Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   iOS & iPhone дискусии (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=38136)

valbg 11-02-2018 15:13

Цитирай:

От ден на ден тези устройства губят своята първоначална уникалност
;;573 от кое, от изтичането на iBoot ли? :hammer:

Значи едните мрънкат че еко системата е твърде заключена и не могат да си jailbreak-нат телефоните. Другите мрънкат че могат да си jailbreak-нат телефоните. Угодия няма. ;;573

iBoot за iOS9 е изтекъл ама голям праз, засяга под 7% от устройствата по официални данни ( https://developer.apple.com/support/app-store/ ).

Говори се, че кода не се е очаквало да стане публично достояние(за повече информация линка долу), но вкрайна сметка има толкова много open source boot лоудъри, че не е нищо революционно. И да наистина, вероятно голяма част от кода се използва и във следващите версии, но поне Apple могат да изпратят бързо пач до всички потребители, ако е необходимо, без да трябва да минат през AT&T, O2, ментел и производни...

http://appleinsider.com/articles/18/...king-community

Е ще трябва да платят на няколко security reserach-ери парички за открити бъгове в кода ама ще е все едно бълха ги е ухапала. Даже ще е по-добре за тях в дългосрочен план и по зле хората на черния пазар, които продават неоткрити vulnerabilities :lol15:

manechi 11-02-2018 15:24

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение471355)
Те вече не са космати, нали ползват въйфони ;;573

Джендъри е имало, има и ще има ! Аз нямам забележки!

Veskop 11-02-2018 18:29

iOS & iPhone дискусии
 
Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение473417)
Изходният код на буутлоудъра на iPhone изтече в интернет



B GitHub бе публикуван изходният код на буутлоудъра на iPhone, който бе една от най-добре пазените тайни на Apple през годините. Това ще даде възможност на хакери и експерти по сигурността да разгледат софтуера в детайли и да открият пропуски в сигурността на iOS. Сигурно е също така, че jailbreak-ването на iPhone ще стане много по-лесно. Публикуваният софтуер на име iBoot осигурява зареждането на iOS и проверява дали системата не е компрометирана. Версията, която се появи в GitHub, е от iOS 9, но е сигурно, че в голямата си част кодът е идентичен с по-новите издания.

Според автора на редица книги за iOS и Mac OS X Джонатан Левин това е най-значимото изтичане на информация в историята на Apple, което може да доведе до сериозни последствия. Според него кодът е автентичен, защото се засича с части, които самият той е успял да извлече. Междувременно и компанията от Купертино потвърди автентичността на софтуера, след като изпрати официално искане до GitHub за сваляне на кода, който е нейна интелектуална собственост и не е с отворен код.



Източник: mobilebulgaria.com



На мен ми е интересно как така изтече, нали е затворена система, някой от Апъл ли го е продал?

От ден на ден тези устройства губят своята първоначална уникалност, и се доближават до масовката, но в същото време продължават да ограничават потребителите си адски много.



Надай се Пено на пиян к*р!Що не си гледате андрошита?После зомбирани сме били ....


Sent from my iPad using Tapatalk

Ooo_Pepi 11-02-2018 18:34

@valbg
Не, от проблемите с които се сблъскват ползвателите на айфоните.
Бях се регнал у фейса в страницата на айфон купува продава, докато още имах айфон, с идеята да ползвам страницата за да продам моя там.
И като чета какви проблеми имат хората... направо не е истина.
И са дали торба с пари... стига бе човече, телефон за 200лв няма такива проблеми.
Истината е, че мноого се дънят Апъл.

register 11-02-2018 19:47

епъл без джобс катастрофира по абсолютно същия начин както и през осемдесетте, когато пак остана без него
омазаха едновременно и систематично и харуера и софтуера, докарвайки нещата до търговски колапс
сега обаче вече няма как да си върнат джобс...
срещам все по-малко хора с айфони и все повече с китайски андроиди

Neo64 11-02-2018 20:39

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение473451)
@valbg
Не, от проблемите с които се сблъскват ползвателите на айфоните.
Бях се регнал у фейса в страницата на айфон купува продава, докато още имах айфон, с идеята да ползвам страницата за да продам моя там.
И като чета какви проблеми имат хората... направо не е истина.
И са дали торба с пари... стига бе човече, телефон за 200лв няма такива проблеми.
Истината е, че мноого се дънят Апъл.

