Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   H-H Мотор и Позиционер за Булсат (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=22428)

adts 16-04-2012 22:31

H-H Мотор и Позиционер за Булсат
 
Здравейте, имам булсатком и ми се иска да си сложа мотор.
До колкото знам приемника, който ми сложиха (модел 200) не може да управлява мотор, поради което предполагам, че ми трябва и позиционер.

Мотора, на който се спрях е Optibox 3800 "бързичкия".
Моля да ми препоръчате позиционер за него, за да си въртя чинията.

(Относно мотора на 14тия етаж съм (в софия с южно изложение) и има дни в които вятъра може буквално да те отнесе от терасата, та затова се спрях на този)

До колкото гледах и четох схемата трябва да е нещо от сорта:
чиния <> мотор <> позиционер <> СТБ.

Това, което ме притеснява е, че в мотора който си избрах пише че имал вграден позиционер на един от сайтовете.

фолкръм 16-04-2012 23:10

За НН мотор не ти трябва позиционер, той си има, трябва ти приемник само, а и "чинията ти е малка". С две думи нямаш нищо.

adts 17-04-2012 13:11

zhd 200 приемника, навсякъде пише че не му бачка diseqc и затова споменах позиционер. Не ми се слага втори стб и/или 2ра чиния. С тази на булсат свободните канали които аз искам се хващат.

Не искам и да излизам на терасата и да въртя с копчетата чинията.

bodurov 17-04-2012 13:20

Тези позиционери които ги гледаш не могат да управляват Н-Н мотор. Единственият вариант остава полярно окачване за офсетова антена с линеен мотор (актуатор) и позиционер като позиционера няма да се управлява от приемника а от дистанционното, За тази малка антена не знам доколко си заслужава, но все пак ти си преценяваш.

adts 24-04-2012 23:08

То се е видяло че чинията на була ще се сменя, та да питам кое е по-добре
офсет + н н мотор,
офсет + полярно окачване
или парабола с мотор ?

На 14тия етаж съм ветреца духа стабилно, дъждовете в София са си брутални и така.

Размер 120-130 см. повече няма къде да ги събера.

bodurov 24-04-2012 23:22

Цитирай:

Първоначално написано от adts (Мнение156278)
То се е видяло че чинията на була ще се сменя, та да питам кое е по-добре
офсет + н н мотор,
офсет + полярно окачване
или парабола с мотор ?

На 14тия етаж съм ветреца духа стабилно, дъждовете в София са си брутални и така.

Размер 120-130 см. повече няма къде да ги събера.

Освен ако няма да сменяш и приемника, то тогава първият вариант отпада. До 120 см. офсета е с предимство пред параболата, така че май остава варианта Офсет с полярно окачване.

adts 25-04-2012 08:12

Ще има и втори приемник (Нещо което да вади хубава картина за HD - до 1000лв).

Щом офсета има предимство остава само да ми кажете кое е по-стабилно в дългосрочен план optibox 3800 бързичкия (или друг Н Н мотор) или полярно окачване. (И разбира се кое ще може да се върти от приемника)

PhilipZ 25-04-2012 16:28

В дългосрочен план най-добре полярно с линеен мотор, позиционера ще може да се управлява от всеки приемник поддържащ DiSEqC 1.2 а също така и от сегашния ти посредством бутони или друго дистанционно :)
Във форума гледах снимки на едно малко полярно с малък 12" линеен мотор който имаше вграден позиционер и поддържаше USALS и 1.2 - това решение не е най-доброто, но върши работа.

Момчил Минков 25-04-2012 19:06

Цитирай:

Първоначално написано от adts (Мнение155156)
С тази на булсат свободните канали които аз искам се хващат.

