Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   НОВИ СПЪТНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Покритие на Eutelsat 36C - 36.0° E (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=29818)

Sharp987 13-02-2016 21:24

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение402801)
Сигнала се влияе от части от милиметъра за положението на пластината.Трябва да се следи сигнала при поставянето на пластината.

Прав си. Аз съм си белязал на облъчвателя с перманентен маркер посоката след доста опити и пак няма гаранция,че ще извади най-доброто качество.

ПоповП 13-02-2016 21:29

Правил съм смените без да прецизирам и разликата се получава 1-2%, което е несъществено при стойности ок.70-75%.

dodo_pv 13-02-2016 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от Sharp987 (Мнение402793)
Ти какво предлагаш. С парабола и фланцов линеен конвертор съм. Да махна този и да сложа кръгъгов само за руските? Или да сложа още един до него кръгов? Или най добре да си направя нова чиния само за 36Е.;;basi

Явор ви го е предложил вече. Офсетов конвертор за кръгова поляризация, изнесен до централния фланцов. Няма значение от марката или качеството му. Не знаех, че в София не се ползват офсетни антени.

Васил 13-02-2016 21:47

И това е пробвано! Когато е на ръба сигнала по-добре излиза с пластината.

Sharp987 13-02-2016 21:49

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение402811)
Явор ви го е предложил вече. Офсетов конвертор за кръгова поляризация, изнесен до централния фланцов. Няма значение от марката или качеството му. Не знаех, че в София не се ползват офсетни антени.

Не искам да се заяждам, ама параболата колко фокуса има? И като го изнесеш какво ще хване от фокуса на антената. Гаранция ти давам че изнесен кръгов, както казваш е по-лошо от линеен с пластина. Колко мислиш че е фокуса на 1,40 парабола като размер? Или трябва да бягаш на стани от сателита да нагласиш някакъв фокус за изнесения конвертор?

yavor1 13-02-2016 21:57

Сори, ама офсетната , която също е парабола, колко фокуса има ?
До колкото разбирам сте с 1 брой моторизирана антена .
При тази ситуация имате кампромиси с линейната поляризация, ако сложите пластина и обратно ;)
Точно изнесен офсетен конвертор е подходящ за Вашата ситуация, няма да имате компромис с линейната поляризация, а кръговия офсетен при всяко положение ще ползва антената, защото ъгълът му е по-малък от този на фланцевия !

dodo_pv 13-02-2016 21:57

В никакъв случай не се заяждаш, но Явор е фактор и от антени разбира. Куца му само електротехниката, доколкото си спомням. Щом е писал, че става, значи може. Аз парабола нямам и не се засягам. Но бих си сложил един офсет до параболата, само за 36Е. Ако има място и ми е хоби заниманието ;;650

Sharp987 13-02-2016 22:13

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение402816)
Сори, ама офсетната , която също е парабола, колко фокуса има ?
До колкото разбирам сте с 1 брой моторизирана антена .
При тази ситуация имате кампромиси с линейната поляризация, ако сложите пластина и обратно ;)
Точно изнесен офсетен конвертор е подходящ за Вашата ситуация, няма да имате компромис с линейната поляризация, а кръговия офсетен при всяко положение ще ползва антената, защото ъгълът му е по-малък от този на фланцевия !

Що не наредиш 10 конвертора на парабола, както на офсетка? Ако трябва да бъда точен офсетката е част от параболата, но не е еднофокусна. Устройва ме да си слагам и махам пластината, вместо да слагам втори конвертор на парабола. Никога не съм ползвал офсетка и едва ли ще ползвам, защото нищо не разбирам от чинии.:)

dzumba 13-02-2016 22:13

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение402779)
Не знам дали си правил повече експерименти от мен ,Правил съм експерименти повече от 3 год :)

Василе,трябват ти още 20 години,за да станеш 1ви!:)
Аз съм почнал преди 23 години да режа и пиля пластини,най добрата дебелина е 2,5-3 мм,по тънка не върши работа!Най добре е да се ползва обикновен конвертор,по добре куад,мушкаш пластината,работиш на универсал и е по добре от всеки въртящ конвертор, с поне 1 дб!
Колкото до новия спътник,наполовина е по зле,при 11дб на В, имаме 6 дб на С!За София!

Цитирай:

Първоначално написано от dodo_pv (Мнение402811)
Явор ви го е предложил вече. Офсетов конвертор за кръгова поляризация, изнесен до централния фланцов. Няма значение от марката или качеството му. Не знаех, че в София не се ползват офсетни антени.

Таратанци,:)веднага падат с 7-8 % от сянката слабите канали!

yavor1 13-02-2016 22:46

Нищо ново не е измислено, просто трябва да се ползва опита при подобна ситуация , нека всеки да гледа и да си прави изводите, кой крив, кой прав. Има различни конфигурации и решения , който е в час може да избяга от наложения в София шаблон ;;573
За 15минути в нета , намерих тези, сигурно има още стотици ;)







Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.