Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Диема Екстра пакет вече за 11,99 лв от 01.07.21г (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42557)

ОгиАЛ 28-05-2020 02:38

То по принцип пазара определя цените. Не е важно колко искат, важно е колко ще им се даде. И сега при липса на съдържание е точния момент да се спре да им се плаща.

Изпратено от моят Mi 9 Lite с помощта на Tapatalk

Гадьо 28-05-2020 07:17

Това левче отгоре е опит да се избият едни 20 мил. по-малко приходи от една паметна записка. До месец - два ще си покаже клиентите на услугата дали са съгласни или не. Пробва ако мине - мине, ако не сигурно ще има промоции за новия сезон да си върне загубените клиенти (приходи).

mistor 28-05-2020 10:20

Цитирай:

Първоначално написано от Гадьо (Мнение529662)
Това левче отгоре е опит да се избият едни 20 мил. по-малко приходи от една паметна записка. До месец - два ще си покаже клиентите на услугата дали са съгласни или не. Пробва ако мине - мине, ако не сигурно ще има промоции за новия сезон да си върне загубените клиенти (приходи).

Нищо подобно , въобще не пробва , а промоции правят само операторите . Левчето нагоре е предварително нагласено . Договорите са за минимален брой абонати (традиционно нереално повече , най-вече за малките населени места) . Диема не си спомням да са правили промоции - месечни и нагоре . При увеличението всеки гледа левчето , но в случая това левче е 15% повишение . Кое се повишило с толкова - правата за формулата , за мачовете от албиона , баскет лигата или волейбола ? Всичките тези споменати плюс бг футболните клубове си намалиха заплатите заради липса на приходи , като единия приход са тв правата , т.е не очакват да получат предварително договореното , следва че и правата са намалели . Дори и да има предварителни клаузи в договорите за тв права за годишно увеличение , как все така се вдига с левче . Да не би гелосания да поема част от реалното увеличение и да губи ? Или пък другите 4 спортни бг канала имат по-малко разходи за права , само футбола им е в пъти повече , но цената им е по-ниска - и те ли са на загуба ? Или всички правоносители по света се уговарят с колко да се повиши цената за следващата година , че да пасне увеличението на диемите точно с левче . Та 2015-та е 4лв , 2020 стават 9лв . Колко е разликата в проценти , в пъти ? Някаква разлика в съдържанието ? Качеството на картината(повторения , студия) , особено на бг мачовете ? Кое друго се е повишило с толкова - горива , храни ?
И сега когато стадионите са празни , точно телевизиите ще печелят най-много от реклами , защото пред екраните ще са всички фенове . Та това с компенсиране на загубеното от паметната записка , губи смисъл .

Гадьо 28-05-2020 17:57

И да се пениш и да не се пениш, все тая!

Човека има да избива едни 20 мил. които са били разликата между това Нова Броудкастинг Груп да е на печалба или на загуба. Решил е част от загубите да ги покрие от тук. Никой никого не кара на сила да му се плаща, като не те устройва не плащай. Аз лично не плащам този пакет и нямам намерение да го плащам! Така че и 2 лева да го направи и 20 да го направи все ми е тая!

mistor 28-05-2020 18:18

Цитирай:

Първоначално написано от Гадьо (Мнение529694)
И да се пениш и да не се пениш, все тая!

Човека има да избива едни 20 мил. които са били разликата между това Нова Броудкастинг Груп да е на печалба или на загуба. Решил е част от загубите да ги покрие от тук. Никой никого не кара на сила да му се плаща, като не те устройва не плащай. Аз лично не плащам този пакет и нямам намерение да го плащам! Така че и 2 лева да го направи и 20 да го направи все ми е тая!

