Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Има ли готови държачи мултифийд на 19Е, 39Е и 45Е? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45188)

Пиромана 02-08-2019 16:40

Има ли готови държачи мултифийд на 19Е, 39Е и 45Е?
 
Здравейте,
Възможен ли е мултифийд на 19Е, 39Е и 45Е с 120 см. чиния в София. Ако не, то с по-голяма?
Доколкото виждам във форума е възможен според martinez
http://www.*******.eu/forums/topic/2...39-192-от-соф/
Има ли готови държачи Целта са свободните български канали на 39Е и покрай тях другите. Искам Астра 19.2Е също. Ако не може тогава
без Астра 19.2Е за руски и български свободни канали кой сателити си заслужава. Във форума виждам да се препоръчва и 46Е там какви интересни канали има. Определено от свободните български Алфа ТВ и БНТ 4 няма да гледам?
Не съм имал сателитна, с ефирна бях и сложих сега пак ефирнаантена една за 100 лева One For All SV 9455 - на 10 километра с пряка видимост към Копитото в София сигнала размазан, а без усилване нищо не хваща, много съм разочарован.
Надявам се със сателитна образа да е по-добър?
Готов държач предпочитам. Ще съм благодарен на конкретни предложения за чиния, конвертори за високо качество на сигнала и лесен като за аматьор ДИГИТАЛЕН сатфайндър до 40 лв.
Мисля че след като Виваком вече пускат свободно БНТ, БТВ, НОВА все повече хора ще искат да сменят ефирната със сателитна.

kitaec 02-08-2019 16:52

Можеби с по-малка антена ще ти е по-лесно да изпълниш тези цели.
Вероятно ще е най-добре с 80см-ва такава, понеже колкото е по-голяма антената толкова по-раздалечени са спътниците които ще се приемат едновременно и съответно ще ти трябва по-дълга планка която да ги държи при споменатата 80см-ва антена спътниците през 3 градуса са един до друг и най-лесно би могло да се получи. :)
На 46Е има предимно канали от азербейджан и руски, хубавото е че не са кодирани или са кодирани с BISS ключове които не се променят;;675
За сат finder има много възможности като аналогов такъв за 15 лв мисля че беше.

Светия Дух 02-08-2019 16:57

С Triax88 е възможен такъв диапазон на прием. На мен са точно от 19Е до 45Е.
На Триакс може да се сложи и мултифийд държач на Текател, който е дори по-голям от оригиналния.
Ето готов държач за 120 см антена - http://diablosat.net/bg/-/121--120.html
Колкото е по-голяма антената, толкова повече се намалява диапазона на обхвата на готовия държач. Ако с малка антена може да хванеш 6 сателита, същия държач поставен на голяма може да сведе броя им до 3 (примерно казано).

ТКЗС 02-08-2019 17:33

И с 90 см антена сигнала сигурно ще му е 90 % и на трите спътника нали , като го съветвате ?

b_ignatov 02-08-2019 20:34

Аз ползвам универсален мултифийд държач от този тип и съм с офсет на 120см.
При мен нещата са следните :
На център ми е 36.От едната страна 39 и 42 до края на планката. От другата страна са 31.5 и 23.5 пак до края на планката.
Ако вземеш две планки и ги сглобиш, си мисля, че ако сложиш в центъра 31.5, ще може в единия край да сложиш и 19.2.В другия край без проблем ще стане и 39 и 46.

Ето и снимка, но тук е преди да сложа 23.5 в края където има място

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...cc77debe99.jpg

Само си вземи по-нормални конвертори да не тежат. Това моето е малко аматьорска работа.

Момчил Минков 02-08-2019 20:36

Тез ефирните, от сателит... Не се ловят как бъде, през седмица се обяснява в поредната тема, ама няма кой да чете...

oldman 02-08-2019 23:30

Защо мултифийд, а не мотор?

kitaec 02-08-2019 23:48

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение514628)
Защо мултифийд, а не мотор?