Човек, ако сега почваш да се занимаваш, ще ти е интересно. Помисли има ли нужда да финансираш нещо което после няма да ползваш оптимално. Аз почнах сериозно преди година и половина. Дадоха ми чиния с конвертор, 2 x ДБ500s, после комшията дето има антена с мотор - кабела влезе в нас. Поначесох си крастата, повъртях антената, шеринги от и на познати, PC сървър на Debian (който още е жив - без диск а с CF карта). Сега си гледам DL-STB-200-та, от време на време слагам чергата в DB-то за да не мрънка жената, че пак няма БГ канали, поглеждам к'во се е появило по спътниците (слагам и ключетата) и пак се свъщам на делтата. Не гледам спорт а повече филми. Това което дават БСК ми е достатъчно а ДБ-то събира прах в повечето време. Сигурно не го оценявам, щото не съм дал и стотинка за оборудването (излъгах - купих си конвертор от един съфорумец). Може с времето пак да се разпаля, но сега чета само форумите.

омбре 22-01-2013 17:59

Здравейте! Отскоро (2 седмици) съм абонат на Булсат-а. С новия приемник съм, а седмица след монтажа на първата чиния монтирах и втора, която гледа към Astra 1KR. С 60 сантиметрова антена изкара чудесен сигнал. От офиса ми казаха, че няма ограничение на спътниците (видимите ;)), които мога да гледам и могат да ми монтират до 4 чинии. Въпросът ми е: ще мога ли да избегна монтажа на 3-та и 4-та, като сложа на втората (тази, която е на Астрата) това нещо: STAB ROTORSAT HH90 (
МОТОР И ПОЗИЦИОНЕР ЗА OFF SET АНТЕНИ
ROTORSAT HH 90
НОМИНАЛЕН ДИАМЕТЪР - 40 - 95см.

Операционнен протокол : DiSEqC 1.2 и USALS Макс. диаметър на антената : 95 См. Макс. тегло на антената : 10 Кг. Ъгъл на завъртане : +/- 65° Скорост на въртене : 1.5 - 2.4°/Сек. Захранващо напрежение : 13 / 18 Волта Консумация при Stand By : 180 мА Консумация при работа : 350 мА Работна температура : - 40 - + 80°C Програмируеми позиции : 49 Програмир. позиции USALS: Без лимит. Запаметени позиции : 28. Конектори : F Тип. Връзка : Коанс.кабел Механични ограничители : + / - 72 °
Софт. прогр.. ограничители : От 10 до 65 ° Финна настройка : Импулс 0.1 ° Тегло : 2.6 Кг.
и ако не - предложете по-добър вариант с наличното оборудване. Ще се радвам на професионални отговори. Поздрави.

bodurov 22-01-2013 18:07

Да го монтираш можеш, но приемниците на Булсатком не могат да управляват мотор.

Не само 4. Всъщност може да управлява до 16 антени, но това е друг въпрос.

омбре 22-01-2013 20:08

Благодаря. Искам да подчертая функциите на устройството - мотор и позиционер. Изключвам варианта само с мотор............... А съществува ли вариант позиционер (вариант HOME с дистанционно) и HH-мотор?

yavor1 22-01-2013 20:39

Цитирай:

Първоначално написано от омбре (Мнение220639)
Благодаря. Искам да подчертая функциите на устройството - мотор и позиционер. Изключвам варианта само с мотор............... А съществува ли вариант позиционер (вариант HOME с дистанционно) и HH-мотор?

каква ти е идеята не разбирам?
искаш да гледаш и от други сателити свободните програми ли?
по-добре си потърси един 2-ра ръка НД приемник, поне на ему да гледаш , само си превключваш входовете на тв-то за була или за другите ;;650
има и по-скъпи варианти но за начало мисля че ще се оправиш по-лесно по този вариант, вместо да търсиш екзотика - управление на НН мотор с позиционер, все пак си е връщане назад зъз времето, а и цената на приемника ще е съпоставима с позиционера ;;650

омбре 22-01-2013 20:48

Идеята е да не слагам повече чинии, а с втората да мога да се "озъртам", разчитайки на булсат-ския приемник. Става въпрос за FTA канали. С булсатския гледам немски/френски HD фор фрий.