Не се пеня . Обясних ти , че със или без тези милиони , тоя все щеше да вдигне цената . Без никакво основание и си плаче за КЗК и .... , да не ти изреждам пак защо . Но ти нали не плащаш

TUISTERa 29-05-2020 00:37

КЗК не могат да направят нищо. Операторите са подписали договори, в които е описано че може да им се вдига цената. От как са пуснали тия канали всяка година ги вдигат, нема корони, нема 20 милиони, нема домусчиев... Просто това е политиката за тия канали, като стигнат 10-12 лв ще пуснат и трети канал и това е . Минималните бройки са брутални, операторите таксуват клиентите за втори и трети приемник с пълни такси за да приближат поне малко до минималните бройки, да не говорим за празното съдържание в последните 3 месеца и още по празния канал НОВА СПОРТ който също е включен в ценообразуването на общия пакет на нова...
Пазара е свободен, който иска подписва договор с тях, който не иска губи... Много добре знаят, че с техните канали оператора губи абонатите си, тъй като съдържанието им е уникално, няма как да го заменят с друг спорт, понеже нито формулата с бг коментар, нито бг първенството могат да се гледат другаде... Но не са монополисти, така че кзк няма думата.

mistor 29-05-2020 08:32

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение529742)
КЗК не могат да направят нищо. Операторите са подписали договори, в които е описано че може да им се вдига цената. От как са пуснали тия канали всяка година ги вдигат, нема корони, нема 20 милиони, нема домусчиев... Просто това е политиката за тия канали, като стигнат 10-12 лв ще пуснат и трети канал и това е . Минималните бройки са брутални, операторите таксуват клиентите за втори и трети приемник с пълни такси за да приближат поне малко до минималните бройки, да не говорим за празното съдържание в последните 3 месеца и още по празния канал НОВА СПОРТ който също е включен в ценообразуването на общия пакет на нова...
Пазара е свободен, който иска подписва договор с тях, който не иска губи... Много добре знаят, че с техните канали оператора губи абонатите си, тъй като съдържанието им е уникално, няма как да го заменят с друг спорт, понеже нито формулата с бг коментар, нито бг първенството могат да се гледат другаде... Но не са монополисти, така че кзк няма думата.

Да , така е до момента за свободния пазар . За да се гледат бг мачовете има фирма която държи правата , сключила договор с футболния съюз . Тя ги продава на телевизията предложила най-добра оферта . А всички участници в случая са собственост на един и същ човек(братя) , с изключение на бфс . Но там в изпълкома е същия този собственик , които притежава всичко споменато плюс отбора шампион в последните години . И на входа и на изхода все един и същ . За кзк е ясно , на чеха не разрешиха да купи телевизията ,а за нашия само подмениха в мотивите "има възможност за монополна позиция на пазазара" с "не се създава монополна позиция" . Те едва ли ще се задействат , все нещо им убягва .
А в моментната ситуация разликата с другите държави е очевадна . Остатъка от английското първенство ще се излъчва по неплатени канали , клубовете връщат остатъка , а телевизиите печелят от повечето реклами . И не са вдигнали за последните 5 години цената двойно .

bu12tras 29-05-2020 19:03

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...5f7b055937.jpg

Чудесно още в понеделник домуса ще ми яде кура..... Дано пукне тва копеле


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

бендо 29-05-2020 21:13

Край,и аз ги бойкотирам;;650Това копеле вместо да намали..........,айсиктир:lol15:

spiralkinda 29-05-2020 21:37

Аз го бойкотирам още когато започна да иска 8 лева за излъчване на електронни спортове и стари мачове през март месец след спирането на първенствата. :ass:

vasilstf 30-05-2020 01:41

Дааа. Аз пуснах предизвестие да спирам телевизията на а1 и час по-късно получих смс, че премиум пакета който ползвам ще е с лев по-скъп заради диема екстра. А в офиса докато пускахме предизвестието и не успяха да ми дадат адекватна оферта ме убеждаваха, как техни колеги щели да се свържат с мен да ми направят индивидуална оферта.