Има много предимства:
1. За да не чака местенето на чинията
2. По-ниска цена за реализация
3. Прецизна настройка на LNB усукването за всеки спътник
4. Гледа различни спътници на различни приемници
Последните две са невъзможни с мотор!:)

yavor1 03-08-2019 00:22

Цитирай:

Първоначално написано от kitaec (Мнение514630)
Има много предимства:
1. За да не чака местенето на чинията
2. По-ниска цена за реализация
3. Прецизна настройка на LNB усукването за всеки спътник
4. Гледа различни спътници на различни приемници
Последните две са невъзможни с мотор!:)

Да бе споменал като предимство,че сигналът е нормален само около централните конвертори :)
Да бе споменал,че можеш да обхванеш само част от дъгата и то с големи компромиси!

1.Чакането е относително,особено при мултифийд на съседни сателити!
2. Цената расте много бързо и се получават повече пари за ниско качество!
Като накачиш десетина конвертора с повече изходи,цената расте в пъти над реализация с НН мотор за всеки приемник!
3.Не коментирам този смехотворен довод;;basi
5.Евтиното на пръв поглед излиза по-скъпо,но в замяна на това е по-некачествено:worry:

kitaec 03-08-2019 00:55

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение514633)
3.Не коментирам този смехотворен довод

За по-малки антени усукването е много важно, понякога дори и задължително за стабилен сигнал

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение514633)
Евтиното на пръв поглед излиза по-скъпо,но в замяна на това е по-некачествено

Зависи, ако дадеш 2Х200+ лв за две антени с мотор, за една с няколко конвертора ще дадеш само около 100 лв.

Ако няма да пускаш iptv или PiP на няколко канала от един и същи транспондер, не ти трябват 40db сигнал.
За домашна употреба не ти трябва силен сигнал, само стабилен такъв:e085:

Васил 03-08-2019 07:47

Луй де фюнес го е срам да те погледне :) Много си объркал понятията...

oldman 03-08-2019 17:12

Въпросът ми не беше по принцип, а конкретно към Пиромана.
Моето мнение е, че никога не бих предпочел мултифийд, ако ще гледам на един приемник. Затова пак се обръщам към него, а не към всезнайковците - Колега, ако няма да гледаш на повече от един приемник - сложи си мотор!

Пиромана 04-08-2019 19:54

Да, благодаря за съветите. Прав си. Насочвам се към мотор от днеска и търся оборудване. Ако може някой да препоръча майстор, понеже настройката изиквала повече опит и познания? Извинявам се че питам за едно, после за друго, но се радвам чеме светнаха за мотор. Що се отнася до мултифийд стойката, аз видях да се продават с направо поставени държачи за 19Е и 39Е, но не и с за 45 и 46Е и затова питах да си търся предварително направен държач за по-лесно.
В София горе - долу как вървят цените монтаж и настройка? За да не ми кажат някаква много завишена цена. Ще е с линеен мотор, въпреки че чинията ще е макс 100 - 120 см. Ще отидат към 300 лева май?

братушка 05-08-2019 08:30

Ще береш ядове ти със мотора, но ти си знаеш....
Ще се осмеля да предложа още вариант:
http://diablosat.net/769-large_default/-90.jpg
или нещо подобно....

kitaec 05-08-2019 08:49

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение514652)
Моето мнение е, че никога не бих предпочел мултифийд, ако ще гледам на един приемник.

И аз не бих, но:

1. Темата беше за мултифийд
2. Винаги гледам на повече от един приемник в момента съм на три

Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение514697)
Ще береш ядове ти със мотора, но ти си знаеш....

Напълно те подкрепям. Определено подвичните части си искат поддръжка и ремонт от време на време;;684

yavor1 05-08-2019 09:51

Цитирай:

Първоначално написано от kitaec (Мнение514698)
И аз не бих, но:

1. Темата беше за мултифийд
2. Винаги гледам на повече от един приемник в момента съм на три


Напълно те подкрепям. Определено подвичните части си искат поддръжка и ремонт от време на време;;684

Ако ще гледаш на 3-4 съседни определени сателити може! Голяма екстра е при мултифида,особено при твоя случай с четворни конвертори,провисването на рейката,освен ако не ползваш,както #братушка много антени!
Гледам си много навътре с материала,та би ли светнал нас непросветените,каква поддръжка трябва да си правим на НН-моторите,които не сме технически обслужвали повече от 10 години и на линейните мотори,монтирани преди повече от 15-20 години;;516
Определено не си ползвал никога моторизирана антена,но се изказваш като последна инстанция!

Всеки начинаещ започва с мултифиййд, дори някои оператори предлагаха мултифийд като стандартно операторско оборудване.
Това,че те устройва е отлично,но не си налагай ограниченията като стандарт за всичи останали!

