Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кошче (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=242)
-   -   Котка и свинско? (не е майтап!) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48402)

CITRON 25-09-2023 18:56

Цитирай:

Първоначално написано от Тато (Мнение591541)
Най вероятно е преял,оставете го без храна за 24 часа.В тая шунка има много химия може и да се е натровил. Моя котарак яде домати и краставици и задължително гранули

Не съм очаквал такава тема тук, но котките повръщат като преядат .... Това коте е за Ветеринар..

opti 25-09-2023 22:05

Цитирай:

Първоначално написано от digimp (Мнение591508)
Здравейте,
моля за съвет до каква степен може да се дава на котка свинска шунка?

Котаракът на жена ми се е пристрастил към най-евтината свинска шунка, но сега лежи и диша дълбоко-учестено като на умиране. Не е от преяждане!

Жена ми твърди, че се е разболял от Ковид или е изял отровена мишка, а аз - че трябва да се прекрати свинската шунка.

Имам смътен спомен, че на котките трябва да се дава само говеждо и морска риба, но не съм сигурен в достоверността.

Ако имате идея - моля дайте ми съвет.

(не се майтапя - темата е сериозна)

Благодаря за конструктивните мнения по темата!


;;513

Не е от свинското........имам две котки ,храня ги със свинско месо и всякакви други меса,нищо им няма............по вероятно е да е от химиите които има в шунката ,консерванти и всякакви други химикали......консултирайте се с ветеринарен лекар

yavor1 25-09-2023 22:22

Болест на Ауески: спасяване не е възможно
 
Цитирай:

Първоначално написано от opti (Мнение591559)
Не е от свинското........имам две котки ,храня ги със свинско месо и всякакви други меса,нищо им няма............по вероятно е да е от химиите които има в шунката ,консерванти и всякакви други химикали......консултирайте се с ветеринарен лекар

Свинското като цяло не е токсично за котките. На теория, особено когато е добре сготвено, няма какво да се каже против храненето на вашите четириноги приятели със свинско месо. Но защо не е добре за котките да ядат свинско? Суровото свинско месо, от друга страна, определено трябва да бъде табу за вашия домашен тигър!
Той може да съдържа вируса Aujeszky, смъртоносен за котки и кучета. Вирусът, от друга страна, е безвреден за хората. Добре е да знаете: При температура от 60 градуса по Целзий патогенът умира в месото.

Какво могат или не да консумират домашните любимци, е описано:

https://miau.bg/nsearch?text=%D0%97%...re=1&nid=11651

дрим 25-09-2023 22:31

Добре де мина цял ден, има ли някаква промяна в състоянието на животинчето?
Водихте ли го на ветеринар?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Хоризонт 25-09-2023 23:13

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение591562)
Добре де мина цял ден, има ли някаква промяна в състоянието на животинчето?
Водихте ли го на ветеринар?

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

;;513 Филмовият герой Алф е най добрият ветеринар!

AstraK 25-09-2023 23:48

На мен пък ми се случи да дам на една котка Кренвирш и то се приближи животинчето:s101помириса го и го подуши;;573нацупи се и ме погледна намръщено и така само го помириса и не го изяде...дори не го опита

Човек 26-09-2023 00:01

Не всички котки се нахвърлят към кренвирши и други колбаси... Аз имам братовчед, който си храни котките точно с кренвирши и им няма нищо, за шунка и друго сурово свинско нямам наблюдения, но по принцип ако дадена котка яде нещо друго от традиционната за тях храна, и забележете нещо нередно с тях трябва да се потърси ветеринарен лекар. Традиционна храна имам предвид гранули и консервирана храна за котки тип "уискас" и др. Мишки и др. също, но когато са яли отрова въпросните гризачи ,и аз съм чувал че котките повръщат след това.

vasilstf 26-09-2023 00:21

Цитирай:

Първоначално написано от Човек (Мнение591567)
Не всички котки се нахвърлят към кренвирши и други колбаси... Аз имам братовчед, който си храни котките точно с кренвирши и им няма нищо, за шунка и друго сурово свинско нямам наблюдения, но по принцип ако дадена котка яде нещо друго от традиционната за тях храна, и забележете нещо нередно с тях трябва да се потърси ветеринарен лекар. Традиционна храна имам предвид гранули и консервирана храна за котки тип "уискас" и др. Мишки и др. също, но когато са яли отрова въпросните гризачи ,и аз съм чувал че котките повръщат след това.

Пак ще повторя, котката е хищно животно. За нея традиционното меню е дивеч на по-дребни животни. А тия гранули и консерви нямат нищо общо с храната в естествената среда на животното. Просто съвременните котки са много разглезени от към храна и затова така се получава. Иначе според градска легенда - котка отровено месо не яде. Уж го надушвали, пък и като всеки хищник имат резистентност към вируси, бактерии и отрови, което със съвременните гранули и "котешки храни" унищожаваме в тях. Същите храни, които се продават в магазините пак съдържат остатъци от животни - неща, които човек не яде, например кожа, нокти, косми, копита, хрущяли, жили и всякакви такива "отпадъчни" продукти при преработката на месо, гондно за консумация от човека. Разликата е, че няма подправки и е смляно на пастет, за да не разбереш какво има, но да усетиш вкус.

кабел 26-09-2023 10:56

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение591510)

P.S. Внимавай с домашния лъбимец!
Домашното ми Жако се бе пристрастило към кашкавал и ..... :;807

Сериозен ли си.Сега ще пробвам моя.Как 20 години не съм се сетил.

yavor1 26-09-2023 11:09

Цитирай:

Първоначално написано от кабел (Мнение591571)
Сериозен ли си.Сега ще пробвам моя.Как 20 години не съм се сетил.

Моя бе като митничар, от всичко искаше.
Естествено че съм сериозен, голяма мъка бе в къщи....


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.