Може би това е офертата, с лев по-скъпо заради диема екстра, ама аз да не съм разбрал.

an 30-05-2020 09:17

Доколкото разбрах от съобщението, първо трябва промяната да влезе в сила и след това в срок от един месец договора може да се прекрати без неустойка. Значи юли месец или бъркам?

Ender 30-05-2020 12:43

Аз също "пропуснах" април и май , предвид богатия асортимент от спортни предавания :), но за юни реших пак да си подновя абонамента. Честно казано в сегашната ситуация мен повече ме притеснява факта, че продукта който се очертава да гледаме следващите няколко месеца ще бъде своеобразаен еквивалент на "претоплена манджа" с блудкав вкус. Защото за по-голямата част от спортовете липсата на публика прави дори гледането по ТВ напълно различен продукт.;;basi Тоест "качеството" определено няма да е същото и това може да породи сериозни съмнения в доста хора дали ще си струва. И това не важи само за бг пазара де. Колко точно ще е загубата от удоволствието да се гледат подобни спортни мероприятия предстои да разберем. Първоначално е логично на запад хората да склонят да гледат каквото и да е при тая суша в последно време, ама да видим колко дълго ще продължи. Щото едно е да гледаш някоя друга среща така (като нещо извънредно) и съвсем друго е това да продължи с месеци. В крайна сметка повечето хора гледат спорт заради емоциите, а ако те са орязани този "продукт" няма да е чак толкова атрактивен както преди.

милстан 30-05-2020 13:13

Без коментар!


https://i.postimg.cc/tsBPSYMm/2.jpg

bu12tras 30-05-2020 13:15

Домуса да умре


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

fox 30-05-2020 14:57

Малко е 9 лв за тези невероятни канали с супер HD качество , след като им увеличат броя с още 2-3 канала които да повтарят от другите им канали справедливата цена ще е 20 лв. :lol15:.Все пак трябва да се избиват едни 20 милиона на година.

bu12tras 30-05-2020 15:08

Кола да го блъсне ,влак да го размаже, автобус да му строши черепа, това нагло копеле. Не знам дали съществува по долен и гнусен ... То и човек не е а изрод. Майка ти и боклука мръсен, жена ти в черно да ходи , децата ти да ги е срам цял живот да се покажат на улицата от теб, майка ти на могила свещи да ти пали дейба и урида мръсен. Колко народ са погубили живота си заради теб долна мръсна комунистическа твар да умреш в адски мъки мама ти и боклука долен да умреш червеите да не искат да те ядат дейба и грозната измет


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Трапера 30-05-2020 18:30

Цитирай:

Първоначално написано от bu12tras (Мнение529869)
Кола да го блъсне ,влак да го размаже, автобус да му строши черепа, това нагло копеле. Не знам дали съществува по долен и гнусен ... То и човек не е а изрод. Майка ти и боклука мръсен, жена ти в черно да ходи , децата ти да ги е срам цял живот да се покажат на улицата от теб, майка ти на могила свещи да ти пали дейба и урида мръсен. Колко народ са погубили живота си заради теб долна мръсна комунистическа твар да умреш в адски мъки мама ти и боклука долен да умреш червеите да не искат да те ядат дейба и грозната измет

Олаби жилата ще получиш инфаркт ! :u010:

Специално за теб, масло в огъня вместо вода !

КРАТКА БИОГРАФИЯ НА ДОМУСЧИЕВИ

ДА СЕ ЗНАЕ !

Гелосания Домус(ПРАСЕ) е Потомствен Комунист Назначен за "Бизнесмен" от Партията Майка БКП !

Като всеки Правоверен Комунист и Кирил Домусчиев взима за жена не БЪЛГАРКА, а разбира се РУСКИНЯ !