Диагноза е наистина,че основно азиатци са фенове на мултифийда,интересен феномен наистина!
Може би защото USALS е измислен от европеец,италианец,а не от азиатец ;;516

Вижда се че си смехурко,ама с прИтенции,за това по-добре мълчи,тогава може и да не се разбере колко си ограничен и технически неграмотен:worry:

Вас 05-08-2019 10:13

Цитирай:

Първоначално написано от Пиромана (Мнение514681)
............ Ще е с линеен мотор, въпреки че чинията ще е макс 100 - 120 см. Ще отидат към 300 лева май?


И за какво ти е линеен мотор. Между 100 и 120 см разликата е единствено, ако ще мъчиш фийдове, в което се съмнявам. Дори и с 120 фийдовете ще са ти на 70% гледаемост. Освен това с линейният мотор нямаш Юсалс, който значително облекчава настройката, кабелизирането на инсталацията и отпадане на позиционер. За спътниците, които си изредил една антена от 1м, качена на Н-Н мотор ще ти върши перфектно работа. Винаги можеш да сложиш двоен или четворен конвертор и да гледаш едновременно всичко от съответния спътник. Все пак не си хотел;)

братушка 05-08-2019 12:49

Както винаги в дискусията се подменя същността на въпроса: а същността е - какво всъщност иска да гледа човека?

А как да го постигне, с мултифид или мотор, е вече техническа подробност, въпрос номер 2.

Топикстартера заяви желание за български и руски канали + 19Е (явно разбира и немски). Не виждам причина чак за мотор, комбиниран с доста големичек офсет за задоволяване на тези желания.

Всъщност 90% от нормалните желания се покриват с 2 офсета (Клик 100, 50лв) и дайсек 8х1. Единия хваща 46Е-28Е с български канали, включително 36Е за руско, другия 0.8В-23,5Е (по избор на клиента). В тези 2 сегмента има практически всичко за нормални хора.
Извън тези сегменти, което би оправдавало мотора, има само екзотики за манияци :)

Та да се определи първо човека какво аджеба иска :) Пък чак после ние ще му съветваме как :)

Пиромана 05-08-2019 15:12

Насочих се към мотор не за да се гледят някакви екзотични канали. Съвсем обичайните сателити искам да хващам. 46Е, 45Е, 39Е и 19.2Е + ако може 4,9Е.
Просто се местят или появават канали на друг сателит и май няма да се науча сам как да преместя конвертора на еди-колко си сантиметра на държача да хваща друг сателит. Давам за пример как Виваком минаха през 2019 към Хелас 3, 39Е за Нова, БНТ1, БТВ...
Тироидална чиния също е вариант, но само чинията е 280 - 300 нова. Втора ръка, ако намеря някъде, ама няма към момента.
Точно в този форум толкова хора се оплакват, че Н-Н мотора забива, има луфтове, иска поддръжка, та затова мисля линеен - това в отговор защо не Н-Н мотор към потр. ВАС. Продължавам да проучвам за здрав Н-Н мотор, изцяло метален и на лагери. Поне може ли Н-Н мотор да се сменя без да се налага да викам техник да го настройва пак? Само слагам новия Н-Н мотор, същия модел и скалата на металната стойка на същите градуси? Това поне може ли?
Не ми се ще с 2 чинии, както предлага потр. Братушка - между другото от София ли сте и предлагате ли настройка и монтаж за район Подуане - панелен блок 7 етажа покрив?

жоркин29 05-08-2019 15:46

Сложи си офсета на полярно окачване с линеен мотор.Горе на покрива ветровете са доста по-сериозни.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk

братушка 05-08-2019 15:58

46Е, 45Е и 39Е ще ги хващаш стабилно с булсатска или подобна 65см - 20лв. Като 45Е и 46Е се хващат с един същи конвертор.

4.8Е и 19Е ще се хванат без проблеми с 80см (25-27лв).

Чинии - 50лв, 4 конвертора - 40-50лв, дайсек 4х1 - 5лв, 2 мултифид държача - 15лв и си счастлив :)

ТКЗС 05-08-2019 16:06

Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение514713)
46Е, 45Е и 39Е ще ги хващаш стабилно с булсатска или подобна 65см - 20лв. Като 45Е и 46Е се хващат с един същи конвертор.

