Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   прекъсвания на 12463 и 12565 при силен сигнал? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47667)

teolink 06-01-2023 11:22

Аз съм малко скептичен за усилвателите, доколкото този проблем се проявява и с 1.20 м антена, както е споменато в темата. Не знам до каква степен усилвател може да компенсира размер на антена, примерно 65 см антена да работи като 80 см може би да, но до 1.20 м не ми се вярва.
Затова съм решил да минавам на 1.9 Е.
Ще помоля по-запознатите да ми подскажат най-силния транспондер, по който да търся спътника и най-слабия за донастройка на сигнала.

жоркин29 06-01-2023 12:26

Най-силния на 1.9Е е 12456,а най-слабия 12207.

Изпратено от моят SM-A225F с помощта на Tapatalk

CITRON 06-01-2023 15:42

Цитирай:

Първоначално написано от manqka (Мнение582251)
Добре. Обаче при мен четери конвертора влизат във дайсека и отиват към Н-Н мотора и от изхода на мотора отива към приемника. Всичко е вързано със един кабел към приемника.
Може да го поставя след дайсека и между Н-Н мотора.
Иначе трябва да взимам четери линейни усилвателя , за да ги слагам преди дайсека.
Нали пак ще върши работа. Важното е да изчиства шума преди да стигне до приемника.
Мисля да купя на Triax линеен усилвател и да тествам да видя дали ще има някакъв значим ефект.
Предположение че до мен , на 100 метра има GSM клетка...


Здравей те! Вижда се ,че антената е на удобно място. Първо опеделете наличието на BER , MER , ясен фокус на констелация, при изхода на Линейният високочестотен преобразувател /конвертора/. Определете дали няма отклонение от носещите честоти 1,863Мгх и 1,965 Мгх. Ако всичко е наред с настройката. Въртете леко СКЮ наклона. Вземете в предвид ,че това са честотите на LTE мрежата и 5g на мобилните оператори. Вероятно от недобре екранирани кабели със слаба оплетка е възможно да проникват радиосмущения /чужди бодове/.

Възможни решения е по-добре екраниран кабел, Полагане на кабела да лежи по земята.
Слагане на хай гейн конвертор високо изходно ниво. У
силвател можеш да се сложи м/у мотора и Дайсека при Вас. Аз, Ползвам линеен за сат на МСА-Сат, много добре му се получава там.



Пс. премести кабелите под мотора. Той ще ги скъса при въртенето, ако ги закачи със скобите. Поздрави.

Жоро 08-01-2023 12:50

При мен също се появяват тези черни екрани
Ползвам един конвертор на един приемник
Приемника е dm920 4k
Антената ми е парабола 140 см
Нивото на сигнала пада до 50-58% и екрана става черен
При мен до преди седмица не го наблюдавах този проблем, но сега го имам и на dm920 и на dm800 който е вързан към антена Булсатком с единичен конвертор.
Същото сега ми сподели и мой приятел с антена 120 парабола която е насочена само към була, с дм500hd
Та въпроса е че не само тези където ползват дисейк имат проблем с тези сривове

Кайен 08-01-2023 13:46

f17
 
Цитирай:

Първоначално написано от Жоро (Мнение582403)
При мен също...

И при мен.
Два-три пъти на ден по за около минута.
Без ключове.

oldgraf 08-01-2023 15:30

Това е от четвъртък или петък и е друг проблем

Стоян 08-01-2023 18:42

От 2-3 дни и при мен някои канали рязко падат, все едно изкл. приемникът или телевизорът. Докато се усетя няколко пъти рестартирах всичко. Освен, че се губи сигналът и нещо с оскам се омазва, защото дава, че няма SID, няма ECM и трябва да се рестартира. После при някои канали не идват кодове. Да не говорим, че хем пише, че взема код на БТВ, хем за Нова ТВ. А като вкл. на Евронюз България и всичко умира. :lol15:

бендо 08-01-2023 19:09

Аз мисля,че всичко е от войната в Украйна,един господ знае колко спътници има вече и за какво се използват:s101Забелязах,че качеството на сигнала се вдига с няколко % ,след което се срива:lol15:;;650

Пътешественика 08-01-2023 19:25

И при мен се появява проблема с черен екран. Интересното е че при появяването на проблема директно изкарва Търси Сигнал, но след това изчезва веднага и максимум след 1-2 минути се връща сигнала.

Веско 08-01-2023 19:32

Сега преди 10 мин.имаше ли проблем с 12463 ?Сигнал бол ,но угасна и ми изписа грешка.
Имайте предвид, че в момента съм на село и няма клетки 4G или 5G наблизо.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:52.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.