В Дъното на Забогатяването на Двамата Братя стоят Дядото на Домусчиеви, който е Активен Борец против Фашизма и Капитализма, Бащата на Домусчиев, който по времето на Комунизма е с Ранг на Министър, куфарчетата на БКП , ДС и Майка им, която е верен и дългогодишен Активист на Компартията, а по време на Комунизма и след 10.11.89г. е Директор на завод „Балкан“ в Ловеч, който Домусчиев успява да Приватизира за Жълти Стотинки, чрез Фонд „Напредък“и на който след това става Шеф.

Благодарение на съветите на Другарите на бащата на Домусчиев от ДС и отчасти на Майка си, още ненавършил 30 години Кирил вече участва в Голямото Разграбване на България от Децата на Комунистите-КОПЕЛЕТА чрез фонда си „Напредък“.
;;582;;582;;582

bu12tras 30-05-2020 18:38

Да умре


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

vasilstf 31-05-2020 02:30

Цитирай:

Първоначално написано от an (Мнение529847)
Доколкото разбрах от съобщението, първо трябва промяната да влезе в сила и след това в срок от един месец договора може да се прекрати без неустойка. Значи юли месец или бъркам?

На мен договорите са ми изтекли отдавна. Затова нямам неустойки, само предизвестие. Но не това беше причината, решил съм да ги сменям.

SERHI1970 31-05-2020 03:03

Кучетата си лаят керванът си върви!:)

Трапера 22-10-2020 09:27

Поради увеличаване цените на Тв програмите от "Нова Броудкастинг" АД, месечните абонаментни такси за допълнителен пакет Diema Xtra се увеличавт с 1 лев, както следва:

Считано от 01.07.2021- МАТ с 2год. абонамент - 9.99лв., МАТ без определен срок на ползване -9.99лв.

На печелившите честито ! ;;650

vasilstf 22-10-2020 10:13

Цитирай:

Първоначално написано от Трапера (Мнение541992)
Поради увеличаване цените на Тв програмите от "Нова Броудкастинг" АД, месечните абонаментни такси за допълнителен пакет Diema Xtra се увеличавт с 1 лев, както следва:

Считано от 01.07.2021- МАТ с 2год. абонамент - 9.99лв., МАТ без определен срок на ползване -9.99лв.

На печелившите честито ! ;;650

От къде ти е инфото, може ли източник?

Трапера 22-10-2020 10:43

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение541996)
От къде ти е инфото, може ли източник?

В анекса, който подписах за активирането на 7/8 TV отдолу под всички екстри с малък шрифт са го добавили !

vasilstf 22-10-2020 10:49

При кой оператор е това?

manechi 22-10-2020 12:37

Ще се плаща и за Славчо явно! Будали бол!

spaice 22-10-2020 13:08

Цитирай:

Уважаеми зрители,
Уважаеми партньори,
Считано от 1 юли 2020 г., влиза в сила новата цена на едро и новата препоръчителна цена на спортния пакет DIEMA XTRА от 8,99 лв. с ДДС. Успоредно се променя и цената за месечния абонамент за мобилното приложение PLAY DIEMA XTRA – също на цена от 8,99 лв. с ДДС. Промяната в цените на пакетите следват бизнес стратегията ни за развитие на пазара на платена телевизия и тенденциите за нарастващата стойност на премиум спортното съдържание в световен мащаб. В програмата на пакетите DIEMA XTRA и PLAY DIEMA XTRA са включени някои от най-ексклузивните и популярни спортни състезания, което предопределя високата цена за закупуване на съответните телевизионни права за излъчване в България.
https://diemaxtra.nova.bg/important


Май някои оператори са решили да препечелят още някое леФче.

Трапера 22-10-2020 13:23

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение542000)
При кой оператор е това?

A1

https://i.postimg.cc/02KZyz5Q/DExtra-2.jpg

аас 22-10-2020 13:33

Не знам какво се чудите. Всяка година е с 1лв увеличението. За никой не е тайна, че от другата година става 10лв.