даниелмкд 22-01-2013 22:19

по добре нова антентена и ефтин приемник и врткай антенката кадето си пожелаеш ;;650

омбре 22-01-2013 23:36

..... и така - възможно ли е да поставя вътрешен позиционер, с чието дистанционно да въртя чрез HH-мотор II-рата чиния, като сигнала като цяло ще влиза през дайсек-а в новия HD-приемник на БСК?

Ламерчо 22-01-2013 23:47

Да, може.

омбре 22-01-2013 23:53

Най-сетне благодаря! :g035(1):Като КПД... или ефект? За да знам дали си струва и дали ще проработи системата.... По-конкретно за Intelsat 904 at 60.0 E? Pleven, Bulgaria: 134.1° & 28.7°

yavor1 22-01-2013 23:55

Цитирай:

Първоначално написано от омбре (Мнение220801)
Най-сетне благодаря! :g035(1):Като КПД... или ефект? За да знам дали си струва и дали ще проработи системата....

никой не ти е казал,че няма да работи, просто ти се предложиха други по-добри варианти до които ще стигнеш след време, но решението естествено си е само твое :worry:

Ламерчо 22-01-2013 23:56

Не си струва! Не виждам за какво ти е цялата тая галимация за да гледаш ФТА канали. Отделно трябва да набиеш на захаринката 2 иляди канала, което ще я доведе до внезапна смърт.

А бе повече ще се ядосваш от колкото трябва.

омбре 23-01-2013 00:04

Сиромах човек - жив дявол......:;801. С руския съм на "ти".... Много-много платени не ми трябват. Каквото е на БГ го имам на кабеларката.

Ламерчо 23-01-2013 00:07

Не забравяй, че говориш за 60см хантенка. Не мисли, че ще гледаш много руски работи. ;)

preslav 23-01-2013 00:08

Нито един приемник на була не може да управлява матор.

yavor1 23-01-2013 00:08

Цитирай:

Първоначално написано от омбре (Мнение220807)
Сиромах човек - жив дявол......:;801. С руския съм на "ти".... Много-много платени не ми трябват. Каквото е на БГ го имам на кабеларката.

като си на ти, да бе прочел че са им на ему каналите, фрии са много малко, ама явно ти си знаеш , само защо питаш не ми стана ясно ;;601

Въйко 23-01-2013 00:24

Цитирай:

Първоначално написано от preslav (Мнение220809)
Нито един приемник на була не може да управлява матор.

Айде бе, на какво ловим бас че ще ти подкарам антена с мотор с Делта без значение каква?!



Цитирай:

Първоначално написано от омбре (Мнение220783)
..... и така - възможно ли е ...

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерчо (Мнение220793)
Да, може.

Може, таратанци :worry:
Де го видя позиционер с дистанционно който да подава команди на позиционера на мотора.
Варианта е да се икорми позиционера на НН мотора за да се ползва външен Вбокс2 или някое менте.Така рийд ампулата на НН мотора ще отчита стъпките и позиционера ще знае къде е антената.Само ще е весело ако не се намали напрежението към мотора ;;573
Но пък а се отвори мотора и отиде гаранция и всичко.

preslav 23-01-2013 00:32

Чек говорим за по усалса иначе за какво ти е.

Въйко 23-01-2013 00:39

За чекнеж за какво:hammer:

Чък Норис 23-01-2013 01:04

В диаблосат има позиционер на символична цена който може да управлява Н-Н мотор по протокол 1.2, има и дистанционно, няма го на сайта ;)

preslav 23-01-2013 01:09

Жоро според мен мноиго по лесно по усалса.

STUDITOV 23-01-2013 01:14

Цитирай:

Първоначално написано от омбре (Мнение220807)
Сиромах човек - жив дявол......:;801. С руския съм на "ти".... Много-много платени не ми трябват. Каквото е на БГ го имам на кабеларката.

