Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   VU+ или Xtrend моля за съвет? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=26763)

Маверик_79 07-01-2013 19:34

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение214316)
С кой софтуер беше 6000 и с кой еди..каквото си?

Жоро exTrenda с OpenPLI 3.0 А Едисиона с Spark последна версия.

Чобан 07-01-2013 19:45

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение214331)
да бе споменал на какво си гледал, та разлика не си забелязъл, а тренда на опен пли 3.х трябва да е , не е важна датата;;650

наистина ли си убеден в написаното,въпреки че като реклама ти се получава изявлението , или май и ти не си вярваш нещо ;;601

Прав си, забравих да напиша тв-то: LG PQ3000
Екстренда е версия 3.0 мисля, не помня след точката числото.

Написаното изобщо не е реклама. Когато ми дадоха тъпото китайско-гръцко чудо, беше с версия 1.4x и предаваше като евтино, китайско творение. Сега обаче, като се ъпдейтна до версия 1.5x и сега с 1.6x... заработи учудващо добре. Питаш ли ме какъв шок изживях? Тъкмо, след месеци четене и проучване се бях подготвил психически за Екстренд 5000 и просто поисках да видя на живо за какво става реч и да го поръчвам. Е, да, ама не. Сега терзанията ми са дали това китайче е уцелено от добра партида, дали е добра бройка и дали новите, уж подобрени приемници ще предават така.
Иначе, смятам да приема поканата на Продуцента и в събота (живот и здраве) да го занеса у тях и да гледаме. Той после ще си каже тежката дума.
Това е, което мога да кажа в момента ;;650

ВалчоП 07-01-2013 19:45

Цитирай:

Първоначално написано от Милен_ТТ (Мнение214360)
А ползвал ли си модела ЕТ 9500, че говориш, че ЕТ 6500 бил най-добрия модел на тренда? :;803:twisted:

9500 наистина ли е много по-добър? Задължително ли трябва да е с open pli 3xx за да си разкрие красотите? С енигма 2 зле ли е?
Питам, понеже със се насочил към този модел, пък нали форумът е за да си помагаме, а не да се надпръдваме :)...

п.с. Пия една ракия за всички Ивановци, Йовановци, Иванчета и Иванки
;;650

bu12tras 07-01-2013 19:48

Цитирай:

Първоначално написано от Милен_ТТ (Мнение214360)
А ползвал ли си модела ЕТ 9500, че говориш, че ЕТ 6500 бил най-добрия модел на тренда? :;803:twisted:

Има 2 разлики м/у 6500 и 9500
1. Втори тунер
2. Common Interface
Всичко останало е едно и също от до.

Чобан 07-01-2013 19:52

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение214337)
-а не мислиш ли че някой се кудоши с тебе , както стана в една друга тема за VU с друг модератор и после ........;;650

Думата се пише: кОдош. Справка:
http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/кодош

и не се майтапя с никого. Нито рекламирам нещо. Споделям лични впечатления ;;650

Маверик_79, ако новата бройка е по-куца от твоята... ще ти я конфискувам най-брутално и ще ти пробутам "уж по-доброто". И без това тв-то ти е с малък екран ;;513

Милен_ТТ 07-01-2013 20:41

Цитирай:

Първоначално написано от hitman (Мнение214372)
Има 2 разлики м/у 6500 и 9500
1. Втори тунер
2. Common Interface
Всичко останало е едно и също от до.

3. e-SATA за външен хард!!! на който мога да записвам до 8 програми едновременно ако реша! Поддържа скорост до 3 Gb/s ти с това USB ко ще направиш и каква скорост поддържа?
4. Не, че е от значение, но 2 скарт букси +1 по-вече от ет 6500
5. Продава се комплект с 3-ти DVB-C тунер, който можеш да сложиш на мястото на някой от двата DVB-S2 (друг е ? дали продавача не си го е скатал)
6. по-голям дисплей на лицевия панел

Въобще говорим за приемници от различен клас! За картините да речем, че са 1:1, но на 6500 в никъв случай не е по-добра! Процесора и рама са едни и същи, но това не ги прави равни! Пък и втория тунер си е голямо предимство, все и едно си имаш 2тренда в къщи. Пускаш си едната програма на тв, другата през стрийма на компа, който може да е на майната си, стига скоростта на нета да е висока! А като си с един тунер трябва да е на същия транспондер, а при 9500 не е така! Ако питаш мене, излишно голям ресурс за приемник с един тунер, освен ако си някой манияк и да го товариш яко със всевъзможни приложения и глезории! Моя е с два и колкото и да го товаря не може да забие, само да се позабави леко!