4.8Е и 19Е ще се хванат без проблеми с 80см (25-27лв).

Чинии - 50лв, 4 конвертора - 40-50лв, дайсек 4х1 - 5лв, 2 мултифид държача - 15лв и си счастлив :)

И след време ако мръднат руските от 4,8изток на 4 запад примерно или му се пригледа мач тв на 53 или нещо от 75 ко прави ?

kitaec 05-08-2019 16:11

Цитирай:

Първоначално написано от братушка (Мнение514713)
4.8Е и 19Е ще се хванат без проблеми с 80см (25-27лв).

Аз и двете ги хващах на вилата с 60см-ва офсетка, можеби и от конвертора много зависи.
Е липсваха 2-3 транспондера но повечето бяха без проблеми :)

братушка 05-08-2019 16:11

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение514715)
И след време ако мръднат руските от 4,8изток на 4 запад примерно или му се пригледа мач тв на 53 или нещо от 75 ко прави ?

Да доживеем до тогава :)
Към ту оня момент той ще е по-опитен, по-мъдър :)
Може да му се променят щения из основи :)
Или дори отпаднат... :)

oldman 05-08-2019 16:13

Към Пиромана: Имам в гаража една офсетка, останала ми от 16 градуса. Малко ръжда има по нея, но ще работи и така. Ако дойдеш да си я вземеш, ти я давам подарък заедно с конвертор. Сложи си я на покрива, научи се да я настройваш, като добиеш опит, ще и сложиш и мотор. Като погледаш къде какво има, ще решиш какво точно ти трябва и тогава ще инвестираш. Чинията се намира в Панагюрище.

ТКЗС 05-08-2019 16:18

Аз се отказвам повече да съветвам когото и да било в тоя форум за каквото и да е ! Тука всеки втори, който е имал Булсат или виваком за година - две стана абсолютен експерт по всичко по настройки, по обхвати, по мултифидове и какво ли още не . Успех желая на питащия и дано успее да вземе правилно решение !
Китаец : Ами ако каналите които търси са на тези липсващите транспондери какво става ? Или като се заоблачи една идея и останалите изчезнат ?

жоркин29 05-08-2019 16:26

Мултифийда е компромисно решение.За гледане без въртене на антената става и да идеш на желания канал веднага.Най-добре антена възможно най-голяма на мотор,за да се изкара макса от даден спътник.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk

kitaec 05-08-2019 16:34

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение514719)
Китаец : Ами ако каналите които търси са на тези липсващите транспондери какво става ? Или като се заоблачи една идея и останалите изчезнат ?

Тогава прави като мен: запазва си силният конвертор и сменя антената с 80см-ва такава или прави тунинг с облъчвател :)
Само давам пример, че в повечето случаи и 60 см-ва антена върши работа(408канала от 19Е), но за съжаление колкото е по-малка антената толкова по-трудна е настройката...

b_ignatov 05-08-2019 16:44

Абе ние му напълнихме главата на Пиромана с идеи :)
Айде и аз да се изкажа накрая.

Занчи.....моят съвет е да не бърза с взимането на решение.
Вземи си една малка антенка от някъде и започвай да въртиш. Така ще добиеш представа къде какво има и какво искаш да гледаш. След това ще ти стане интересно и ще пробваш сам да гледаш на мултифийд. Нещата стават все по-интересни нали? След като видиш, че вече нямаш място на рейката и място за още антени, може да склониш и към мотор. Незнам само, защо не ти се занимава, сам да си направиш настройките по антената? Това е най-готината част от всичко.
Аз вчера докато се чудих на вилата, какво да чопкам, си направих един водач за планката и качих още един конвертор.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2f9b5dbc03.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...c24132b6a4.jpg
Голям кеф ми стана :)

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Вас 05-08-2019 16:52

Цитирай:

