа. Преместих на друг сателит - италианските Eurosport HD – пак прекъсва. Процесорът изобщо не беше натоварен повече от 5%, само телевизия се гледа. Изключих Autoresize и Glass HD Skin и изключих приемника за 10 мин. След това като го включих всичко се оправи и следващите 3 часа нямаше такъв проблем.

ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ:
- Хардуерен проблем в конвертора, но ако е това, защо го прави за 20тина минутки и следващите 2 часа не го прави !?!
- Прекъсване на CCCam sharing, но ако е това защо на некодираните канали пак го прави !?!
- Спиране на сигнала от сателита, но защо го прави и на 2-та сателита !?!
- Хардуерен проблем с прегряване на приемника, но без да пипам нищо защо следващите 2 часа не го прави, освен ако вечерта става по-хладно в стаята !?!
- Софтуерен проблем от приложенията – махнах каквото бях качил, дано да е от тях.
- Софтуерен проблем от преминаване режим StandBy – Работен !?!

На някой случвало ли му се е това и ако да, на какво се дължи ?

Провери всички връзки от конвертора , кабела , до приемника включително.

vazmuten 20-07-2012 10:31

Цитирай:

Първоначално написано от Валентинко (Мнение174377)
Потърси в чичко гугъл за проблеми с твоя приемник-той знае всичко.

Ами май прерових всичко за него и навсякъде проблемите са с КРАШ или забиване. Никъде не се упоменава за сигнал.

А иначе по темата - предполагат проблеми с връзките, дефектно LNB или хардуерен проблем с приемника.

благой 20-07-2012 11:54

аз съм с ДМ800ХД, и при мен се губи сигнала на сателит бг,ту идва ,ту прекъсва

Brian 20-07-2012 11:56

Аз не съм нито с ДМ800ХД, нито с ЕТ6000ХД и при мен сигнала от Сателайт БГ е стабилен и не прекъсва


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.