Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   ДА или НЕ за АЕЦ Белене - Анкета (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=27129)

Зелен 23-01-2013 10:19

Току що гласувах с НЕ. В другата тема съм обяснявал ЗАЩО.
По отношение на истинските избори,а не тези за АЕЦ,трябва да се гласува от всички. бсп целят,колкото се може по-малко хора да ходят да гласуват и знаете ли защо? Техният електорат е постоянен като число и много твърд. Но като процент варира според гласувалите. По-малко гласували,означава повече проценти за бсп. И обратното. Така че,ако не ви се припомнят мизериите и изоставането на държавата от ВСИЧКИ ПЪТИ,в които бсп е била на власт-гласувайте. Дори да не виждате точно тези,които искате да ви управляват-гласувайте за по-малкото зло. Като не гласувате,изпращате бсп автомотично на власт и тогава...този филм вече сме го гледали няколко пъти. На мен не ми хареса,а на вас;;601

jondol 23-01-2013 10:21

Аз съм ЗА, единственото което ме притеснява е неяснотата относно цената на целия проект, според едни е 6 милиарда според други 22 милиарда евро. Относно качеството не мисля че ще има компромис не и за такъв проект все пак фирмата която евентуално ще строи АЕЦ Белене има такива проекти в Словакия и Турция.

Пламен Тачев 23-01-2013 10:24

Глупостта да има референдум за нещо, което много от нас не разбират докрай, вече е сторена. Ясно е, че циганорите ще ги юрнат от бсп-то да искат АЕЦ, като им обещаят евтин (за тях - направо безплатен) ток. Но не това е дори главната причина да кажа НЕ. Причината е елементарна - един такъв проект е манна небесна за кражби. Приказките, че ще е чуждо финансиране, са елементарна лъжа - пак ние ще платим всичко, през цената на тока. Кражби има и сега, при вятърните и слънчевите централи. Да не забравяме как точно БСП разреши на червените бандюги да им плащаме скъпо не за 5, не за 15, а за 25 години напред. А ГЕРБ видяха сладкото и си пуснаха своите хора да довършат кражбата. И за 7 и 8 блок на Козлодуй ще съм против, ако ГЕРБ искат да ги строят. Същите крадливи келемета са и те...

Нещо за четене: http://belene.bghot.com/index.php
С много от нещата съм съгласен, няма значение кой е писал сайта, информацията си я проверявам и от други източници.

pmhawk 23-01-2013 10:24

Цитирай:

Първоначално написано от Зелен (Мнение220902)
Току що гласувах с НЕ. В другата тема съм обяснявал ЗАЩО.
По отношение на истинските избори,а не тези за АЕЦ,трябва да се гласува от всички. бсп целят,колкото се може по-малко хора да ходят да гласуват и знаете ли защо? Техният електорат е постоянен като число и много твърд. Но като процент варира според гласувалите. По-малко гласували,означава повече проценти за бсп. И обратното. Така че,ако не ви се припомнят мизериите и изоставането на държавата от ВСИЧКИ ПЪТИ,в които бсп е била на власт-гласувайте. Дори да не виждате точно тези,които искате да ви управляват-гласувайте за по-малкото зло. Като не гласувате,изпращате бсп автомотично на власт и тогава...този филм вече сме го гледали няколко пъти. На мен не ми хареса,а на вас;;601

Че то в момента едно от разклоненията на БКП, братче на БСП отново е на власт :D И да кажеш не Пламене, те ще се насочат към нови реактори на Козлодуй и пак ще крадат. Така че както казах и в двата случая пак нищо за народа ;;602

stilo72 23-01-2013 10:26

пс. няма да ти отговоря на въпроса, защото не съм експерт по ядрена енергетика, нито овца, човек не си вре оная работа, където не му е работата... ;)[/QUOTE]

Докато нямаш мнение няма да си далече от офцете и ще чакаш някой да вземе решението вместо теб! Така после ще имаш право само да изпитваш неудопство от това, че не са ти дали възелин, но няма да имаш право да се сърдиш!;);;650

бахретин 23-01-2013 10:27

Да новата АЕЦ струва много скъпо,но тока който ще произвежда ще бъде по евтин от сегашния.Знаете ли че има много хора ,които нямат пари за ток или работят за да могат да си платят тока.

pmhawk 23-01-2013 10:29

Цитирай:

Първоначално написано от бахретин (Мнение220908)
Да новата АЕЦ струва много скъпо,но тока който ще произвежда ще бъде по евтин от сегашния.Знаете ли че има много хора ,които нямат пари за ток или работят за да могат да си платят тока.

След като в момента се изнася ток, говори че има много ток. Защо тогава той поскъпва, вместо да поевтинява. Ще видиш евтина енергия от Белене на кукин ден, по-скоро тройно увеличена. ;;573Дали пък не трябва да бъдат изгонени ЕВН, ЕОН, ЧЕЗ. В една Албания им отнеха лиценза на едни от тези последните дни.

stilo72 23-01-2013 10:33

Цитирай:

Първоначално написано от бахретин (Мнение220908)
Да новата АЕЦ струва много скъпо,но тока който ще произвежда ще бъде по евтин от сегашния.Знаете ли че има много хора ,които нямат пари за ток или работят за да могат да си платят тока.

То и цената на газа падна и времето тази зима е доста по-топло от миналата ама парното пак е по-скъпо!!!!!!!
Що лапате тези мухи, просто не вярвам, че има толкова тъпи разсъждения! Крадеца ще продава навън тока и на теб тука робе пак ще ти го увеличи, защото ще ти казва, че има недостиг на мощности и пак ще лапаш същите мухи, които сега лапаш! И колко АЕЦ ще построим, във всеки град по един за по- голяма независимост!
Ненормална работа, мислете преди да пишете глупости!:s103

njor 23-01-2013 10:33

Да кажа защо съм против:

1.Баба Ванга го каза,че е опасна от към земетръс(това в кръга на шегата и не дотам)
2.Нямаме парите за такова нещо.А като не го правим ние по добре чужденците да си го правят на тяхна територия и от там да ни продават енергия но и да си берат дерта за негативите(замърсявания,отработено гориво и закриване след експлоатация).
3.Една такава централа се проектира да работи през целия експлоатационен период и тогава е рентабилна.Не мисля че този тип централи ще имат възможност да си изкарат живота до край.Изключително бързо се развиват алтернативи и негативизма към атома в сегашния му вариант расте заслужено бързо.

Чушкопека 23-01-2013 10:35

Цитирай:

Първоначално написано от pmhawk (Мнение220910)
. В една Албания им отнеха лиценза на едни от тези последните дни.

Само дето пропускаш факта, че тока в Албания е като светлото комунистическо бъдеще у нас преди 1989 - я дойде, я не дойде. Там за особен престиж се смята да имаш дизелов генератор, че като спре тока да не си на тъмно. Иначе на акомулатор - познатите системи от режима на тока у нас. И това при положение, че Албания ВНАСЯ ток от нас.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.