Първоначално написано от Пиромана (Мнение514710)
Насочих се към мотор не за да се гледят някакви екзотични канали. Съвсем обичайните сателити искам да хващам. 46Е, 45Е, 39Е и 19.2Е + ако може 4,9Е.
Просто се местят или появават канали на друг сателит и май няма да се науча сам как да преместя конвертора на еди-колко си сантиметра на държача да хваща друг сателит. Давам за пример как Виваком минаха през 2019 към Хелас 3, 39Е за Нова, БНТ1, БТВ...
няТироидална чиния също е вариант, но само чинията е 280 - 300 нова. Втора ръка, ако намеря къде, ама няма към момента.
Точно в този форум толкова хора се оплакват, че Н-Н мотора забива, има луфтове, иска поддръжка, та затова мисля линеен - това в отговор защо не Н-Н мотор към потр. ВАС. Продължавам да проучвам за здрав Н-Н мотор, изцяло метален и на лагери. Поне може ли Н-Н мотор да се сменя без да се налага да викам техник да го настройва пак? Само слагам новия Н-Н мотор, същия модел и скалата на металната стойка на същите градуси? Това поне може ли?
Не ми се ще с 2 чинии, както предлага потр. Братушка - между другото от София ли сте и предлагате ли настройка и монтаж за район Подуане - панелен блок 7 етажа покрив?


Всичкото това , което си написал се решава с Н-Н мотор за 100-130лв, антена 100см за 50-70лв и конвертор 15-25лв, като по-високите цени са за по-маркови компоненти.
Ако си чел за профилактика на Н-Н мотор, защото и аз веднъж съм писал за подобно нещо, то конкретно при мен се получи, заради непрекъснатите донастройвания, заради първоначално леко кривият ми кол, който ме мързеше да го изправя. Профилактиката се състоеше в смяна на две пружинки за 80ст и калибриране на 0-та, което производителят не се беше постарал да направи съвсем точно. Един вид нулата беше отместена с около половин градус. Това отместване много странно се компенсираше с кривият кол. Пълен смях(това е съвсем сериозно):)
Един ден ми писна и отстраних "дефектите", два от които си бяха по моя вина.
Ако твърдо си решил да слагаш 120см, тогава наистина е по-добре с линеен, защото 15-18кг са множко за Н-Н мотор.
Ти си решаваш;;650
Що се отнася до настройките, тук в форума има хора от София, които се занимават професионално с сателитна телевизия и предполагам, че ще те известят на лични.....ако вече не са го направили:)

жоркин29 05-08-2019 17:00

Цитирай:

Първоначално написано от kitaec (Мнение514721)
Тогава прави като мен: запазва си силният конвертор и сменя антената с 80см-ва такава или прави тунинг с облъчвател :)
Само давам пример, че в повечето случаи и 60 см-ва антена върши работа(408канала от 19Е), но за съжаление колкото е по-малка антената толкова по-трудна е настройката...

В твоя случай 60-ка не ти върши работа щом си изкарал само половината канали на 19Е.Постарай се повече.С 60-ка излиза целия 19Е.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk

Вас 05-08-2019 17:46

Ето как си реших проблема и на село. Мотора(с пластмасов механизъм) от разпродажба за 60лв чисто нов, антена и конвертор(изостанали в мазето) за ???лв и кабел 30м за 30лв. Признавам си, че с 80см щеше да е много по-добре и въпреки всичко покрива напълно твоите изисквания:)




http://prikachi.com/thumbs/801/9624801.jpg

жоркин29 05-08-2019 21:43

60см. на мотор според мен е мазохизъм,но всеки си знае.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk

Пиромана 05-08-2019 22:56

Голяма полемика и писане по форума беше. Почти бях поръчал мотор. В крайна сметка реших да ръсна малко повече пари за тороидална антена с повече конвертори. Благодаря на Явор, Братушка, ТКЗС и другите. Иначе щях да рискувам с НН мотор и 110 см. чиния горе на покрива 7 етажа блок и ако се строши тогава да купувам линеен мотор.

yavor1 05-08-2019 23:09

Цитирай:

Първоначално написано от Пиромана (Мнение514753)
Голяма полемика и писане по форума беше. Почти бях поръчал мотор. В крайна сметка реших да ръсна малко повече пари за тороидална антена с повече конвертори. Благодаря на Явор, Братушка, ТКЗС и другите. Иначе щях да рискувам с НН мотор и 110 см. чиния горе на покрива 7 етажа блок и ако се строши тогава да купувам линеен мотор.

Не си споменал от къде си!!!
Няма страшно,особено с 110 офсет! Аз на покрива на ниво 7 етаж във ветровита Варна ползвах 120 офсет на Текател,а тя е доста по тежка! Смених я с 100см Алу, а Текатела 120 като стационар на 36Е монтирах заради добър прием!