Чел си между редовете мисля.
Аз нося Айфон от Номер 3 насам , носи го също 75% от Интелигенцията в Европа ,в това число не слагам страни извън Шенген.:):)
Това , че ти не свикна с класния телефон, който имаше не е проблем на милиардите потребители на тая марка.
Четеш проблемите на една марка, защото , ако зачетеш проблемите на всички марки назобани с оная ОС със хилядите булшит рекламки и простотии, които никнат като гъби на всяко свалено приложение , трябва да караш на Валидол 1 месец.
Има една максима , като при колите Мерцедес и всички останали, та и при телефоните е така.........

Хххх
Колегата от горния пост: срещаш все повече хора с китайски телефони , щото глеам е мода да се пазарува в Алибали , за да се спестят няколко лазарника , а и Апъл не са 3 лева и тия срещащите едва ли им е по джоба да си го позволят.
Това звучи като притчата за лисицата и киселото грозде

digimp 11-02-2018 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение473454)
срещам все по-малко хора с айфони (и SAMSUNG) и все повече с китайски андроиди

Това е от немотия бате. :s103


;;650

muggs 11-02-2018 23:18

Цитирай:

Първоначално написано от Neo64 (Мнение473456)
...

Ако се беше позамислил малко едва ли щеше да напишеш толкоз много глупости!
Хората ги носят за да са в крак с модата, а не щото са много ефективни. За разлика от ios при android проблемите могат да се решат от всеки, технически грамотен човек. Носиш iPhone от 3(правилно само го носиш) щом не знаеш, че рекламите ги има само в безплатните версии на приложенията, това се отнася и за ios безплатните приложения, който също са бъкани с реклами.
И накрая, но не на последно място, разликата между Мерцедес и iPhone е в това, че като си купиш Мерцедес той си е твой и можеш да правиш с него каквото искаш. А, като си купиш iPhohe той остава вечно техен, каквото ти пуснат това ще ползваш.
Но доста хора се примиряват с това, някой друг да им диктува правилата за работата на собствените им телефони, за да се в крак с модата.

Ooo_Pepi 12-02-2018 00:08

Евалата @register
Евалата @muggs
@Neo64 това че не можах да свикна е защото виждах неща които другите не виждат.
Или може би виждат, но се примиряват понеже искат да са фьешън.
Едно нещо бях чел ама от ония дни го видях на живо... стана ми бая весело, та стоя на едно място аз с още хора, и се чува дрънкане от вайбър, всички с айфони се джобиха да проверяват на кой му пишат :)
Това естествено е най-малкото нещо което може да се изтъкне за недостатък.
Изтъквал съм многократно едни от най-важните недостатъци.
И не смятам, че останалите марки телефони имат тооолкова много недостатъци колкото айфоните.
Все пак съм сменил няколко различни марки и виждам за какво иде реч.
Ето вече 5 месеца съм с J7 2017 и не виждам нито един недостатък на този телефон, а айфона на втория месец го пуснах за продан... то не се траеше там, яко недостатъци.
А сега ти ги забавят умишлено... к'во сега ще чакаме една година, демек до септември за да пуснат нова версия в която ще може да изключиш забавянето.
Еми то след една година тоя телефон ще е морално остарял... и това целенасочено се бави.
Ако ги беше грижа за клиентите им, щяха на мига да отключат подписването на иОС 10, 9 където го няма това забавяне.
Ама друго си е да те правят на маймуна, па ти им подскачай за да събират кинти. :)
Самсунг и те тръгнаха по тоя път, ще го издух@т и те.
1+ за €555 върши същата работа като сифоня и самсунга за €1000+.

Чък Норис 12-02-2018 00:22

Искрено ще се забавлявам когато си вземеш 1+ :lol15:

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:55.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.