Може да си на "Ти" ,но готините руски канали са на "Вие" ,т.е. платени. ПЛявата на 13 Е на руски за нищо не става. ПОслушай съвета на Явор

Чък Норис 23-01-2013 01:17

Цитирай:

Първоначално написано от preslav (Мнение220830)
Жоро според мен мноиго по лесно по усалса.

С булсатският приемник как?
По-добре по 1.2, отколкото никак ;)

Въйко 23-01-2013 01:56

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение220829)
В диаблосат има позиционер на символична цена който може да управлява Н-Н мотор по протокол 1.2, има и дистанционно, няма го на сайта ;)

Е за чеп?Това върши работа в комбинация само с Делта или нещо подобно.Гледам се продава в "Борса" Вбокс2 на прилична цена, сигурно може да се спазари още, намира един НН мотор с изгърмял позиционер за 20 кинта втора ръка, газ на 20-21V без значение по коя поляризация и да си чеше крастата колкото си ще.За 60-70лв толкова.После ако му хареса кеф му хубав приемник, кеф му парабола...

Devil M 23-01-2013 08:27

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение220829)
В диаблосат има позиционер на символична цена който може да управлява Н-Н мотор по протокол 1.2, има и дистанционно, няма го на сайта ;)

Ето качихме го на сайта, позиционер за НН мотор, приложим за приемниците на Булсатком.

http://diablosat.net/o/324-strong-srt-digibox.html

омбре 23-01-2013 08:29

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение220810)
като си на ти, да бе прочел че са им на ему каналите, фрии са много малко, ама явно ти си знаеш , само защо питаш не ми стана ясно ;;601

Човече, виж в Лингсата какво предлага на Intelsat 904 at 60.0 Актив ТВ..... Като гледам, срещу по-голяма час от каналите MPEG 4 има една буквичка "F". Май означава FREE, в превод от английски(не от руски) свободен. В началото на поста просто попитах дали може на булсатска антена и приемник да се сложи НН-мотор. Вариант за програми и канали мисля, че е въпрос на вкус и личен избор. ;;658

фолкръм 23-01-2013 08:39

Цитирай:

Първоначално написано от омбре (Мнение220855)
Човече, виж в Лингсата какво предлага на Intelsat 904 at 60.0 Актив ТВ..... Като гледам, срещу по-голяма час от каналите MPEG 4 има една буквичка "F". Май означава FREE, в превод от английски(не от руски) свободен. В началото на поста просто попитах дали може на булсатска антена и приемник да се сложи НН-мотор. Вариант за програми и канали мисля, че е въпрос на вкус и личен избор. ;;658

То хубаво пише фрий, но с булсатската антена забрави! Поне 1м за твоя град и то качествена антена или по голяма!

Brian 23-01-2013 08:46

Цитирай:

Първоначално написано от DiabloSat (Мнение220854)
Ето качихме го на сайта, позиционер за НН мотор, приложим за приемниците на Булсатком.

http://diablosat.net/o/324-strong-srt-digibox.html

Това наистина ли е със собствено захранване?

фолкръм 23-01-2013 08:51

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение220857)
Това наистина ли е със собствено захранване?

Самата истина, съвсем като другите позиционери, но с изход за НН мотори, а не за линейни! Кабела от НН мотора влиза в позиционера и от там в приемника.

омбре 23-01-2013 09:00

А последователността е LNB>HH-мотор>позиционер>приемник?

фолкръм 23-01-2013 09:13

Цитирай:

Първоначално написано от омбре (Мнение220860)
А последователността е LNB>HH-мотор>позиционер>приемник?

Точно така! Но да завърти на спътник трябва с дистанционното на позиционера, после каналите от приемника!

patzi 23-01-2013 10:36

И аз почнах като теб.Антена,втора ,антена мултуфийд и сега съм с мултифийд на захаринеца,НО трябва да свикнеш с надписа лнб няма сигнал.Имам и антена с мотор и друг приемник.На захаринеца не се и сещам вече за други спътници.Вземи каквото решиш но грешката ще си е твоя.
Почти всички от Плевен сме сиромаси ,ама все тарикати;;573


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.