Pipp0 22-10-2020 13:33

Цитирай:

Първоначално написано от Трапера (Мнение542022)
A1

Щях да се усъмня,ако бе друг!

spaice 22-10-2020 13:49

Аз също съм на А1. Цената за сега на DiemaXtra при мен си остава 8,99.
Активиран е като допълнителна екстра, не е в основния пакет.


Може би трика с левчето го прилагат при преподписване или анексиране.:s101

vasilstf 22-10-2020 13:54

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение542026)
Аз също съм на А1. Цената за сега на DiemaXtra при мен си остава 8,99.
Активиран е като допълнителна екстра, не е в основния пакет.


Може би трика с левчето го прилагат при преподписване или анексиране.:s101

Ако си подписал договор на тази цена, няма как да я променят без анекс.

Трапера 22-10-2020 14:10

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение542026)
Аз също съм на А1. Цената за сега на DiemaXtra при мен си остава 8,99.
Активиран е като допълнителна екстра, не е в основния пакет.


Може би трика с левчето го прилагат при преподписване или анексиране.:s101

Цената се променя от догодина !

Считано от 01.07.2021- МАТ с 2год. абонамент - 9.99лв., МАТ без определен срок на ползване -9.99лв

Засега си е същата......просто подготвят раята ! ;)

PS

Аз съм с премиум пакет още от времето на Близу и редовно ми вдигат цената с по едно левче, заради Макс Спорт или Диема Екстра другото не го пипат !

spaice 22-10-2020 14:19

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение542027)
Ако си подписал договор на тази цена, няма как да я променят без анекс.

Цената в Приложение 1 към договора ми е 7.99. Тогава е била толкова.
Пак ще повторя, че диемата не ми е част от основания пакет. Активирал съм го преди 2 месеца и до сега плащам все по 8.99

аас 22-10-2020 14:21

Цитирай:

Първоначално написано от Pipp0 (Мнение542024)
Щях да се усъмня,ако бе друг!

То сигурно при другите ще е 8.99 лв хах. Хората просто от рано информират.

Pipp0 22-10-2020 14:44

Ще е голям майтап от 01.07.2021 год. Нова Броудкастинг да направи пакета нагоре,например 10,99 лв и тези дето са преподписали отсега с А1 да си останат на 9,99 лв:)Тия от А1 ще се изядат:lol15:

spaice 22-10-2020 14:57

Стана объркване с датите.
От 1.07 тази година в сайта на DiemaXtra пише, че цената става 8.99

В анекса на @Трапера пише че от 1.07 21-ва става 9.99. Аз помислих, че вече са му взели левче отгоре.
Явно от А1 знаят предварително, че цената ще се вдигне догодина.:s101

Така и аз знам как ще им кажа ЧАО и на едните и на другите.:)

oldgraf 19-03-2021 18:58

В Капитал има интервю с Главен изпълнителен директор на Нова броудкастинг груп. От есента нов спортен канал с немско и френско по футбол

notwist 19-03-2021 19:03

Определено има нужда от още канали. Да вземат да закупят и HD оборудване за студията най-после че стават за смях вече. Пише и че цената на пакета няма да се променя, да видим.

Радо1948 19-03-2021 20:53

Цитирай:

Финансово компанията е стабилна и имаме амбиции да продължим да растем. Започнахме голям проект за цялостно технологично обновяване на системите ни за излъчване и създаване на съдържание. Той ще бъде завършен през 2022 г., след което ще можем да предложим Nova и спортните канали в 4К качество. След технологичното обновление останалите канали ще бъдат минимум HD качество.



От тази есен ще имаме нов спортен канал в портфолиото ни, който ще излъчва две нови първенства - Бундеслигата заедно с втората лига и френската първа лига. Той ще е към пакета Diema Xtra и ще бъде достъпен за всички потребители. Спортното съдържание ще бъде един от ключовите елементи в бъдещето на традиционните телевизии и посока, в която ще продължим да се развиваме.

capital.bg


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.