Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

Стоян 28-08-2015 15:26

Аз напоследък имах проблеми с дюзите. И сега са сменени, освен това сервизът са направили допълнителни настройки на кобилицата, която да позволява по-голям ход на дюзите за по-добро достигане на високите обороти.

След смяната и ремонта колата, въпреки че съвсем малко съм я карал, щото пък веднага я ударих в птп, като че ли върви по-тихо, по-мазно, по-безшумно и с по-малко вибрации. И сега като сменя и горивото и няма да ми е правилно сравнението с предишното състояние и предишните горива, които никога не са били на Газпром. Ама ще видим. ;;650

yavor1 28-08-2015 15:37

Като чета писаното, иде реч за помпа-дюза, аз съм на Комън рейл , но гадно гориво се усеща по звука , поне аз така го усещам ;;650

P.S. Пипната е малко в мап картите, ама пак се усеща по-нискокалорийно гориво ;)

Дедал 28-08-2015 15:44

В Бургас до Метро , бивша на Ромпетрол е на Газпром и , както писах вече няколко месеца почти само от там зареждам дизел

Стоян 28-08-2015 15:47

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение385232)
Като чета писаното, иде реч за помпа-дюза, аз съм на Комън рейл , но гадно гориво се усеща по звука , поне аз така го усещам ;;650

P.S. Пипната е малко в мап картите, ама пак се усеща по-нискокалорийно гориво ;)

Какво означава: Пипната е малко в мап картите?

yavor1 28-08-2015 15:49

Софтуерен чип тюнинг ;;650

Стоян 28-08-2015 15:57

Хм, не ми казаха да са правили такова нещо. Казаха ми друго - че са освободили малко някакъв елемент, който притиска дюзите.

Оф, на никого за нищо да не вярва човек.

yavor1 28-08-2015 16:02

Колата ти е WV или AUDI ;;573

Стоян 28-08-2015 16:04

Близо си, но пропускаш, че VW дават тоя двигател и на други, вкл. не от техния концерн. С лансер 2008 г. съм, от първите, с дизеловите двигатели 2.0 DI-D на VW.

дрим 28-08-2015 16:06

Ремапа не винаги се прави с цел вдигане на въртящия момент, но на помпа дюзите има поразителен ефект.
Аз лично съм привърженик на външния чип, говоря за истински, одобрен от производителя, не за измислените "повер" боксове.
Предимството е, че утре продавайки колата си го сваляш и не се набиваш за ново чипосване на следващата.

Онджичек 28-08-2015 16:15

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение385246)
Ремапа не винаги се прави с цел вдигане на въртящия момент, но на помпа дюзите има поразителен ефект.
Аз лично съм привърженик на външния чип, говоря за истински, одобрен от производителя, не за измислените "повер" боксове.
Предимството е, че утре продавайки колата си го сваляш и не се набиваш за ново чипосване на следващата.

Саше, чипа и ремапа не са ли сходни? На едното презаписваш еепром, а на другото пипаш в еку-то. И при двете има риск, задкормилното да прецака колата.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:25.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.