На Слънчев бряг съм си направил мултифийд на НН мотор с 120 НЕТА от старите,а тя е по-тежка от Текатела дори,но без проблем си работи 6-та година с НН мотор с метални зъбни предавки!Качена е над асансьорната шахта,там ми разреши строителя,само от запад има малко завет,но от север си е на течение,не ми позволи 2-ра антена :)

Вас 06-08-2019 10:08

Цитирай:

Първоначално написано от жоркин29 (Мнение514744)
60см. на мотор според мен е мазохизъм,но всеки си знае.

Изпратено от моят Lenovo K10a40 с помощта на Tapatalk


Направо си е извращение, но при положение, че никой не живее там и за 10-15 уикенда в годината..........друга тема е, че там наблягам повечко на бирата и почти не гледам тв:)

Вас 06-08-2019 10:19

Цитирай:

Първоначално написано от Пиромана (Мнение514753)
В крайна сметка реших да ръсна малко повече пари за тороидална антена с повече конвертори. Иначе щях да рискувам с НН мотор и 110 см. чиния горе на покрива 7 етажа блок и ако се строши тогава да купувам линеен мотор.


Рискуваш и в двата случая, каквото и да монтираш на покрива на блока, особено ако има достъп от няколко места. По покривите се размотват кабелджии, алпинисти, "изолатори", наркомани......сещаш се. Има всякакви боклуци, където се казва дори и да не я открадне ще я потроши ей така, за спорта.;;basi

dzumba 06-08-2019 13:43

Цитирай:

Първоначално написано от Пиромана (Мнение514681)
Да, благодаря за съветите. Прав си. Насочвам се към мотор от днеска и търся оборудване.

Цитирай:

Първоначално написано от Пиромана (Мнение514753)
Голяма полемика и писане по форума беше. Почти бях поръчал мотор. В крайна сметка реших да ръсна малко повече пари за тороидална антена

Такава полемика,в парламента не е имало!
Антена мотор и конвертор -не повече от 200лв
Тороидал + 10 конвертора + дисек 600лв
качеството и съпорта на първото е по 10
монтаж на първото е поне 150лв,а на второто поне 200лв с компромиси!
И какво следва,тоягата на второто е 10 пъти по голяма,ако е изпълнена качествено!Парите не се коментират!

Пиромана 06-08-2019 23:57

Извинявам се, пак съм аз Кольо, който стартирах темата.
Оказа се голям каприз да хващам много сателити. Аз съм виновен, не съм имал сателитна и не бях прочел задълбочено списъка със свободните канали по сателити. Значи заблудих се от статии, че кой знае какво има да се гледа, особено на 19.2 и 13 изток.
Отпада тороидал, въпреки че далеч не е толкова скъпо, като потр. по-горе писа. Намерих го в Германия и Англия Wave frontier Т90 за по 50 евро/паунда втора ръка и аз всяка седмица прикарвам с евтин транспорт малко стока от там до София, такава ми е работата. Включително конвертори могат доста по-евтино да се намерят.
Реших с 4 конвертора мултифийд 28.2, 39, 45 и 46 изток и за сега стационарна антена. Колебая се между Триакс 110 или мултифокусната Maximum E85, която я дават точно за мултифийд. Много малко отзиви намирам за Maximum E85. Сигнала по- добър и по-стабилен ли ще е спрямо Триакса? Въобще препоръчайте чиния, ако може и още тези дни приключвам този въпрос с телевизията.
Поздрави.

братушка 07-08-2019 08:00

Ако в списъка ти няма 36Е взимай мултифокусна.
Като цяло за този списък не ти трябва чак 110.
Остава отворен въпроса за руски канали... Ти беше пореквал за тях...
Та на 36Е има огромно количество руски, които са кодирани, но се гледат или много евтино или съвсем бесплатно. Например сега се продават евтини приемници, които вървят с бонус за 6/12мес, който отваря от там към 200 канала.
Но ако решиш все пак да хванеш 36Е - тогава определено ти трябва Триакс. 85 няма да стигнат за там.

Цитирай:

Реших с 4 конвертора мултифийд 28.2, 39, 45 и 46 изток
За този списък ти стигат 3 конвертора. Вече ти писах, че 45 и 46 се хващат с един. Може да добавиш 31,5.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.