gentu 07-01-2013 20:44

Цитирай:

Първоначално написано от Чобан (Мнение214376)
Думата се пише: кОдош. Справка:
http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/кодош

и не се майтапя с никого. Нито рекламирам нещо. Споделям лични впечатления ;;650

-щом се хващаш първо за правописа , вече работата ми е ясна?
А за гледането у вас , много ми е чудно как на тази скапана плазмичка (1024 x 768p) ги видя тези разлики?!
(сега само чакам Адският да дойде у вас и да те н....е)

Чобан 07-01-2013 20:49

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение214396)
-щом се хващаш първо за правописа , вече работата ми е ясна?
А за гледането у вас , много ми е чудно как на тази скапана плазмичка (1024 x 768p) ги видя тези разлики?!
(сега само чакам Адският да дойде у вас и да те н....е)

На скапаната плазмичка НЕ ВИДЯХ РАЗЛИКА. Там е проблема. А много прехвалени и далеч по-скъпи LCD-та могат да и дишат праха. Технология, пич. LCD никога няма да е равно или по-голямо от плазма. Колкото и да е скъпо LCD-то, винаги ще пикселизира и маже. Особено на бързи движения и динамика. Ако ще и 50к лева да струва.

И не се прави на интерес и остроумен, моля те. При мен тези пози не вървят. Но, някой пубер може и да ти вАржИ :worry:

bu12tras 07-01-2013 20:57

Цитирай:

Първоначално написано от Милен_ТТ (Мнение214391)
3. e-SATA за външен хард!!! на който мога да записвам до 8 програми едновременно ако реша! Поддържа скорост до 3 Gb/s ти с това USB ко ще направиш и каква скорост поддържа?
4. Не, че е от значение, но 2 скарт букси +1 по-вече от ет 6500
5. Продава се комплект с 3-ти DVB-C тунер, който можеш да сложиш на мястото на някой от двата DVB-S2 (друг е ? дали продавача не си го е скатал)
6. по-голям дисплей на лицевия панел

Въобще говорим за приемници от различен клас! За картините да речем, че са 1:1, но на 6500 в никъв случай не е по-добра! Процесора и рама са едни и същи, но това не ги прави равни! Пък и втория тунер си е голямо предимство, все и едно си имаш 2тренда в къщи. Пускаш си едната програма на тв, другата през стрийма на компа, който може да е на майната си, стига скоростта на нета да е висока! А като си с един тунер трябва да е на същия транспондер, а при 9500 не е така! Ако питаш мене, излишно голям ресурс за приемник с един тунер, освен ако си някой манияк и да го товариш яко със всевъзможни приложения и глезории! Моя е с два и колкото и да го товаря не може да забие, само да се позабави леко!

Много обичам неподготвени като тебе да се изказват...
Юсб-то си го ползвам за каквото ми е кеф, а е-сатата която я има съм закачил 320гб хдд, осведоми се кой приемник с какви тт данни е ;-)
Така по-въпроса с тунерите - от 2 години имам ву+дуо ,досега не ми е направило впечатление да имам 2 приемника , а 1 с 2 тунера, разликата е огромна не мислиш ли? И за къв ми е да гледам на приемника пък да стриймвам на компа? Във всяка стая имам приемник от който когато реша мога да стриймвам.
За скарта няма да го коментирам ,че е смешно :-D
И друго извинявай ама за парите на 9500 взимам 2 et5000 и ще останат за почерпка :-)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

gentu 07-01-2013 21:10

Цитирай:

Първоначално написано от Чобан (Мнение214399)
На скапаната плазмичка НЕ ВИДЯХ РАЗЛИКА. Там е проблема. А много прехвалени и далеч по-скъпи LCD-та могат да и дишат праха. Технология, пич. LCD никога няма да е равно или по-голямо от плазма. Колкото и да е скъпо LCD-то, винаги ще пикселизира и маже. Особено на бързи движения и динамика. Ако ще и 50к лева да струва.

И не се прави на интерес и остроумен, моля те. При мен тези пози не вървят. Но, някой пубер може и да ти вАржИ :worry:

-гледай сега ПИЧ , аз на теб може и дедо да съм ти , за това с пич можеш да се обръщаш само към пубертетите около тебе които ги познаваш и то добре!
А само за сведение мога да ти кажа че ти може би си последният човек от многото които са гледали тази "разлика" (ако въобще си я гледал което мен много ме съмнява) и се изказваш малко неподготвен ,меко казано!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.